ACTION

ACTION

Cloppenburg, Niemcy

Kurtyna powietrzna

Firma Action, posiadająca siedzibę główną w Holandii, jest szybko rozwijającym się detalistą dyskontowym produktów niespożywczych, dysponującym ponad 1200 sklepów w Holandii, Luksemburgu, Belgii, Francji, Niemczech, Austrii oraz Polsce.

Marka Action przedstawia się jako jasne, przestronne i miłe środowisko dla kupujących, które oferuje bogaty i zaskakujący asortyment produktów po najniższych cenach.

Dumny swym etosem, sklep firmy w miejscowości Cloppenburg w Niemczech charakteryzuje się minimalistycznym wystrojem i etyką środowiskową, co stanowi podstawę atrakcyjności dla klienta. Wszystko to uzupełnia komfortowy klimat sklepu, tworzący perfekcyjny nastrój.

Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.

"Razem z zespołem technicznym firmy Daikin dokonaliśmy optymalizacji projektu naszego systemu HVAC, redukując poziomy inwestycyjne oraz koszty eksploatacji. Firma Daikin zaoferowała nam dostęp do najbardziej nowoczesnej technologii."

- Michiel Coolen, kierownik budowy grupy ACTION

Rozwiązanie w skrócie

Kasety międzystropowe z nawiewem obwodowym firmy Daikin w pomieszczeniu sklepowym stanowią dyskretne, wizualnie nienarzucające się rozwiązanie klimatyzacyjne, które zapewnia efektywny obieg powietrza i utrzymuje komfortowa temperaturę przez cały rok.

Unikatowa opcja czyszczenia kasety z nawiewem obwodowym oferuje regularne automatyczne czyszczenie filtra, znacznie redukując koszty eksploatacji i serwisu oraz poprawiając komfort dzięki dostarczaniu czystego powietrza.

Kaseta z nawiewem obwodowym
Jednostka naścienna

Naścienne jednostki wewnętrzne, połączone z jednostkami zewnętrznymi na dachu, zapewniają sterowanie klimatem na zapleczu biurowym i na stołówce. Czułe sterowniki inteligentne umożliwiają precyzyjną regulację temperatury, aby sprostać różnym wymaganiom w obrębie budynku. Dodatkowym czynnikiem komfortu kupujących jest drzwiowa kurtyna powietrzna, utrzymująca komfort wewnętrznego klimatu, kiedy drzwi zostaną otwarte.

Jednostka wentylacyjna Modular L, uznana przez Team IM Duurzaam jako "bardzo cicha akustycznie, o prostej technologii "plug and play" ", dostarcza do sklepu świeże powietrze, odzyskując energię z powietrza wylotowego w celu maksymalizacji efektywności.

Action staje się jeszcze bardziej przyjazna dla środowiska dzięki programowi Daikin Refrigerant Reclaim Programme (Przydział certyfikowanego czynnika chłodniczego z odzysku)

Action wzmacnia partnerstwo z firmą Daikin w zakresie tego nowego przełomowego projektu: odzysk czynnika chłodniczego z jej zmodernizowanych magazynów i wprowadzenie go do ponownego wykorzystania.

Wdrażając tę gospodarkę czynnikami chłodniczymi o obiegu zamkniętym w naszej sieci sklepów, jeszcze bardziej zmniejszamy nasze oddziaływanie na środowisko. Zamiast wytwarzania większej ilości odpadów poprzez likwidację starego czynnika chłodniczego i produkowania czegoś nowego, zużywamy to, co jest dostępne.”, mówi Michiel Coolen, kierownik budowy grupy ACTION. “W ten sposób tworzymy obieg zamknięty używania czynnika chłodniczego w ramach sieci Action”

Sklep ACTION

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

Aby pomóc Crystal Tower w maksymalizacji efektywności energetycznej zaplanowaliśmy połączenie mocy systemu VRV chłodzonego powietrzem, VRV chłodzonego wodą z agregatami chłodniczymi, aby dostarczyć uniwersalne rozwiązanie do sterowania klimatem.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Ponieważ w budynku Torre Serenissima pracował przestarzały system chłodniczy na R-22, zmodernizowaliśmy go w sposób, który zapewnia większą efektywność energetyczną i większy komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

The Bloomsbury Hotel

System VRVIII z odzyskiem ciepła firmy Daikin został wybrany ze względu na jego niezwykle niskie zużycie energii oraz zdolność do zapewniania ogromnych oszczędności w porównaniu do podobnych systemów

vmd-header-1645px1080px.jpg

Centrum biznesowe VMD

System VRV IV zapewnia ogrzewanie i chłodzenie w VMD Tower B, 25-kondygnacyjnym budynku biurowym w Zagrzebiu, pomagając osiągnąć najwyższe poziomy efektywności i obniżając zużycie energii.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Budynek biurowy Velocity

Równowaga środowiskowa jest na pierwszym planie projektu Velocity. Dokładnie analizowano każdy element projektu, aby zapewnić uzyskanie oceny „B” klasyfikacji EPC oraz oceny „Excellent” (Doskonały) systemu certyfikacji BREEAM.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Restauracja Leon

Wykonawca M&E, Synecore zainstalował swój pierwszy ‘niewidoczny’ system HVAC, Daikin VRV IV z serii i w restauracji Leon, w centrum Londynu, aby pokonać ograniczenia związane z przestrzenią i osiągnąć maksymalną efektywność sterowania klimatem.

c-and-a.jpg

C&A

W sklepie C&A odnowiono cały system HVAC z założeniem osiągnięcia całorocznego komfortu w możliwie najtańszy i najskuteczniejszy sposób.

venice-header-1645px1080px.jpg

Arsenał w Wenecji

Innowacyjny system sterowania klimatem, który wykorzystuje naturalną energię Laguny Weneckiej, zapewnia wysoki poziom komfortu oraz efektywność energetyczną zachowując jednocześnie historyczną aurę budynku przemysłowego w sercu Wenecji.

coral-header-1645px1080px.jpg

Punkt bukmacherski Coral

Zobacz jak nasze kasety z funkcją automatycznego czyszczenia osiągają 50% energooszczędność w punktach bukmacherskich Coral.

k-way-header.jpg

K-Way

Gdy detalista odzieży premium K-Way otworzył nowy sklep w Covet Garden w Londynie, wspólnie z ogólnokrajowym wykonawcą D1 Royale opracowaliśmy i zainstalowaliśmy w budynku idealne energooszczędne rozwiązanie.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Na potrzeby tego projektu wybraliśmy system zewnętrzny, który łączy się z różnymi jednostkami wewnętrznymi i wentylacyjnymi strategicznie rozmieszczonymi w sklepie.

thePosthotel-ghent-header.jpg

The Post Hotel

Jako specjaliści od sterowania klimatem do hotelu Post Hotel Ghent wybraliśmy nasz system VRV ze względu na jego energooszczędną technologię oraz zdolność do zapewniania komfortu.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Van der Valk Hotel

Począwszy od lobby przez pokoje gościnne do kuchni, wszystkie pomieszczenia w hotelu Van der Valk Hotel mają swoje wyjątkowe potrzeby klimatyczne. Naszym celem było opracowanie zintegrowanego systemu, który spełniłby potrzeby każdego z tych miejsc oraz obniżył oddziaływanie na środowisko.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Grupa Santos, organizacja odpowiedzialna za budowę Porta Fira, wybrała firmę Daikin na zaufanego partnera, który dostarczy unikalny, niezawodny i energooszczędny system klimatyzacyjny do budynku.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Znany jako „bank ekologiczny” ze względu na swoją historię rolniczą, Crédit Agricole potrzebował do jednego ze swoich oddziałów rozwiązania klimatyzacyjnego efektywnego energetycznie o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementownia Holcim

Cementownia Holcim wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby osiągać swe ambitne cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej.

ACTION_store.jpg

ACTION

Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.

JBC-store.jpg

JBC

W ciągu trwających poszukiwań sposobu optymalizacji kosztów eksploatacji, sklep mody JBC przeprowadził z firmą Daikin testową eksploatację obiektu w celu oceny korzyści stosowania technologii Zmiennej Temperatury Czynnika Chłodniczego (VRT).

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatyzacja stała się normą w większości nowych oraz odnawianych hoteli. Obecne systemy zapewniają gościom chłód w okresie letnim, a dodatkowo oferują efektywne ekonomicznie ogrzewanie w okresach zimowych. Pompy ciepła Daikin wykorzystują tym celu energię odnawialną, redukując koszty eksploatacji hotelu. I ma to również dodatni wpływ na estetykę wnętrz.

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Specjalista detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej firma Naturkost Brinkman wykorzystuje detaliczne systemy chłodnicze Daikin, aby zapewnić większą efektywność energetyczną oraz komfort w pomieszczeniach sklepu.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel w centrum miasta

Wymiana agregatu chłodniczego poprawia komfort w hotelu w centrum Londynu.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Dysponując elegancko zaprojektowanymi luksusowymi apartamentami na 44 piętrach, hotel Samrya 44 odpowiada tylko najwyższym standardom w zakresie konstrukcji i systemów HVAC.

Lewiatan.jpg

Lewiatan

Jeden z najnowszych sklepów Lewiatan w Poroninie koło Zakopanego charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również szerokim i świeżym asortymentem, o który dbają niezawodne urządzenia Daikin.

header training center.png

Centrum Szkoleniowe Belgia

Daikin poszukiwał przyszłościowego, nisko-energetycznego rozwiązania HVAC do swojego nowego Centrum Szkoleniowego zlokalizowanego w Gandawie.

ZOME Office refurbishment Portugal.png

Zome

Centra ZOME to nowoczesne i sprawne przestrzenie, które oferują klientom spersonalizowane wrażenia.

Residential application with home office.png

Nieruchomość mieszkalna z domowym biurem

Budowa nowej rezydencji z rozwiązaniem całorocznej kontroli klimatu

VRV-5 S-series installation Villa del Padro.png

Renowacja biura w Madrycie, Hiszpania

System VRV z serii 5 S Daikin stanowi idealne rozwiązanie dla projektu renowacji willi w zabudowie bliźniaczej w Madrycie

DAIKIN_AbeleOptik_Drohne-2.jpeg.jpg

Konwersja starego systemu na R-22

Konwersja starego systemu na R-22 do VRV 5 serii S na czynnik chłodniczy R32

RT_p1_6-Hotel_Lasarenas.jpg

Hoteles Santos • Las Arenas

System zamienny Daikin VRV był doskonałym rozwiązaniem w przypadku modernizacji systemu, zapewniającym redukcję zużycia energii z równoczesnym utrzymaniem nieprzerwanego działania hotelu.

RT_p1_6-Merlin_Properties.jpg

Merlin Properties

Ten kompleks biurowy, stanowiący część centrum biznesowego w Madrycie, został zmodernizowany do bardziej efektywnego rozwiązania, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów inwestycji pod kontrolą.

Hotel-St.-Annen-Außenansicht-Hotel-St-Annen.jpg

Hotel St Annen

Położony przy cichej, mieszkalnej ulicy w centrum Hamburga, hotel St Annen tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę dla gości w nowoczesnym otoczeniu.

SOUND_ENCLOSURE_02.jpg

Analiza przypadku obudowy dźwiękochłonnej w Flassy

Skuteczność akustyczna nowej obudowy dźwiękochłonnej Daikin dla jednostek zewnętrznych Sky Air oraz VRV 5 została potwierdzona w próbie obiektowej przeprowadzonej w instalacji mieszkaniowej położonej w Burgundii, Francja, gdzie wykazano znaczną redukcję głośności równą, a nawet przekraczającą wartości fabrycznych testów w pomieszczeniach.