Skip to main content

Cementownia Holcim

Dotternhausen, Niemcy

bg-image

Zadanie minimalizacji oddziaływania na środowisko oraz lokalną ludność ma najwyższy priorytet w cementowni Holcim w Dotternhausen w Niemczech. W produkcji cementu zużywane są ogromne ilości energii, co wynika z wymaganych wysokich temperatur. To dlatego cementownia Holcim wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby osiągać swe ambitne cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej.

Agregat chłodniczy firmy Daikin, w którym zastosowano najnowsze technologie, zapewnia wysoką efektywność energetyczną, a niskie koszty energii pomagają firmie osiągać te cele.

"Agregat ten pomaga nam osiągnąć cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej w Holcim (Süddeutschland) GmbH, cementowni Dotternhausen. Obejmują one takie zadania, jak redukcja szkodliwych emisji, zwłaszcza emisji CO2, ochrona zasobów naturalnych oraz zwiększenie efektywności energetycznej."

- Stephen Mocker, Holcim (Süddeutschland) GmbH

Wysokie wymagania dotyczące chłodzenia, niezawodności oraz instalacji

Holcim od wielu lat działa w oparciu o technologię Daikin wykorzystywaną w pomieszczeniach serwerowni i stacji transformatorowej. W roku 2016 firma zaczęła użytkować agregat chłodniczy firmy Daikin do neutralizacji ciepła wytwarzanego przez cementownię w napędach, łożyskach oraz obwodach hydraulicznych podczas operacji mielenia, a także do chłodzenia sprężarek w centralnej kompresorowni powietrza. Zadania te stawiają wysokie wymagania na sprawność działania agregatu chłodniczego, ponieważ mielony materiał jest wcześniej podgrzewany do temperatury 1400°C w piecu obrotowym.

Instalowanie agregatu odbywa się w trudnych warunkach, przy czym technicy mają tylko trzy godziny na instalację. W przypadku wydłużenia okresu przerwy, następuje przegrzanie i wyłączenie sprężarek powietrza - wyłączenie z ruchu, ponieważ systemy instalacji nie mogą pracować bez sprężonego powietrza. Rozwiązania plug-and-play firmy Daikin pozwalają sprostać tym wysokim wymaganiom, dzięki dostarczaniu systemu w gotowości do instalacji i eksploatacji.

Instalacja

Redukcja emisji CO2 w cementowni

bg-image

Jako materiał wiążący dla betonu, cement jest integralną częścią naszego życia, występując wszędzie, od dróg po fabryki, biura i budynki mieszkalne. Holcim koncentruje się na produkcji cementu i spoiwa z prażonego łupka naftowego – jest to proces produkcyjny, który obniża emisję CO2. W produkcji klinkieru zużywa się ogromne ilości energii ze względu na wysoką temperaturę wymaganą do wypalenia wapienia, co powoduje trudności w optymalizowaniu procesu produkcyjnego pod względem zużycia energii.

Niemniej jednak Holcim chce podnosić swą odpowiedzialność za środowisko nadając najwyższy priorytet stosowaniu systemów efektywnych energetycznie. Firma ta modernizuje istniejące systemy w sposób ukierunkowany, skupiając się na poprawie efektywności swych inwestycji.

Agregaty chłodnicze Daikin oferują wyróżniające się działanie z równoczesnym minimalizowaniem zużycia energii.

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?