Skip to main content

The Bloomsbury Hotel

Londyn, Wielka Brytania

bg-image

Zaprojektowany w latach 30-tych XX wieku przez znanego brytyjskiego architekta Sir Edwina Lutyens, The Bloomsbury Hotel przeszedł niewielką renowację, aby stać się wytwornym hotelem ze spuścizną, jakim jest dziś. Ten ikoniczny hotel zachował wiele oryginalnych elementów architektonicznych, dysponuje podwójnym holem, eleganckim barem z ery prohibicji, biblioteką oraz 153 pokojami i apartamentami dla gości. W hotelu znajduje się także wiele sal konferencyjnych oraz sal bankietowych wszystkich wielkości oraz w pełni wyposażone jadalnie i kuchnie.

W poszukiwaniu komfortu z ulepszonymi normami środowiskowymi

Właściciele hotelu The Doyle Collection chcieli obniżyć zużycie energii w budynku oraz obniżyć o 30% emisję CO2. Starali się także poprawić poziomy komfortu dla gości optymalizując sterowanie klimatem we wszystkich pokojach hotelowych, salach konferencyjnych, w barze i w restauracji. Aby zapewnić minimalne straty w dochodach, konieczne było utrzymanie dziewięciomiesięcznego programu.

„W przypadku tego projektu wyzwaniem było zachowanie historycznego wnętrza i fasady zewnętrznej budynku. Dzięki VRV Daikin wiedzieliśmy, że z łatwością sprostamy temu wyzwaniu i poprawimy efektywność energetyczną naszego systemu. Wspólnymi siłami z Daikin UK pokazaliśmy korzyści płynące z silnej i długotrwałej relacji między klientem a wykonawcą”.

- Michael Neve, Kierownik generalny, The Bloomsbury Hotel

Pełna wymiana systemu przy minimalnych przestojach

bg-image

Na potrzeby tego projektu zainstalowaliśmy 56 jednostek zewnętrznych połączonych z liczbą 209 jednostek wewnętrznych kanałowych i naściennych w pokojach gościnnych. Do pomieszczeń ogólnodostępnych wybraliśmy jednostki naścienne i przypodłogowe.

Nasz system VRV-Q okazał się doskonałym wyborem do hotelu The Bloomsbury Hotel, ponieważ charakteryzuje go energooszczędność i elastyczność. Jednostki VRV-Q na czynnik chłodniczy R-410A, które działają na poziomie ciśnienia jak większość systemów na czynnik chłodniczy R-22 są o 40% bardziej wydajne w trybie ogrzewania i o 25% w trybie chłodzenia w porównaniu do systemu na R-22.

Ich niewielkie wymiary i mała waga powodują, że są łatwe w instalacji i opłacalne ze względu na wykorzystanie istniejących rur i okablowania. A to oznacza, że koszt renowacji obniżono o połowę, ponieważ nie trzeba było wymieniać wszystkich rur. Instalacja jednostek VRV-Q piętro po piętrze pozwoliła otworzyć hotel w czasie trwania renowacji.

Rozwiązanie w skrócie

bg-image
  • 209 jednostek wewnętrznych (kanałowe + naścienne)
  • 56 jednostek zewnętrznych VRV III-Q (odzysk ciepła)
  • Inteligentny menadżer dotykowy

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?