Daikin

R22: działaj teraz / już teraz zaplanuj zamiennik dla swojego systemu!

R22: działaj już teraz

Nadszedł czas na wymianę systemów klimatyzacyjnych na czynnik chłodniczy R22.  Już wycofano z użytku R22 ze źródeł pierwotnych. Aktualnie dostępny jest tylko regenerowany R22.  Po roku 2014, użycie R22 z jakichkolwiek źródeł będzie zakazane. Dlatego wszystkie urządzenia wymagające R22 staną się zbędne.

Dlaczego to dotyczy Ciebie?

Wycofanie z użytku R22 wpłynie na wszystkie organizacje, które wykorzystują czynnik chłodniczy R22. Dlatego ważne jest to, aby zastąpić systemy na czynnik chłodniczy R22 przed wzrostem cen oraz niedoborem czynnika. Jeżeli brakuje R-22, wykonanie napraw lub konserwacji systemów na czynnik R22 nie będzie dłużej możliwe. A to może wpłynąć na systemy instalowane w budynkach na długo przed styczniem 2015 roku.

Jakie są rozwiązania zamienne dla systemów na czynnik chłodniczy R22?

Zastosowanie zamiennika dla czynnika chłodniczego wydaje się prostą odpowiedzią. Ale to krótkotrwałe rozwiązanie, które zwiększa ryzyko awarii systemu, zwiększa koszty eksploatacji, a producent nie udziela na nie gwarancji. Zamiast tego, Daikin UK oferuje pełen zakres opcji zamiennych dla systemów na czynnik chłodniczy R22, których instalacja jest prosta i są bardziej efektywne energetycznie.

Czym jest R22?

R22 to chlorofluorowęglowodór (HCFC), który powszechnie był stosowany w systemach klimatyzacyjnych, instalacjach chłodzenia technologicznego oraz chłodnictwa przemysłowego.

Dlaczego R22 wycofano z użytku?

Gdy R22 jest uwalniany do atmosfery, w stratosferze uwalnia się chlor, który reaguje z ozonem, przyczyniając się do zmniejszenia warstwy ozonowej. Nowe czynniki chłodnicze, takie jak R-410A są bardziej wydajne, co sprawia, że najnowsze systemy zamienne dla systemów na czynnik chłodniczy R22 są o 40% bardziej sprawne w trybie chłodzenia niż starsze systemy R22.