Skip to main content

Centrum biznesowe VMD

Zagrzeb, Chorwacja

bg-image

O wysokości powyżej 96 m z 25. Kondygnacjami VMD Tower B jest najwyższym budynkiem biurowym w Chorwacji i jednym z najbardziej efektywnych, zdobył „certyfikat energetyczny A” za swoje ekologiczne praktyki budowlane. Na parterze na powierzchni biurowej 19 800 m2 mieszczą się biura, korytarze oraz sala gimnastyczna, a nasz system VRV IV utrzymuje idealny klimat w całym obiekcie.

Kompleksowe rozwiązanie klimatyzacyjne

bg-image

Z myślą o zapewnieniu najlepszego sterowania klimatem i najlepszej efektywności energetyczne, zainstalowaliśmy na dachu budynku 57 jednostek zewnętrznych, które obsługują liczbę 685 kaset międzystropowych. System VRV IV wykorzystujący technologię zmiennej temperatury czynnika chłodniczego jest w stanie nieprzerwanie regulować temperaturę czynnika chłodniczego, dopasowując ją do zapotrzebowania na ogrzewanie i chłodzenie budynku i obniżając całkowite zużycie energii. Integrując ogrzewanie, chłodzenie i wentylację w jednym systemie, udało się nam drastycznie poprawić efektywność energetyczną budynku, obniżyć emisję dwutlenku węgla i zapewnić większą energooszczędność.

Nasz system VRV IV jest także idealnym do budynków, takich jak VMB Tower B, w których trzeba zarządzać wieloma lokatorami. Dzięki niemu, lokatorzy mogą zarządzać własnymi strefami klimatycznymi i otrzymywać rachunki tylko za swoje zużycie energii.

Rozwiązanie w skrócie

bg-image
  • 57 pomp ciepła VRV IV
  • 685 kaset z nawiewem obwodowym
  • 2 inteligentne menadżery dotykowe do centralnego sterowania i rozliczania

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?