Skip to main content

Torre Serenissima

Werona, Włochy

bg-image

Torre Serenissima jest 11-kondygnacyjnym biurowcem, który jest siedzibą Brescia Padova Motorway w Weronie. W budynku pracował przestarzały system VRV na czynnik chłodniczy R-22 i nadszedł czas na przeprowadzenie modernizacji. Naszym celem było znalezienie rozwiązania zamiennego, które mogłoby wykorzystać istniejącą infrastrukturę systemu, dzięki czemu instalacja byłaby szybka i prosta, a czas przestojów zredukowany do minimum.

Większa efektywność energetyczna, na czas w poniedziałek rano

„Zamiana 17-letniego systemu chłodniczego R-22 spowodowała, że pracownicy mieli tylko pół dnia wolnego. Zaawansowane sterowanie systemu zwiększyło komfort w budynku i zmniejszyło zużycie energii aż o 25%”.

- Maurizio Casarola, Kierownik nieruchomości w Vitruvius Serenissima SGR

Pełna renowacja, bez przestojów

Technologia zamiany
bg-image

Zainstalowaliśmy VRV-Q lub zamienny VRV Daikin, ponieważ ten typoszereg produktów wykorzystuje istniejące rury i okablowanie, dzięki czemu modernizacja była szybka i prosta. Ponieważ pracownicy w Brescia Padova Motorway pracują w piątek krócej, instalator Termosanitaria Pasinato wyłączył jednostki zewnętrzne tego ranka i zebrał czynnik chłodniczy R-22. Po opuszczeniu biura przez pracowników, zespół rozpoczął wymontowywanie i wymianę jednostek wewnętrznych.

Następnego dnia instalatorzy wymontowali istniejące jednostki zewnętrzne i zastąpili je nowymi jednostkami VRV-Q. System uruchomiono i sprawdzono wcześnie rano w poniedziałek jeszcze przed otwarciem biura, aby uniknąć przestojów w pracy.

Wykorzystanie najnowszej technologii Daikin - przyszłościowego rozwiązania VRV-Q stanowi gwarancję większej efektywności energetycznej i większego komfortu. System kontroluje inteligentny menadżer dotykowy Daikin, który zapewnia centralne monitorowanie energii we wszystkich strefach i pomaga zmniejszyć koszty eksploatacji.

Rozwiązanie w skrócie

bg-image
  • 215 jednostek wewnętrznych
  • 39 jednostek zewnętrznych VRV III-Q (zamienny VRV)
  • 35 jednostek VAM (wentylacja)
  • 4 inteligentne menadżery dotykowe

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?