JBC
Sklep mody JBC

Ogarnięci niesłabnącym tempem życia w 21. wieku, dzisiejsi klienci rzeczywiście doceniają okazję do odprężenia, odpoczynku i skorzystania z odrobiny terapii zakupowej. To dążenie do dobrego samopoczucia - oraz fakt, że ci klienci, którzy mają poczucie komfortu, dłużej robią zakupy i wydają więcej - jest czymś, o czym sieć JBC sklepów mody popularnej wiedziała od dawna. W rzeczywistości, firma JBC ściśle współpracowała przez ubiegłe lata z firmą Daikin w celu zapewnienia we wszystkich swoich sklepach właściwego poziomu sterowania klimatem i komfortem.

Ostatnio, w ciągu trwających poszukiwań sposobu dalszej optymalizacji kosztów eksploatacji, sklep mody JBC przeprowadził z firmą Daikin testową eksploatację obiektu w celu oceny potencjalnych korzyści stosowania technologii Zmiennej Temperatury Czynnika Chłodniczego (VRT). Wyniki tego testu były bardziej niż rozstrzygające.

"Komfortowy klimat w sklepie jest czynnikiem krytycznym dla zadowolenia i utrzymania klienta."

- Gert Laeveren, JBC

Technologia VRT pod lupą

W celu uzyskania dokładnego porównania kosztów eksploatacji i poziomów komfortu technologii VRT wykorzystano dwie identyczne jednostki zewnętrzne Sky Air, z których każda była połączona z unikalnym systemem kasety z nawiewem obwodowym firmy Daikin.

Jeden z testowanych systemów był wyposażony w technologię Daikin VRT, która zmienia temperaturę czynnika chłodniczego w celu dostosowania się do bieżącego obciążenia w pomieszczeniu, natomiast drugi system nie miał włączonej funkcji VRT. Aby zapewnić identyczne czasy pracy i ustawienia w celu uzyskania dokładnego porównania, te dwie jednostki były połączone z taką samą jednostką sterownika zdalnego, o takiej samej temperaturze w pomieszczeniu, prędkości wentylatora, przepływie powietrza itd.

Obie jednostki zewnętrzne Sky Air były podłączone także do licznika energii, aby precyzyjnie mierzyć ich rzeczywiste zużycie energii. Takie dane były zbierane co minutę każdego dnia w okresie od czerwca 2017 do maja 2018. Bieżące wskazania były monitorowane i raportowane zdalnie z wykorzystaniem usługi Daikin Cloud Service.

VRV IV

Niższe koszty, większy komfort

JBC Daikin round flow cassette_2.jpg

Parametry pracy jednostki z funkcją VRT były znacznie lepsze w kategoriach zużycia energii i komfortu, zarówno dla odwiedzających sklep, jak i dla personelu sklepu.

Z punktu widzenia efektywności energetycznej, system VRT zużywał o 21% mniej energii w łagodnych warunkach, rejestrując imponującą oszczędność roczną 14%. Mnożąc te wartości przez całkowitą liczbę sklepów JBC uzyskuje się pogląd, jak dużo firma JBC może zaoszczędzić na kosztach eksploatacji dzięki zastosowaniu technologii VRT - nie pomijając przy tym utrzymywania komfortu klientów podczas wydawania pieniędzy, a także korzyści dla środowiska.

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

Aby pomóc Crystal Tower w maksymalizacji efektywności energetycznej zaplanowaliśmy połączenie mocy systemu VRV chłodzonego powietrzem, VRV chłodzonego wodą z agregatami chłodniczymi, aby dostarczyć uniwersalne rozwiązanie do sterowania klimatem.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Ponieważ w budynku Torre Serenissima pracował przestarzały system chłodniczy na R-22, zmodernizowaliśmy go w sposób, który zapewnia większą efektywność energetyczną i większy komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

The Bloomsbury Hotel

System VRVIII z odzyskiem ciepła firmy Daikin został wybrany ze względu na jego niezwykle niskie zużycie energii oraz zdolność do zapewniania ogromnych oszczędności w porównaniu do podobnych systemów

vmd-header-1645px1080px.jpg

Centrum biznesowe VMD

System VRV IV zapewnia ogrzewanie i chłodzenie w VMD Tower B, 25-kondygnacyjnym budynku biurowym w Zagrzebiu, pomagając osiągnąć najwyższe poziomy efektywności i obniżając zużycie energii.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Budynek biurowy Velocity

Równowaga środowiskowa jest na pierwszym planie projektu Velocity. Dokładnie analizowano każdy element projektu, aby zapewnić uzyskanie oceny „B” klasyfikacji EPC oraz oceny „Excellent” (Doskonały) systemu certyfikacji BREEAM.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Restauracja Leon

Wykonawca M&E, Synecore zainstalował swój pierwszy ‘niewidoczny’ system HVAC, Daikin VRV IV z serii i w restauracji Leon, w centrum Londynu, aby pokonać ograniczenia związane z przestrzenią i osiągnąć maksymalną efektywność sterowania klimatem.

c-and-a.jpg

C&A

W sklepie C&A odnowiono cały system HVAC z założeniem osiągnięcia całorocznego komfortu w możliwie najtańszy i najskuteczniejszy sposób.

venice-header-1645px1080px.jpg

Arsenał w Wenecji

Innowacyjny system sterowania klimatem, który wykorzystuje naturalną energię Laguny Weneckiej, zapewnia wysoki poziom komfortu oraz efektywność energetyczną zachowując jednocześnie historyczną aurę budynku przemysłowego w sercu Wenecji.

coral-header-1645px1080px.jpg

Punkt bukmacherski Coral

Zobacz jak nasze kasety z funkcją automatycznego czyszczenia osiągają 50% energooszczędność w punktach bukmacherskich Coral.

k-way-header.jpg

K-Way

Gdy detalista odzieży premium K-Way otworzył nowy sklep w Covet Garden w Londynie, wspólnie z ogólnokrajowym wykonawcą D1 Royale opracowaliśmy i zainstalowaliśmy w budynku idealne energooszczędne rozwiązanie.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Na potrzeby tego projektu wybraliśmy system zewnętrzny, który łączy się z różnymi jednostkami wewnętrznymi i wentylacyjnymi strategicznie rozmieszczonymi w sklepie.

thePosthotel-ghent-header.jpg

The Post Hotel

Jako specjaliści od sterowania klimatem do hotelu Post Hotel Ghent wybraliśmy nasz system VRV ze względu na jego energooszczędną technologię oraz zdolność do zapewniania komfortu.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Van der Valk Hotel

Począwszy od lobby przez pokoje gościnne do kuchni, wszystkie pomieszczenia w hotelu Van der Valk Hotel mają swoje wyjątkowe potrzeby klimatyczne. Naszym celem było opracowanie zintegrowanego systemu, który spełniłby potrzeby każdego z tych miejsc oraz obniżył oddziaływanie na środowisko.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Grupa Santos, organizacja odpowiedzialna za budowę Porta Fira, wybrała firmę Daikin na zaufanego partnera, który dostarczy unikalny, niezawodny i energooszczędny system klimatyzacyjny do budynku.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Znany jako „bank ekologiczny” ze względu na swoją historię rolniczą, Crédit Agricole potrzebował do jednego ze swoich oddziałów rozwiązania klimatyzacyjnego efektywnego energetycznie o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementownia Holcim

Cementownia Holcim wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby osiągać swe ambitne cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej.

ACTION_store.jpg

ACTION

Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.

JBC-store.jpg

JBC

W ciągu trwających poszukiwań sposobu optymalizacji kosztów eksploatacji, sklep mody JBC przeprowadził z firmą Daikin testową eksploatację obiektu w celu oceny korzyści stosowania technologii Zmiennej Temperatury Czynnika Chłodniczego (VRT).

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatyzacja stała się normą w większości nowych oraz odnawianych hoteli. Obecne systemy zapewniają gościom chłód w okresie letnim, a dodatkowo oferują efektywne ekonomicznie ogrzewanie w okresach zimowych. Pompy ciepła Daikin wykorzystują tym celu energię odnawialną, redukując koszty eksploatacji hotelu. I ma to również dodatni wpływ na estetykę wnętrz.

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Specjalista detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej firma Naturkost Brinkman wykorzystuje detaliczne systemy chłodnicze Daikin, aby zapewnić większą efektywność energetyczną oraz komfort w pomieszczeniach sklepu.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel w centrum miasta

Wymiana agregatu chłodniczego poprawia komfort w hotelu w centrum Londynu.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Dysponując elegancko zaprojektowanymi luksusowymi apartamentami na 44 piętrach, hotel Samrya 44 odpowiada tylko najwyższym standardom w zakresie konstrukcji i systemów HVAC.

Lewiatan.jpg

Lewiatan

Jeden z najnowszych sklepów Lewiatan w Poroninie koło Zakopanego charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również szerokim i świeżym asortymentem, o który dbają niezawodne urządzenia Daikin.