Skip to main content

Hotel Santos Porta Fira

Barcelona, Hiszpania

bg-image

Porta Fira to unikalny drapacz chmur o 26 kondygnacjach i wysokości 113 m. Ten 4-gwiazdkowy hotel położony w pobliżu Fira, znakomitej przestrzeni wystawowej w Barcelonie pokonał 300 innych drapaczy chmur na całym świecie i zdobył w 2010 roku nagrodę Emporis Skyscraper Award.

Grupa Santos, organizacja odpowiedzialna za budowę Porta Fira, wybrała firmę Daikin na zaufanego partnera, który dostarczył unikalny, niezawodny i energooszczędny system klimatyzacyjny do budynku.

Unikalna oferta zapewnia idealny klimat

Do Porta Fira wybraliśmy niestandardowe rozwiązanie, które łączy w sobie pompy ciepła powietrze-powietrza oraz agregaty chłodnicze powietrze-woda. W każdym pokoju hotelowym zainstalowaliśmy urządzenia z odzyskiem ciepła VRV, aby umożliwić gościom indywidualne sterowanie klimatyzacją. System z odzyskiem ciepła dzięki wydobywaniu nadmiaru ciepła z obszarów od strony południowej budynku i przenoszeniu go na stronę północną oferuje także najwyższą efektywność energetyczną. W dużych pomieszczeniach, takich jak sale konferencyjne, restauracja i lobby zainstalowano system chłodniczy Daikin, który chłodzi pomieszczenia w ciepłych letnich miesiącach.

Gwarancja całorocznego komfortu

bg-image

Do całodobowego monitorowania systemu klimatyzacji w Porta Fira zainstalowaliśmy nasz system Intelligent Network. Ten proaktywny system jest atutem, ponieważ wykracza poza regularną konserwację, gdyż wykrywa prawdopodobieństwo wystąpienia problemów i zapobiega potencjalnym awariom.

Od momentu pojawienia się odchyleń od standardowych parametrów, włącza się ocena, a następnie jeżeli zajdzie taka potrzeba pojawia się wsparcie w postaci zespołu inżynierów i ekspertów. Dzięki temu procesowi, goście rozkoszują się idealnym klimatem, a system jest eksploatowany dłużej.

Rozwiązanie w skrócie

bg-image
  • 74 zespoły pomp ciepła VRV i z odzyskiem ciepła
  • Sterownik centralny inteligentny menadżer dotykowy
  • 664 jednostki kanałowe
  • 2 agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?