Naturkost Brinkman

Naturkost Brinkman

Warburg, Niemcy

Wnętrze sklepu Naturkost Brinkman

Naturkost Brinkman jest odnoszącym sukcesy specjalistą detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej. Firma ta podjęła w roku 2017 program rozszerzenia sklepu w celu stworzenia dodatkowej przestrzeni sprzedaży detalicznej oraz przyjmowania większej liczby klientów i poszerzenia pomieszczeń dla personelu.

Głównym przedmiotem zainteresowania firmy był wybór nowych, przyszłościowych, niezawodnych i innowacyjnych technologii, zapewniających wzrost efektywności energetycznej, a także zapewnienie klientom wyższego poziomu obsługi sprzedażnej.

"Koncepcja firmy Daikin doskonale odpowiadała naszemu pragnieniu wykorzystania ciepła odpadowego z szaf chłodniczych. Rozważaliśmy też inne rozwiązania, lecz koncepcja Daikin była ostatecznie najbardziej ekonomiczna"

- Gerrit Brinkman, Naturkost Brinkman

Rozwiązanie kompleksowe

Naturkost Brinkman optowała za wyborem systemu rozszerzonego Conveni-Pack firmy Daikin. System Conveni-Pack, zaprojektowany zgodnie z wymaganiami detalicznej sprzedaży żywności, oferuje rozwiązanie całościowe, które integruje chłodnictwo, mrożenie, klimatyzację i wentylację w jednej kompaktowej jednostce, co tworzy z niego idealne rozwiązanie zamienne.

Integralna technologia odzysku ciepła umożliwia redystrybucję ciepła odpadowego z jednostek chłodniczych do przestrzeni sprzedaży detalicznej. Funkcjonalności typu "plug-and-play" zapewniają możliwość szybkiej instalacji, z równoczesną wysoką niezawodnością eksploatacyjną, oferując użytkownikowi niskie koszty konserwacji.

System pompy ciepła powietrze-powietrze Daikin VRV IV dostarcza dodatkowego ciepła do ogrzewania, sklepu, biur, pomieszczeń socjalnych oraz toalet. Do systemu VRV przyłącza się ogółem osiem jednostek wewnętrznych.

Redystrybucja ciepła odpadowego Naturkost Brinkman

Systemy o niskim poziomie hałasu

Pochłaniacze dźwięków w maszynowni systemu wentylacyjnego

Ze względu na zlokalizowanie sklepu w centrum Warburga o dużej gęstości zaludnienia, występowały tam wysokie wymagania dotyczące ochrony przed hałasem. “Zainstalowaliśmy cały sprzęt chłodniczy wewnątrz budynku, w nowo utworzonej maszynowni. Pochłaniacze dźwięków zostały także umieszczone w maszynowni systemu wentylacyjnego”, wyjaśnia Franko Bitaris z firmy Friedrich Hertel Kälte & Klimatechnik GmbH & Co.KG.

Przyjazna dla środowiska technologia budowlana

Dysponując nową technologią chłodnictwa i klimatyzacji, firma Naturkost Brinkman jest dobrze przygotowana na przyszłość. Inteligentne zastosowanie technologii pomp ciepła, wykorzystującej energię odnawialną, stwarza możliwość zużycia energii w sposób chroniący zasoby naturalne, skupiając się na aspektach środowiskowych z równoczesnym oszczędzaniem kosztów energii.

Inteligentny sterownik Touch Manager firmy Daikin gwarantuje efektywną eksploatację i dodatkowo redukuje zużycie energii.

Naturkost Brinkman, inteligentny Touch Manager firmy Daikin

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

Aby pomóc Crystal Tower w maksymalizacji efektywności energetycznej zaplanowaliśmy połączenie mocy systemu VRV chłodzonego powietrzem, VRV chłodzonego wodą z agregatami chłodniczymi, aby dostarczyć uniwersalne rozwiązanie do sterowania klimatem.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Ponieważ w budynku Torre Serenissima pracował przestarzały system chłodniczy na R-22, zmodernizowaliśmy go w sposób, który zapewnia większą efektywność energetyczną i większy komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

The Bloomsbury Hotel

System VRVIII z odzyskiem ciepła firmy Daikin został wybrany ze względu na jego niezwykle niskie zużycie energii oraz zdolność do zapewniania ogromnych oszczędności w porównaniu do podobnych systemów

vmd-header-1645px1080px.jpg

Centrum biznesowe VMD

System VRV IV zapewnia ogrzewanie i chłodzenie w VMD Tower B, 25-kondygnacyjnym budynku biurowym w Zagrzebiu, pomagając osiągnąć najwyższe poziomy efektywności i obniżając zużycie energii.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Budynek biurowy Velocity

Równowaga środowiskowa jest na pierwszym planie projektu Velocity. Dokładnie analizowano każdy element projektu, aby zapewnić uzyskanie oceny „B” klasyfikacji EPC oraz oceny „Excellent” (Doskonały) systemu certyfikacji BREEAM.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Restauracja Leon

Wykonawca M&E, Synecore zainstalował swój pierwszy ‘niewidoczny’ system HVAC, Daikin VRV IV z serii i w restauracji Leon, w centrum Londynu, aby pokonać ograniczenia związane z przestrzenią i osiągnąć maksymalną efektywność sterowania klimatem.

c-and-a.jpg

C&A

W sklepie C&A odnowiono cały system HVAC z założeniem osiągnięcia całorocznego komfortu w możliwie najtańszy i najskuteczniejszy sposób.

venice-header-1645px1080px.jpg

Arsenał w Wenecji

Innowacyjny system sterowania klimatem, który wykorzystuje naturalną energię Laguny Weneckiej, zapewnia wysoki poziom komfortu oraz efektywność energetyczną zachowując jednocześnie historyczną aurę budynku przemysłowego w sercu Wenecji.

coral-header-1645px1080px.jpg

Punkt bukmacherski Coral

Zobacz jak nasze kasety z funkcją automatycznego czyszczenia osiągają 50% energooszczędność w punktach bukmacherskich Coral.

k-way-header.jpg

K-Way

Gdy detalista odzieży premium K-Way otworzył nowy sklep w Covet Garden w Londynie, wspólnie z ogólnokrajowym wykonawcą D1 Royale opracowaliśmy i zainstalowaliśmy w budynku idealne energooszczędne rozwiązanie.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Na potrzeby tego projektu wybraliśmy system zewnętrzny, który łączy się z różnymi jednostkami wewnętrznymi i wentylacyjnymi strategicznie rozmieszczonymi w sklepie.

thePosthotel-ghent-header.jpg

The Post Hotel

Jako specjaliści od sterowania klimatem do hotelu Post Hotel Ghent wybraliśmy nasz system VRV ze względu na jego energooszczędną technologię oraz zdolność do zapewniania komfortu.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Van der Valk Hotel

Począwszy od lobby przez pokoje gościnne do kuchni, wszystkie pomieszczenia w hotelu Van der Valk Hotel mają swoje wyjątkowe potrzeby klimatyczne. Naszym celem było opracowanie zintegrowanego systemu, który spełniłby potrzeby każdego z tych miejsc oraz obniżył oddziaływanie na środowisko.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Grupa Santos, organizacja odpowiedzialna za budowę Porta Fira, wybrała firmę Daikin na zaufanego partnera, który dostarczy unikalny, niezawodny i energooszczędny system klimatyzacyjny do budynku.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Znany jako „bank ekologiczny” ze względu na swoją historię rolniczą, Crédit Agricole potrzebował do jednego ze swoich oddziałów rozwiązania klimatyzacyjnego efektywnego energetycznie o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementownia Holcim

Cementownia Holcim wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby osiągać swe ambitne cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej.

ACTION_store.jpg

ACTION

Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.

JBC-store.jpg

JBC

W ciągu trwających poszukiwań sposobu optymalizacji kosztów eksploatacji, sklep mody JBC przeprowadził z firmą Daikin testową eksploatację obiektu w celu oceny korzyści stosowania technologii Zmiennej Temperatury Czynnika Chłodniczego (VRT).

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatyzacja stała się normą w większości nowych oraz odnawianych hoteli. Obecne systemy zapewniają gościom chłód w okresie letnim, a dodatkowo oferują efektywne ekonomicznie ogrzewanie w okresach zimowych. Pompy ciepła Daikin wykorzystują tym celu energię odnawialną, redukując koszty eksploatacji hotelu. I ma to również dodatni wpływ na estetykę wnętrz.

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Specjalista detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej firma Naturkost Brinkman wykorzystuje detaliczne systemy chłodnicze Daikin, aby zapewnić większą efektywność energetyczną oraz komfort w pomieszczeniach sklepu.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel w centrum miasta

Wymiana agregatu chłodniczego poprawia komfort w hotelu w centrum Londynu.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Dysponując elegancko zaprojektowanymi luksusowymi apartamentami na 44 piętrach, hotel Samrya 44 odpowiada tylko najwyższym standardom w zakresie konstrukcji i systemów HVAC.

Lewiatan.jpg

Lewiatan

Jeden z najnowszych sklepów Lewiatan w Poroninie koło Zakopanego charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również szerokim i świeżym asortymentem, o który dbają niezawodne urządzenia Daikin.