Samrya 44

Samrya 44

Doha, Katar

Wejście Samrya Qatar

Samrya 44 stanowi świadectwo wizji Doha stworzenia swej marki na ryku międzynarodowym. Dysponując elegancko zaprojektowanymi luksusowymi apartamentami na 44 piętrach, hotel ten odpowiada tylko najwyższym standardom w zakresie konstrukcji i systemów HVAC.

Jest to historia sukcesu opartego na silnym fundamencie współpracy fachowców i wyjątkowej biegłości technicznej. Kluczowym przedsięwzięciem było przeprowadzenie optymalizacji częściowo zainstalowanego systemu wody lodowej do stanu systemu działającego VRV z chłodzeniem wodnym i z wieżami chłodniczymi, bez uszczerbku dla warunków powykonawczych lokalizacji.

Pomyślnie zrealizowaliśmy projekt, który uważamy za znak firmowy jego unikatowej koncepcji, a także istotne udoskonalenie finalnego systemu w stosunku do pierwotnego projektu, gdzie zminimalizowaliśmy koszty eksploatacyjne chłodzenia o 40% i wprowadziliśmy funkcję ogrzewania, która pierwotne nie była przewidywana.”

- Antonio Ragheb, szef firmy Mechanical Engineering Erga/SDT Qatar

Zachowanie integralności i wzornictwa obiektu

Ponieważ w budynku był częściowo zainstalowany system wody lodowej, jednym z głównych celów projektu była optymalizacja tego systemu do bardziej dostosowanego i efektywnego energetycznie rozwiązania, które nie tylko spełnia podstawowe potrzeby układu HVAC, lecz również adresuje potencjalne wymagania w zakresie ogrzewania

Daikin_SamryaCaseStudy_building.png

Rozwiązanie w skrócie

Niezawodna technologia VRV
efektywność VRV IV-W

 • Rozwiązanie idealne do wysokich budynków wykorzystujące wodę jako źródło ciepła
 • Pokrywa całe zapotrzebowanie na ciepło w budynku za pośrednictwem jednego punktu sterowania: precyzyjne sterowanie temperaturą, wentylacja i centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne
 • Najbardziej kompaktowa obudowa z dostępnych na rynku

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne Daikin typu plug & play

 • Automatyczne sterowanie systemami klimatyzacji
 • Możliwość dostarczania większych ilości świeżego powietrza
 • Odzysk ciepła z powietrza wylotowego dla maksymalizacji efektywności
 • Możliwość ścisłego dostosowania do rzeczywistych potrzeb budynku
Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne Daikin typu plug & play
Sieć inteligentna Daikin

Inteligentna sieć

 • Monitorowanie systemu VRV w trybie 24/7
 • Specjaliści Daikin maksymalizują trwałość użytkową systemu
 • Funkcja analizy wydajności łączy Cię z ekspertami sugerującymi sposoby poprawy wydajności

Partner serwisowy Daikin

 • Utrzymuje całość sprzętu w ruchu zapewniając pełen spokój
 • Serwis wykonywany przez specjalistę
 • Największy magazyn części zamiennych utrzymywany lokalnie oferując szybką interwencję

Co dostarczyliśmy

 • Rozwiązanie ekologiczne w celu zapewnienia małego oddziaływania na środowisko
  • Wysokie sprawności sezonowe systemu VRV IV z chłodzeniem wodnym i układem odzysku ciepła
 • Prosty system zarządzania o dużych możliwościach
  • Integracja inteligentnego sterownika Intelligent Touch z pomieszczeniem sterowniczym systemu zarządzania budynkiem
 • Niski koszt całego cyklu eksploatacji
  • Niższy koszt instalacji w porównaniu z konfiguracją 4-rurowej instalacji wodnej
  • Zoptymalizowane sprawności sezonowe
  • Duże możliwości systemu zarządzania i kontroli redukują koszty eksploatacji
 • Jeden punkt styku dla różnych rozwiązań technicznych
  • Firma Daikin oferuje kompleksowe rozwiązanie systemu HVAC-R
  • Daikin oferuje system monitorowania oraz okresowe raporty techniczne
Pokój hotelowy Samrya

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

crystal_tower_header1645px1080px.jpg

Crystal Tower

Aby pomóc Crystal Tower w maksymalizacji efektywności energetycznej zaplanowaliśmy połączenie mocy systemu VRV chłodzonego powietrzem, VRV chłodzonego wodą z agregatami chłodniczymi, aby dostarczyć uniwersalne rozwiązanie do sterowania klimatem.

header_torre_serenissima_1645px1080px.jpg

Torre Serenissima

Ponieważ w budynku Torre Serenissima pracował przestarzały system chłodniczy na R-22, zmodernizowaliśmy go w sposób, który zapewnia większą efektywność energetyczną i większy komfort.

header-bloomsbury-hotel-1645px1080px.jpg

The Bloomsbury Hotel

System VRVIII z odzyskiem ciepła firmy Daikin został wybrany ze względu na jego niezwykle niskie zużycie energii oraz zdolność do zapewniania ogromnych oszczędności w porównaniu do podobnych systemów

vmd-header-1645px1080px.jpg

Centrum biznesowe VMD

System VRV IV zapewnia ogrzewanie i chłodzenie w VMD Tower B, 25-kondygnacyjnym budynku biurowym w Zagrzebiu, pomagając osiągnąć najwyższe poziomy efektywności i obniżając zużycie energii.

velocity-header-1645px1080px.jpg

Budynek biurowy Velocity

Równowaga środowiskowa jest na pierwszym planie projektu Velocity. Dokładnie analizowano każdy element projektu, aby zapewnić uzyskanie oceny „B” klasyfikacji EPC oraz oceny „Excellent” (Doskonały) systemu certyfikacji BREEAM.

header-leon-restaurant-1645px1080px.jpg

Restauracja Leon

Wykonawca M&E, Synecore zainstalował swój pierwszy ‘niewidoczny’ system HVAC, Daikin VRV IV z serii i w restauracji Leon, w centrum Londynu, aby pokonać ograniczenia związane z przestrzenią i osiągnąć maksymalną efektywność sterowania klimatem.

c-and-a.jpg

C&A

W sklepie C&A odnowiono cały system HVAC z założeniem osiągnięcia całorocznego komfortu w możliwie najtańszy i najskuteczniejszy sposób.

venice-header-1645px1080px.jpg

Arsenał w Wenecji

Innowacyjny system sterowania klimatem, który wykorzystuje naturalną energię Laguny Weneckiej, zapewnia wysoki poziom komfortu oraz efektywność energetyczną zachowując jednocześnie historyczną aurę budynku przemysłowego w sercu Wenecji.

coral-header-1645px1080px.jpg

Punkt bukmacherski Coral

Zobacz jak nasze kasety z funkcją automatycznego czyszczenia osiągają 50% energooszczędność w punktach bukmacherskich Coral.

k-way-header.jpg

K-Way

Gdy detalista odzieży premium K-Way otworzył nowy sklep w Covet Garden w Londynie, wspólnie z ogólnokrajowym wykonawcą D1 Royale opracowaliśmy i zainstalowaliśmy w budynku idealne energooszczędne rozwiązanie.

sportisimo-header.jpg

Sportisimo

Na potrzeby tego projektu wybraliśmy system zewnętrzny, który łączy się z różnymi jednostkami wewnętrznymi i wentylacyjnymi strategicznie rozmieszczonymi w sklepie.

thePosthotel-ghent-header.jpg

The Post Hotel

Jako specjaliści od sterowania klimatem do hotelu Post Hotel Ghent wybraliśmy nasz system VRV ze względu na jego energooszczędną technologię oraz zdolność do zapewniania komfortu.

van-der-valk-hotel-header.jpg

Van der Valk Hotel

Począwszy od lobby przez pokoje gościnne do kuchni, wszystkie pomieszczenia w hotelu Van der Valk Hotel mają swoje wyjątkowe potrzeby klimatyczne. Naszym celem było opracowanie zintegrowanego systemu, który spełniłby potrzeby każdego z tych miejsc oraz obniżył oddziaływanie na środowisko.

PORTA FIRA BARCELONA.jpg

Hotel Santos Porta Fira

Grupa Santos, organizacja odpowiedzialna za budowę Porta Fira, wybrała firmę Daikin na zaufanego partnera, który dostarczy unikalny, niezawodny i energooszczędny system klimatyzacyjny do budynku.

header_agricole.jpg

Crédit Agricole

Znany jako „bank ekologiczny” ze względu na swoją historię rolniczą, Crédit Agricole potrzebował do jednego ze swoich oddziałów rozwiązania klimatyzacyjnego efektywnego energetycznie o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych.

Holcim_header_1645x1080.jpg

Cementownia Holcim

Cementownia Holcim wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby osiągać swe ambitne cele dotyczące środowiska i efektywności energetycznej.

ACTION_store.jpg

ACTION

Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.

JBC-store.jpg

JBC

W ciągu trwających poszukiwań sposobu optymalizacji kosztów eksploatacji, sklep mody JBC przeprowadził z firmą Daikin testową eksploatację obiektu w celu oceny korzyści stosowania technologii Zmiennej Temperatury Czynnika Chłodniczego (VRT).

Pomme-d'Or-entrance.jpg

Hotel Pomme d'Or

Klimatyzacja stała się normą w większości nowych oraz odnawianych hoteli. Obecne systemy zapewniają gościom chłód w okresie letnim, a dodatkowo oferują efektywne ekonomicznie ogrzewanie w okresach zimowych. Pompy ciepła Daikin wykorzystują tym celu energię odnawialną, redukując koszty eksploatacji hotelu. I ma to również dodatni wpływ na estetykę wnętrz.

Daikin_Naturkost_Brinkman_1.jpg

Naturkost Brinkman

Specjalista detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej firma Naturkost Brinkman wykorzystuje detaliczne systemy chłodnicze Daikin, aby zapewnić większą efektywność energetyczną oraz komfort w pomieszczeniach sklepu.

header_centre_hotel_london.jpg

Hotel w centrum miasta

Wymiana agregatu chłodniczego poprawia komfort w hotelu w centrum Londynu.

Samrya_Qatar_HotelReception.jpg

Samrya 44

Dysponując elegancko zaprojektowanymi luksusowymi apartamentami na 44 piętrach, hotel Samrya 44 odpowiada tylko najwyższym standardom w zakresie konstrukcji i systemów HVAC.

Lewiatan.jpg

Lewiatan

Jeden z najnowszych sklepów Lewiatan w Poroninie koło Zakopanego charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również szerokim i świeżym asortymentem, o który dbają niezawodne urządzenia Daikin.

header training center.png

Centrum Szkoleniowe Belgia

Daikin poszukiwał przyszłościowego, nisko-energetycznego rozwiązania HVAC do swojego nowego Centrum Szkoleniowego zlokalizowanego w Gandawie.

ZOME Office refurbishment Portugal.png

Zome

Centra ZOME to nowoczesne i sprawne przestrzenie, które oferują klientom spersonalizowane wrażenia.

Residential application with home office.png

Nieruchomość mieszkalna z domowym biurem

Budowa nowej rezydencji z rozwiązaniem całorocznej kontroli klimatu

VRV-5 S-series installation Villa del Padro.png

Renowacja biura w Madrycie, Hiszpania

System VRV z serii 5 S Daikin stanowi idealne rozwiązanie dla projektu renowacji willi w zabudowie bliźniaczej w Madrycie

DAIKIN_AbeleOptik_Drohne-2.jpeg.jpg

Konwersja starego systemu na R-22

Konwersja starego systemu na R-22 do VRV 5 serii S na czynnik chłodniczy R32

RT_p1_6-Hotel_Lasarenas.jpg

Hoteles Santos • Las Arenas

System zamienny Daikin VRV był doskonałym rozwiązaniem w przypadku modernizacji systemu, zapewniającym redukcję zużycia energii z równoczesnym utrzymaniem nieprzerwanego działania hotelu.

RT_p1_6-Merlin_Properties.jpg

Merlin Properties

Ten kompleks biurowy, stanowiący część centrum biznesowego w Madrycie, został zmodernizowany do bardziej efektywnego rozwiązania, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów inwestycji pod kontrolą.

Hotel-St.-Annen-Außenansicht-Hotel-St-Annen.jpg

Hotel St Annen

Położony przy cichej, mieszkalnej ulicy w centrum Hamburga, hotel St Annen tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę dla gości w nowoczesnym otoczeniu.

SOUND_ENCLOSURE_02.jpg

Analiza przypadku obudowy dźwiękochłonnej w Flassy

Skuteczność akustyczna nowej obudowy dźwiękochłonnej Daikin dla jednostek zewnętrznych Sky Air oraz VRV 5 została potwierdzona w próbie obiektowej przeprowadzonej w instalacji mieszkaniowej położonej w Burgundii, Francja, gdzie wykazano znaczną redukcję głośności równą, a nawet przekraczającą wartości fabrycznych testów w pomieszczeniach.