Skip to main content

Budynek biurowy Velocity

Budynek z oceną 'Excellent' BREEAM w Surrey, Anglia

bg-image

Stylowy budynek biurowy o powierzchni 9885 m2 w Surrey, w Wielkiej Brytanii, Velocity jest eleganckim i energooszczędnym miejscem pracy, atrakcyjnym dla właścicieli i najemców. Z oceną 'Excellent' BREEAM i B za wydajność energetyczną, firma Daikin pomogła Velocity poprawić punkty za ekologiczność poprzez zainstalowanie systemu Daikin VRV z odzyskiem ciepła.

„Daikin ma priorytet, ponieważ łączą nas długotrwałe relacje. Byli pierwszymi, którzy wprowadzili VRV - są także liderami w branży ciągle wprowadzając nowe poprawki do koncepcji. Ich systemy są niezawodne”.

- Peter Wright, Inżynier ds. serwisowania budynku Velocity

Uzyskanie punktów za 'ekologiczność'

W budynku Velocity zastosowano najnowszą technologię, aby zwiększyć efektywność energetyczną. Osłona przeciwsłoneczna od strony południowej zmniejsza uzysk ciepła z nasłonecznienia, a fotowoltaiczne i słoneczne układy zapewniają odnawialną alternatywę dla części potrzeb energetycznych budynku.

Tym co wyróżnia system VRV na tle innych systemów jest odzysk ciepła co oznacza, że energia jest ponownie wykorzystywana do przeniesienia ciepła z ciepłych do zimnych miejsc. System łączy się także z systemem zarządzania budynkiem, aby utrzymać temperaturę powietrza w pomieszczeniach przez cały rok na poziomie 22° - 23°C.

Początkowo budynek Velocity uzyskał ocenę 'very good' BREEAM, ale gdy oceniający wzięli pod uwagę praktyki i zarządzanie energią Velocity, ocena podskoczyła do 'Excellent’.

Początkowym zamierzeniem było osiągnięcie oceny 'very good' BREEAM, a uzyskane punkty pozwoliły podnieść ocenę Velocity do 'Excellent’.

Niskie zużycie energii

Dzięki wszystkim działaniom podjętym w ramach projektu Velocity powstał budynek o bardzo niskim zużyciu energii z zaledwie 9€/m² w porównaniu do 29€/m² w przypadku typowego biura w Wielkiej Brytanii (CIBSE) lub mniejszym o 1/3. Poniżej znajduje się porównanie zużycia energii w Velocity z typowym budynkiem biurowym w Wielkiej Brytanii.

Rozwiązanie w skrócie

bg-image
  • 28 jednostek zewnętrznych VRV z odzyskiem ciepła
  • 2 jednostki zewnętrzne VRV pompa ciepła
  • 256 jednostek kanałowych

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?