No label found for: logo.title
No label found for: logo.title
Pompy ciepła powietrze-woda

Wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma

Product Image
Wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma to rozwiązanie przeznaczone do grzania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. To idealne zastępstwo dla tradycyjnych kotłów, ponieważ łączy się bezproblemowo z istniejącym orurowaniem i grzejnikami - doskonałe rozwiązanie dla wszystkich budynków!

Korzyści dla Ciebie

Wysoka efektywność

Wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma oferuje efektywność pompy ciepła bez konieczności usuwania istniejących grzejników.

Wymiana kotła

Ten system grzewczy umożliwia wymianę istniejącego kotła bez konieczności wprowadzania innych zmian do istniejącej instalacji rurowej systemu grzewczego.

Ograniczona przestrzeń instalacyjna

Rozwiązanie Daikin Altherma jest idealne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej bez konieczności korzystania z dodatkowej grzałki elektrycznej. Zbiornik ciepłej wody użytkowej można ułożyć na górze jednostki wewnętrznej.

Łatwe sterowanie

Interfejs użytkownika Daikin Altherma pozwala na szybką, prostą i wygodną regulację temperatury.

Przegląd

Technologia kaskadowa

1

Jednostka zewnętrzna zawiera pompę ciepła, która wydobywa ciepło z otaczającego powietrza i przekazuje je do jednostki wewnętrznej za pośrednictwem rur czynnika chłodniczego 

2

Jednostka wewnętrzna odbiera ciepło i podnosi temperaturę wykorzystując do tego czynnik chłodniczy R-134a. Czynnik chłodniczy jest substancją wykorzystywaną do przenoszenia ciepła.

3

Ciepło jest przekazywane z obiegu czynnika chłodniczego do obiegu wody. Oznacza to, że możliwe jest uzyskanie temperatur do 80°C bez korzystania z dodatkowej grzałki.