No label found for: logo.title
No label found for: logo.title

Klimatyzacja Daikin we "Wzorcowym mieszkaniu dla Seniora"

Z dumą informujemy, że firma Daikin jest aktywnym uczestnikiem projektu "U siebie mimo wieku", którego celem jest edukowanie w zakresie potrzeb osób starszych. W ramach projektu przygotowano wzorcowe mieszkanie przystosowane dla osób z ograniczeniami ruchowymi. W pokazowym lokalu zostały zamontowane systemy klimatyzacyjne Daikin, które znacznie poprawiaja komfort życia.

   Wzorcowe mieszkanie dla osób starszych przygotowane jest z myślą o umożliwieniu samodzielnego życia osobom z ograniczeniami ruchowymi jakie najczęściej nabywamy wraz z wiekiem. Spadek tzw. formy objawia się w ograniczeniach sprawności ruchowej, ale także związany jest z większym zapotrzebowaniem na utrzymanie właściwego komfortu cieplnego, dostęp do czystego powietrza czy nagłej potrzeby zmiany temperatury w wyniku uderzeń gorąca lub odczucia chłodu. Aby zagwarantować odpowiednie warunki klimatyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb, w mieszkaniu wzorcowym zamontowano bardzo efektywny energetycznie system klimatyzacyjny Daikin Multi Split. Jednostki wewnętrzne umieszczone zostały w salonie gdzie przebywa się najczęściej, oraz w sypialni gdzie dostosowanie właściwych warunków temperaturowych jest bardzo istotne zwłaszcza przy wysokich temperaturach zewnętrznych lub bezsenności. Ze względu na pojawiające się w podeszłym wieku choroby dróg oddechowych, ujawniające się alergie wziewne istotnym elementem jest zapewnienie czystego powietrza. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu urządzeń wyposażonych w wysokiej klasy filtry powietrza. Z punktu widzenia seniora, jedną z najważniejszych potrzeb jest zachowanie samodzielności życiowej przez maksymalnie długi czas życia. Taki włąsnie cel przyświecał przy projektowaniu niniejszego mieszkania. Dlatego łazienka posiada wyposażenie które elastycznie można dostosować nawet dla osoby poruszającej się na wózku inwaldzkim, w kuchni znajdują się podwieszane szafki, ze specjalnymi szynami aby opuściść je do wysokości umożliwiającej swobodne korzystanie. Ponadto droga z kuchni czy salonu do łazienki jest oświetlana automatycznie za pomocą czujników ruchu i posiada na całej ścianie poręcz, która umożliwia podtrzymanie sie bez konieczności korzystania z laski czy chodzika. Wszystkie te i wiele innych udogodnień zostało tak opracowane aby osoba przebywająca w mieszkaniu przez jak najdłuższy czas była w stanie samodzielnie troszczyć się sama o siebie.

Jesteśmy dumni, uczestnicząc w akcjach promujacych takie rozwiązania, wszak każdy człowiek potrzebuje komfortu aby czuć sie dobrze.


dom dla seniora 2     dom dla seniora