Skip to main content

Klimatyzacja, czyli pompy ciepła powietrze-powietrze

Chłodzą i ogrzewają Twój dom, wykorzystując energię odnawialną.

Jak kupić nasz produkt?

Wypełnij formularz

Kliknij w przycisk "Zapytaj instalatora" na górze strony. W następnym kroku zostaniesz poproszony o wypełnienie formualrza. To niezbędne, abyśmy mogli przypisać do ciebie firmę instalacyjną. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my zrobimy resztę!

Otrzymaj ofertę

Firma instalacyjna skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku dni, wyceni i zrealizuje cały projekt. Oczekuj potwierdzenia na twój adres e-mail. To nie koniec... nie porzucamy Cię... za kilka dni skontaktujemy się z mailowo, aby sprawdzić czy instalator nawiązał kontakt!

Oceń zakup

Pamiętaj, że po zakupie zostaniesz poproszony o ocenę usługi wykonanej przez instalatora. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna, gdyż pozwala udoskonalić cały proces i odsiewać firmy, które nie wywiązują się z powierzonych zadań.

Nasze najbardziej popularne pompy ciepła powietrze-powietrze

 • Ururu Sarara

  Urządzenie naścienne klasy premium A+++ do chłodzenia, ogrzewania, nawilżania, osuszania, wentylacji oraz oczyszczania powietrza.

 • Daikin Emura

  Designerskie urządzenie naścienne klasy do A+++ do chłodzenia i ogrzewania. Dostępne w kolorze matowej kryształowej bieli, eleganckiego srebra i matowej czerni.

 • Stylish

  Wielokrotnie nagradzane urządzenie naścienne klasy do A+++ do chłodzenia i ogrzewania. Jest dostępne w czterech kolorach i nadaje się do wszystkich wnętrz.

 • Perfera

  Urządzenie naścienne lub przypodłogowe klasy do A+++ do chłodzenia i ogrzewania, oferujące wspaniałą sprawność działania i komfort.

 • Klimatyacja zoptymalizowana do grzania

  Urządzenia ogrzewające i chłodzące przeznaczone dla zimniejszych klimatów z temperaturami do -25°C, o klasie efektywności energetycznej do A+++ w trybie ogrzewania.

Nasze najpopularniejsze jednostki

Jak działa pompa ciepła powietrze-powietrze?

Pompy ciepła powietrze-powietrze ogrzewają i chłodzą Twój dom wykorzystując energię pobieraną z powietrza i tylko 20% energii elektrycznej - wyjątkowo energooszczędny sposób na utrzymywanie idealnej temperatury przez cały rok.

Nowy budynek

Podczas budowy nowego domu z dobrą izolacją, pompa ciepła powietrze-powietrze firmy Daikin spełnia wszystkie potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Ponadto, ich klasa efektywności energetycznej A+++ oraz słabe oddziaływanie na środowisko odpowiadają wszystkim wymaganiom dla budynków ekologicznych.

 

Zastąpienie ogrzewania elektrycznego

 

Pompa ciepła powietrze-powietrze to idealne rozwiązanie, w przypadku zastępowania ogrzewania elektrycznego.
Nasze elastyczne jednostki są łatwe w instalacji, oferują kilka różnych wzorów, aby najlepiej dopasować się do potrzeb użytkownika. Dzięki klasom efektywności energetycznej do A+++ zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia, można sporo zaoszczędzić na zużyciu energii.


NOWOŚĆ: Multi+ to system typu all-in-one oferujący ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową dla domów o powierzchni do 80 m².

Szybka redukcja zużycia energii

Jeśli Twój obecny system ogrzewania nie jest jeszcze przestarzały, ale chcesz zmniejszyć zużycie energii, możesz rozważyć zainstalowanie pompy ciepła powietrze-powietrze jako systemu uzupełniającego. Stworzy to możliwość wykorzystania pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia, i używania obecnego systemu ogrzewania tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Efektywność energetyczna najwyższa w klasie

Pompy ciepła Daikin powietrze-powietrze oferuje efektywność energetyczną A+++ dzięki wielu zaawansowanym rozwiązaniom. Na przykład nasza autorska technologia sterowania inwerterowego redukuje zużycie energii nawet o 30% w porównaniu z systemem bez inwertera, po prostu dostosowując prędkość silnika zgodnie z zapotrzebowaniem, zamiast wyłączać go i ponownie uruchamiać.

wyposażona w technologię sterowania inwerterowego naszej specjalności

Chłodzenie i ogrzewanie do 5 pomieszczeń

Pompy ciepła powietrze-powietrze Daikin oferują szereg opcji: albo połączenie jednej jednostki wewnętrznej z jedną jednostką zewnętrzną, albo zastosowanie naszego systemu multi-split w celu przyłączenia do pięciu jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej. System multi-split umożliwia skuteczne chłodzenie bądź ogrzewanie aż do pięciu różnych pomieszczeń z utrzymywaniem w nich różnych temperatur.

Dowiedz się więcej

Tylko jeden system do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz klimatyzacji

Nasza nowa seria Multi + łączy jedną jednostkę zewnętrzną z maksymalnie 3 jednostkami wewnętrznymi i zbiornikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 90 lub 120 litrów. Ciepła woda użytkowa, chłodzenie i ogrzewanie to kluczowe mocne strony tego niedrogiego systemu typu all-in-one.


Dowiedz się więcej

Ilustracja pięciu połączonych jednostek Daikin

Elastyczne konfiguracje sprawdzają się w każdym domu

Możemy dostosować się do Twoich potrzeb, niezależnie od tego, czy szukasz rozwiązania dla pojedynczego pomieszczenia, czy systemu dla całego domu.

Zasilanie energią ze źródła odnawialnego

Nasze pompy ciepła powietrze-powietrze zasilane do 80% energią pobieraną z powietrza i w 20% energią elektryczną, ogrzewają i chłodzą Twój dom z efektywnością energetyczną klasy A+++, najwyższą możliwą efektywnością energetyczną dostępną na rynku.

Zoptymalizowane do ogrzewania

Klimatyzator może być jedynym źródłem grzania w Twoim domu.

Wybierz systemy zoptymalizowane do ogrzewania - Cold Region.

 • Wysokie wydajności grzewcze do -25 °C
 • Efektywność energetyczna do A +++
 • Niezawodne i łatwe sterowanie
 • Idealne do pomieszczeń z kominkiem

Efektywność energetyczna

Zmniejsz swój wpływ na środowisko — i rachunki za energię — dzięki najwyższej możliwej efektywności energetycznej dostępnej na rynku.

Stworzono dla Twojego pomieszczenia

Nasze jednostki, cieszące się międzynarodowym uznaniem za dobry design, integrują się z Twoim domem bez problemów, dzięki czemu masz stylowe sterowanie klimatem.

Zaprojektowane, aby spełniać Twoje potrzeby

Nasze jednostki oferują szereg opcji ogrzewania i chłodzenia dla każdego pomieszczenia lub domu, a także łatwą instalację, efektywność energetyczną klasy A+++ i stylowe wzornictwo.

Łatwe sterowanie i cicha praca

Dzięki cichej pracy i łatwemu sterowaniu z dowolnego miejsca przy użyciu aplikacji, nasze pompy ciepła powietrze-powietrze bez problemów dopasowują się do Twojego stylu życia.

Komfort, wygoda, jakość, energooszczędność i efektywność – dla użytkowników mieszkania, domu czy lokali komercyjnych. To tylko niektóre hasła jakie przyświecają naszej marce w procesie tworzenia produktów.

Klimatyzacja do mieszkania

Nasi Partnerzy dobierają urządzenia do potrzeb użytkownika i wielkości lokalu. Instalują urządzenie i zapewniają jego pełny serwis. Klimatyzator w mieszkaniu to nie tylko komfort i wygoda, ale również niewielkie zużycie prądu. Dzięki wysokiej klasie energooszczędności urządzeń nawet do A+++, właściciel mieszkania ograniczy koszty zużycia energii.

Klimatyzacja do domu

Każdy dom, niezależnie od tego, czy jest nowy, czy już użytkowany, potrzebuje systemu grzewczego oraz chłodzącego. Zarówno pierwszą, jak i drugą potrzebę zaspokoi klimatyzacja do domu z dwiema funkcjami. Latem w upalne dni zapewni kojący chłód, a zimą przytulne ciepło w długie mroźne wieczory. W ten sposób zastępuje również stare, energochłonne układy ogrzewania. 

Daikin Sky Air – dla małych i średnich powierzchni komercyjnych

Jest to system klimatyzacji, który zależnie od modelu, może zapewnić chłodzenie, wentylację wraz z oczyszczeniem powietrza. Efektywny energetycznie i dostosowany do potrzeb różnych branż. Dedykowany jest sklepom, biurom, hotelom czy innym lokalom użyteczności publicznej o zróżnicowanej powierzchni. Jest to bardzo cichy i efektywny system, który dba o komfort gości, klientów czy pracowników.

 

Nasze rozwiązania technologiczne

Pompy ciepła powietrze-powietrze

Efektywne ogrzewanie budynku oraz c.w.u., dzięki pompom powietrza odbywa się przy poborze ciepła w 80% z powietrza. Przy tym 20% jest generowane przez sprężarkę zasilaną na prąd. Takie rozwiązanie jest nie tylko efektywne, ale także energooszczędne. Odnawialne źródło energii zapewnia 4/5 ciepła w budynku przy bardzo niskim zużyciu energii.

Daikin – układ sterowania inwerterowego

Układ inwertera dostosowuje prędkość sprężarki, tak że pracuje on w sposób ciągły i bardziej efektywny w długiej perspektywie czasowej. Utrzymując ustalone tempo, technologia sterowania inwerterowego redukuje zużycie energii o 30%, w porównaniu z tradycyjnymi systemami typu włącz/wyłącz.

Czujniki dbające o komfort domowników czy pracowników

Wybrane urządzenia posiadają wmontowane systemy, które w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy komfortu. Są to na przykład, systemy dogrzewania,  czujniki podłogowe, czujniki ruchu lub matrycowe. Wykryją one na przykład osoby znajdujące się w pomieszczeniu. W efekcie klimatyzator przekierowuje strumień powietrza tak, aby nie padał na domowników czy pracowników w biurze, zapewniając im komfort cieplny bez przeciągów i zimnych stref.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą produktów – klimatyzatory, pompy ciepła, wentylacje, oczyszczacze powietrza.

 

Klimatyzacja – jak działa?

Klimatyzacja to dość prosty system. Funkcjonowanie klimatyzatorów można porównać do pracy lodówki w Twoim domu. Warto także wiedzieć, że nazw pompa ciepła i klimatyzator można używać wymiennie. Klimatyzator to nic innego jak pompa ciepła typu powietrze/powietrze, co wynika z faktu, że energia pobierana jest z powietrza. W uproszczeniu wygląda to tak:

Cały system składa się z kilku kluczowych elementów: jednostka zewnętrzna, jednostka wewnętrzna oraz zestaw rur, w których płynie czynnik chłodniczy którego podstawową funkcją jest transport energii z jednej jednostki do drugiej. Jednostka zewnętrzna pobiera energię, aby następnie przekazać ją jednostce wewnętrznej. Jeśli chcemy bardziej szczegółowo poznać zasadę działania klimatyzatora, poniżej znajdziecie szczegółowy opis.

Klimatyzacja: działanie i budowa

Instalacja klimatyzacyjna składa się z kilku elementów:

 • Jednostka wewnętrzna – w podstawowych klimatyzatorach typu split umieszcza się w niej parownik i wentylator wymuszający przepływ powietrza. Z tego miejsca dystrybuowany jest na pomieszczenie chłód. Jest to też jednocześnie element pochłaniający powietrze ciepłe.
 • Zestaw miedzianych rur – to w nich krąży czynnik chłodniczy, który przekazuje  przenoszący ciepło z jednej jednostki do drugiej.
 • Jednostka zewnętrzna – podstawowymi elementami są skraplacz, sprężarka i zawór rozprężny oraz drugi wentylator powietrza.
 • Czynnik chłodniczy – ciekły i zimny czynnik, który idealnie nadje się do przekazywania ciepła. Transportowany jest dzięki sprężarce, która podnosi ciśnienie i przekazuje go rurami do jednostki wewnętrznej.

 

Klimatyzacja do grzania

Klimatyzacja  sprawdzi się równie dobrze w celu chłodzenia, jak i jako wyłączne źródło ciepła w twoim domu. Nowoczesne systemy klimatyzacyjne są w stanie efektywnie ogrzać dom lub mieszkanie niemal w każdych warunkach. W polskich warunkach klimatyzator sprawdzi się jako główne źródło ciepła w małych mieszkaniach. Jednakże wydajność grzewcza zależy od temperatur zewnętrznych i działanie takiego urządzenia na zachodzie Polski, gdzie jest względnie najcieplej, będzie się znacznie różniło od pracy na południu gdzie temperatury są niższe.

 

Zobacz jak działają klimatyzatory Daikin

Ururu Sarara

Perfera

Comfora

Stylish

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?