Lewiatan

Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest trzecią co do wielkości siecią detaliczną w Polsce i największą polską siecią franczyzową. Dziś sieć Lewiatan liczy ponad 3200 placówek handlowych prowadzonych przez 2100 niezależnych przedsiębiorców.

Jeden z najnowszych sklepów w Poroninie koło Zakopanego charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również szerokim i świeżym asortymentem, o który dbają niezawodne urządzenia Daikin.

Obiekt obsługują dwa systemy Conveni-Pack oraz pompa ciepła Daikin Altherma

Conveni Pack

jednostki zewnętrzne

Genezą tego unikalnego rozwiązania jest potrzeba stworzenia maksymalnie oszczędnego energetycznie i niezawodnego rozwiązania do sklepów spożywczych. Agregat chłodniczy poprzez wymiennik zwany skraplaczem, emituje do atmosfery bardzo duże ilości ciepła odpadowego. System ConveniPack wykorzystuje tę niezagospodarowaną energię. 

Z jednej strony ConveniPack w ciągu całego roku zasila lady, regały, komory chłodnicze i odbiera ciepło od towarów. Z drugiej strony klimatyzuje salę sprzedaży w lecie oraz ogrzewa ją w okresach jesień, zima, wiosna. Ponadto, agregat ma możliwość pracy w trybie pompy ciepła, uzupełniając darmowe ciepło z odzysku. Energia ta zasila również jednostkę kanałową, która pełni rolę kurtyny powietrznej.

Niskotemperaturowa Pompa ciepła Daikin Altherma 3 R F z zintegrowaną jednostką wewnętrzną

3Lewiatan.jpg

Pobierając energię odnawialną z powietrza, nasza niskotemperaturowa jednostka Daikin Altherma ogrzewa i zaopatruje sklep w ciepłą wodę użytkową w sposób nie naruszający równowagi ekologicznej. Pompa pracuje na czynnik R-32, który charakteryzuje się niskim GWP.

Jednostki wewnętrzne

Jednostka kanałowa Daikin

Funkcję kurtyny nad wejściem realizuje jednostka kanałowa FXSQ wykorzystująca ciepło z odzysku z systemu Conveni-Pack. 

Jednostki FXSQ to:

  • Cicha i wydajna praca
  • Automatyczne dostosowanie sprężu –max 150 Pa
  • Niska zabudowa -21cm
Jednostka kasetowa Daikin

Kasetonowe jednostki wewnętrzne FXFQ w kolorze dopasowanym do wnętrza realizują ogrzewanie wykorzystując 100% ciepła odzyskiwanego z mebli chłodniczych. Te same jednostki pełnią funkcję klimatyzatorów.

  • Cicha i wydajna praca
  • Nowoczesny design

 

Sterownik centralny

6Lewiatan.jpg

Rozwiązania Daikin są zintegrowane z centralnym sterowaniem po protokole Modbus. 

  • Sterowanie z aplikacji na smartfonie
  • Zdalne powiadomienia o błędach: sms, e-mail

Umożliwia to zdalną kontrolę parametrów pracy oraz zwiększa niezawodność systemu.

 

Daikin Miami

Instalację chłodnicza uzupełniają wyspy mroźnicze MIAMI od Austryjackiego poducenta firmy AHT Cooling Systems, który jest częścią grupy Daikin od 2018 roku.

1Lewiatan.jpg

Skontaktuj się z naszym przedstawicielem

IMG_8076.jpg

Marcin Zuzek

Kierownik ds. Kluczowych Klientów
Food Key Account Manager

Tel. kom. +48 691 892 002

Adres email: zuzek.m@daikin.pl

Lewiatan8.jpg

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

Aby pomóc Crystal Tower w maksymalizacji efektywności energetycznej zaplanowaliśmy połączenie mocy systemu VRV chłodzonego powietrzem, VRV chłodzonego wodą z agregatami chłodniczymi, aby dostarczyć uniwersalne rozwiązanie do sterowania klimatem.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Ponieważ w budynku Torre Serenissima pracował przestarzały system chłodniczy na R-22, zmodernizowaliśmy go w sposób, który zapewnia większą efektywność energetyczną i większy komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

The Bloomsbury Hotel

System VRVIII z odzyskiem ciepła firmy Daikin został wybrany ze względu na jego niezwykle niskie zużycie energii oraz zdolność do zapewniania ogromnych oszczędności w porównaniu do podobnych systemów

vmd-header-1645px1080px.jpg

Centrum biznesowe VMD

System VRV IV zapewnia ogrzewanie i chłodzenie w VMD Tower B, 25-kondygnacyjnym budynku biurowym w Zagrzebiu, pomagając osiągnąć najwyższe poziomy efektywności i obniżając zużycie energii.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Budynek biurowy Velocity

Równowaga środowiskowa jest na pierwszym planie projektu Velocity. Dokładnie analizowano każdy element projektu, aby zapewnić uzyskanie oceny „B” klasyfikacji EPC oraz oceny „Excellent” (Doskonały) systemu certyfikacji BREEAM.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Restauracja Leon

Wykonawca M&E, Synecore zainstalował swój pierwszy ‘niewidoczny’ system HVAC, Daikin VRV IV z serii i w restauracji Leon, w centrum Londynu, aby pokonać ograniczenia związane z przestrzenią i osiągnąć maksymalną efektywność sterowania klimatem.

c-and-a.jpg

C&A

W sklepie C&A odnowiono cały system HVAC z założeniem osiągnięcia całorocznego komfortu w możliwie najtańszy i najskuteczniejszy sposób.

venice-header-1645px1080px.jpg

Arsenał w Wenecji

Innowacyjny system sterowania klimatem, który wykorzystuje naturalną energię Laguny Weneckiej, zapewnia wysoki poziom komfortu oraz efektywność energetyczną zachowując jednocześnie historyczną aurę budynku przemysłowego w sercu Wenecji.

coral-header-1645px1080px.jpg

Punkt bukmacherski Coral

Zobacz jak nasze kasety z funkcją automatycznego czyszczenia osiągają 50% energooszczędność w punktach bukmacherskich Coral.

k-way-header.jpg

K-Way

Gdy detalista odzieży premium K-Way otworzył nowy sklep w Covet Garden w Londynie, wspólnie z ogólnokrajowym wykonawcą D1 Royale opracowaliśmy i zainstalowaliśmy w budynku idealne energooszczędne rozwiązanie.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Na potrzeby tego projektu wybraliśmy system zewnętrzny, który łączy się z różnymi jednostkami wewnętrznymi i wentylacyjnymi strategicznie rozmieszczonymi w sklepie.

thePosthotel-ghent-header.jpg

The Post Hotel

Jako specjaliści od sterowania klimatem do hotelu Post Hotel Ghent wybraliśmy nasz system VRV ze względu na jego energooszczędną technologię oraz zdolność do zapewniania komfortu.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Van der Valk Hotel

Począwszy od lobby przez pokoje gościnne do kuchni, wszystkie pomieszczenia w hotelu Van der Valk Hotel mają swoje wyjątkowe potrzeby klimatyczne. Naszym celem było opracowanie zintegrowanego systemu, który spełniłby potrzeby każdego z tych miejsc oraz obniżył oddziaływanie na środowisko.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Grupa Santos, organizacja odpowiedzialna za budowę Porta Fira, wybrała firmę Daikin na zaufanego partnera, który dostarczy unikalny, niezawodny i energooszczędny system klimatyzacyjny do budynku.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Znany jako „bank ekologiczny” ze względu na swoją historię rolniczą, Crédit Agricole potrzebował do jednego ze swoich oddziałów rozwiązania klimatyzacyjnego efektywnego energetycznie o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementownia Holcim

Cementownia Holcim wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby osiągać swe ambitne cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej.

ACTION_store.jpg

ACTION

Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.

JBC-store.jpg

JBC

W ciągu trwających poszukiwań sposobu optymalizacji kosztów eksploatacji, sklep mody JBC przeprowadził z firmą Daikin testową eksploatację obiektu w celu oceny korzyści stosowania technologii Zmiennej Temperatury Czynnika Chłodniczego (VRT).

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatyzacja stała się normą w większości nowych oraz odnawianych hoteli. Obecne systemy zapewniają gościom chłód w okresie letnim, a dodatkowo oferują efektywne ekonomicznie ogrzewanie w okresach zimowych. Pompy ciepła Daikin wykorzystują tym celu energię odnawialną, redukując koszty eksploatacji hotelu. I ma to również dodatni wpływ na estetykę wnętrz.

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Specjalista detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej firma Naturkost Brinkman wykorzystuje detaliczne systemy chłodnicze Daikin, aby zapewnić większą efektywność energetyczną oraz komfort w pomieszczeniach sklepu.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel w centrum miasta

Wymiana agregatu chłodniczego poprawia komfort w hotelu w centrum Londynu.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Dysponując elegancko zaprojektowanymi luksusowymi apartamentami na 44 piętrach, hotel Samrya 44 odpowiada tylko najwyższym standardom w zakresie konstrukcji i systemów HVAC.

Lewiatan.jpg

Lewiatan

Jeden z najnowszych sklepów Lewiatan w Poroninie koło Zakopanego charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również szerokim i świeżym asortymentem, o który dbają niezawodne urządzenia Daikin.