Skip to main content

Spełnienie potrzeb szpitala w zakresie chłodzenia i utrzymanie niskiego poboru mocy

Firma Daikin dostarczyła ostatnio agregaty chłodnicze dla jednego z największych prywatnych szpitali w Katarze. Szpital posiada międzynarodowe oddziały o światowej renomie, a jego misją jest zapewnienie optymalnej opieki nad pacjentami dzięki wykorzystaniu niezrównanych i zaawansowanych usług. Z tego powodu potrzebowano niezawodnej i zaawansowanej technologii, która doskonale sprostałaby potrzebom placówki liczącej 224 łóżka, w tym 11 IPU (Integrated Procedures Unit = Jednostka Procedur Zintegrowanych), 15 NICU (Neonatal Intensive Care Unit = Jednostka intensywnej terapii noworodków), 8 CCU (Coronary Care Unit = Jednostka opieki wieńcowej), 17 łóżek pediatrycznych i 12 ICU (Intensive Care Unit = Jednostka intensywnej terapii), a wszystko to na powierzchni 101 000 m2.

Zainstalowane produkty

8 szt. EWAD-C
Wydajność chłodnicza: 11 000 kW

Informacje o produktach i projekcie

W przypadku tego projektu potrzebne były przede wszystkim agregaty chłodnicze o niskim poborze mocy. Wysoka wydajność i ograniczona moc miały zasadnicze znaczenie, ponieważ nie mogły one zużywać więcej energii niż przydział dla budynku już określony przez rząd. Z tego powodu konsultanci tego projektu zdecydowali się na zastosowanie agregatów chłodniczych w wersji o najwyższej efektywności. Było to wymagane, aby spełnić potrzeby szpitala z równoczesnym utrzymaniem niskiego poboru mocy przez agregaty chłodnicze. Agregaty innych producentów zapewniające taką samą wydajność chłodniczą, wymagają większych poborów mocy.

Kolejnym powodem wyboru firmy Daikin była niezawodność. Te agregaty chłodnicze zostaną zainstalowane na dachu obiektu położonego w pobliżu morza i będą bezpośrednio padać na nie promienie słoneczne. Chociaż stwarza to z pewnością warunki, które mogą być trudne do zaakceptowania dla agregatów chłodniczych, konsultanci mieli bardzo dobre doświadczenia z firmą Daikin w podobnych projektach, więc postanowili potwierdzić swoje zaufanie do tej marki. Dodatkowo, klienci postanowili przetestować te urządzenia w fabryce Daikin Applied Europe, gdzie w specjalnej komorze klimatycznej odtworzono warunki pracy. Urządzenia były testowane w temperaturach od 46° do 52°C, aby upewnić się i udowodnić, że mogą one działać w tych warunkach zgodnie z oczekiwaniami.

Niezawodność była bardzo ważna, ponieważ agregaty chłodnicze będą zapewniać chłodzenie urządzeń w wielu wrażliwych miejscach, w tym w salach rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Dlatego niezawodność rozwiązania miała fundamentalne znaczenie dla zapewnienia zarówno komfortu pacjentów, jak i dla zaspokojenia potrzeb technologicznych szpitala.

Więcej informacji o technologii sprężarek śrubowych Daikin

Firma Daikin jest od dawna liderem w dziedzinie agregatów chłodniczych ze sprężarkami jednośrubowymi, które od 20 lat są instalowane na całym świecie.

Sprężarka śrubowa Daikin, oprócz tego, że jest powszechnie znana z efektywności, oferuje również dużą niezawodność. W przeciwieństwie do standardowej sprężarki śrubowej, w tej sprężarce zastosowano jedną śrubę główną zazębiającą się z bliźniaczymi wirnikami gwiazdowymi w celu uzyskania cyklu sprężania dopasowanego do objętości. Dzięki wyważeniu wirnika głównego zarówno w kierunku promieniowym, jak i osiowym, łożysko sprężarki charakteryzuje się wyjątkowo wysoką niezawodnością. Dlatego jego żywotność może być dłuższa niż w innych sprężarkach śrubowych. W sprężarce jednośrubowej występują tylko trzy ruchome części, co redukuje możliwość awarii i obniża koszty eksploatacji.

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?