Skip to main content

C&A

Praga, Republika Czeska

Wnętrze C&A

Nový Smíchov jest jednym z największych centrów handlowych w Republice Czeskiej o powierzchni handlowej około 60 000 m2, gdzie 16 000 m2 przestrzeni zajmuje niemiecki sprzedawca odzieży C&A. W sklepie C&A odnowiono cały system HVAC z założeniem osiągnięcia całorocznego komfortu w możliwie najtańszy i najskuteczniejszy sposób.

Komfort przez cały rok

Podjęto decyzję o zainstalowaniu w sklepie naszego systemu VRV-W i połączeniu go z systemem obiegu wody w centrum. Wybraliśmy 4 jednostki zewnętrzne VRV chłodzone wodą połączone z 20 jednostkami wewnętrznymi, z czego 18 to kasety z nawiewem obwodowym z funkcją automatycznego czyszczenia zapewniające ogrzewanie i chłodzenie. 3 kolejne jednostki VRV-W połączono z centralą wentylacyjną, aby zapewnić świeże i czyste powietrze.

System jest sterowany centralnie ze sterownika z ekranem dotykowym, a nasz adapter ekonomizera retail optymalizuje efektywność systemu w godzinach przed i po otwarciu sklepu.

System VRV-W

Funkcja automatycznego czyszczenia tworzy różnicę

Unikalna funkcja automatycznego czyszczenia w kasetach z nawiewem obwodowym była głównym powodem wybrania naszego systemu VRV-W. To rozwiązanie, które nadaje się idealnie do sklepów o dużym natężeniu ruchu, regularne automatyczne czyszczenie kaset z nawiewem obwodowym zapobiega gromadzeniu się kurzu w filtrach urządzeń, poprawia tym samym efektywność energetyczną, zmniejsza koszty eksploatacji oraz tworzy bardziej komfortowe otoczenie. Kurz można w łatwy sposób usunąć co kilka miesięcy za pomocą odkurzacza.

Rozwiązanie w skrócie

Rozwiązanie w skrócie C&A
  • 1 inteligentny sterownik dotykowy
  • 1 adapter ekonomizera RTD-20 retail
  • 2 całkowicie płaskie kasety: FXZQ25A
  • 7 jednostek zewnętrznych VRV IV z serii W: RWEYQ10P
  • 18 kaset z nawiewem obwodowym z funkcją automatycznego czyszczenia: FXFQ32A i FXFQ25A

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?