No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Całkowicie płaska kaseta od Daikin zdobywa Universal Design Award 2014

Całkowicie płaska kaseta Daikin Europe zdobyła nagrodę Universal Design Award za unikalny projekt, komfort dla użytkownika oraz wysoką efektywność energetyczną. Jury wyróżniło produkt za jego zdolność do dyskretnego zintegrowania się z sufitem oraz za elastyczność, która oznacza, że można go montować w każdym budynku komercyjnym.

Całkowicie płaską kasetę zaprojektowano i wyprodukowano w Europie, specjalnie na rynek europejski. Jest ona wynikiem współpracy między Daikin Europe a znanym na świecie biurem projektowym yellow design. Kaseta idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz  budynków komercyjnych, jako pierwsza całkowicie dopasowuje się do standardowej europejskiej płyty sufitowej, dzięki czemu w sąsiednich panelach można zainstalować oświetlenie, głośniki i zraszacze.

Nagroda Universal Design Award to coroczny konkurs międzynarodowy, którego jury ocenia zgłoszenia nie tylko w kategorii ich wyjątkowości. Jury składające się z ekspertów w branży projektowania oraz konsumentów zwraca także uwagę na zakres zastosowań dla danego produktu. Istotna jest prostota i łatwość obsługi, odporność na uszkodzenia i bezpieczeństwo, atrakcyjność rynkowa i potencjał rynkowy, innowacyjność techniczna, oraz trwałość i przyjazność dla środowiska. W tym roku w rywalizacji o nagrody udział wzięło 118 projektów z 15 krajów w dziewięciu kategoriach, zakres zgłoszeń był różny, począwszy od krzesła pochłaniającego hałas po park dla skateboardingu w Indiach.

Elastyczne rozwiązanie dla nowoczesnych budynków
Całkowicie płaską kasetę wyposażono w cztery kierownice nawiewu, które można kontrolować indywidualnie i przekierowywać strumień powietrza stosownie do potrzeb, unikając w ten sposób problemów, jeśli w wyniku zmiany wystroju wnętrza, urządzenie znajdzie się blisko ściany lub w narożniku. Jest na tyle kompaktowa, że można ją zainstalować w pustych przestrzeniach sufitowych o powierzchni 300 mm. Oprócz perfekcyjnego dopasowania i neutralnej kolorystyki, całkowicie płaska kaseta zapewnia większą elastyczność na etapie projektowania dla architektów oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia kosztownych problemów dla właścicieli budynków w przypadku modernizacji budynku.

Wysoka efektywność energetyczna dzięki inteligentnym czujnikom
W zestawie opcjonalnym inteligentnych czujników znajduje się czujnik obecności i czujnik przypodłogowy, które zwiększają efektywność i podnoszą komfort. Czujnik obecności jest w stanie zmniejszyć zużycie energii o maksymalnie 27% i ustawić nawiew powietrza tak, aby w całym pomieszczeniu panowała komfortowa atmosfera, natomiast czujnik podłogowy przekierowuje strumień powietrza, aby zapewnić jeszcze bardziej równomierny rozkład temperatury.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Daikin Airconditioning Poland? Kliknij