Daikin

Nexura
wyjątkowa jednostka Grzanie i Chłodzenie w jednym.

Grzanie i chłodzenie w jednym.

Wyjątkowa jednostka. Cicha i dyskretna Nexura oferuje najlepszą wydajność ogrzewania i chłodzenia, zachowując komfort i styl. Urządzenie wykorzystuje oczywiście najnowszą technologię pomp ciepła, lecz jego największa zaleta jest ukryta: przedni panel rozgrzewa się, sprawiając unikatowe wrażenie ciepłego grzejnika.

Elegancki wygląd do nowoczesnych wnętrz

Jednostka przypodłogowa Nexura ma funkcjonalny, lecz stylowy wygląd. Eleganckie wzornictwo i opływowe 
kształty doskonale dopasowują się do nowoczesnych wnętrz

Unikalny panel grzewczy

Aby zwiększyć jeszcze komfort w chłodne dni, aluminiowy przedni panel jednostki Nexura może się rozgrzewać, tak jak zwykły grzejnik. Rezultat? Komfortowe uczucie zanurzenia w ciepłym powietrzu. Aby włączyć tę unikatową funkcję, wystarczy nacisnąć przycisk „radiant” (grzejnik) na pilocie. Tylko tyle. Jeśli dodasz do tego niski poziom hałasu i zmniejszony przepływ powietrza, nic nie powstrzyma Cię od rozkoszowania się przytulną i odprężającą atmosferą w pokoju.

Najwyższy komfort

Nexura tworzy optymalny klimat przez cały rok, łącząc zalety wydajności pompy ciepła z komfortem tradycyjnego systemu grzewczego. Jego bardzo niski wskaźnik przepływu powietrza i bardzo cicha praca tworzą niezwykle przyjazną i spokojną atmosferę, podczas gdy przedni panel grzewczy ogrzewa pomieszczenie do 22 ° C sprawiając unikatowe odczucie ciepłego grzejnika.

Wydajność energetyczna nawet do 400%

W trybie ogrzewania Nexura wykorzystuje odnawialne źródło energii: powietrze. Zapewnia to wyższą wydajność energetyczną niż ma to miejsce w układach ogrzewania zasilanych paliwami kopalnymi. Jednostka ta osiąga wartość współczynnika efektywności energetycznej (COP) nawet wyższą niż 4 (4.36) Oznacza to, że system ten wytwarza aż 4 kW w trybie ogrzewania lub chłodzenia na każdy zużyty 1 kW energii elektrycznej, co stawia jego sprawność na poziomie 400%!

Łatwa instalacja i kontrola

Nexura jest urządzeniem dyskretnym, które dopasuje się do wnętrza każdego typu, niezależnie od tego, czy urządzenie będzie wbudowane, zamontowane na ścianie czy ustawione na nóżkach.

Technologia Inwertera

Technologia inwertera wprowadzona przez Daikin to prawdziwa innowacja w sterowaniu klimatyzacją. Zasada 
jest prosta: inwerter reguluje moc wykorzystywaną do dostosowania do aktualnych wymagań. Ponieważ inwerter monitoruje i dostosowuje temperaturę do bieżących wymagań, zużycie energii spada o 30% w porównaniu do tradycyjnych systemów ON/OFF!