Daikin wprowadza na rynek jednostkę klimatyzacyjną Stylish – gdzie innowacyjność łączy się z kreatywnością.

05/02/2018

Daikin wprowadza na rynek jednostkę klimatyzacyjną Stylish – gdzie innowacyjność łączy się z  kreatywnością.

Daikin Europe N.V. w marcu 2018 wprowadzi na rynek jednostkę Stylish-  naścienną jednostkę klimatyzacyjną

o całkiem nowej konstrukcji, wyposażoną w unikatowe funkcje. Stylish stanowi doskonałe wyważenie między nowoczesnością i wzornictwem,. Zgodnie ze swoją  nazwą, jednostka wpasowuje się do wnętrza budynku, oferując równocześnie wysoką jakość i efektywność.

 

Maksymalna efektywność

Wyróżniająca się wydajność  jednostek Stylish zapewnia przewagę konkurencyjną: oferuje ona najwyższą  efektywność w tym segmencie konstrukcyjnym i osiąga wynik A+++ * zarówno dla ogrzewania, jak i chłodzenia. Dzięki całkowicie nowym konstrukcjom podzespołów, jednostka Stylish jest jednym z najbardziej efektywnych energetycznie klimatyzatorów spośród dostępnych na rynku. Co więcej, czynnik chłodniczy R-32 gwarantuje wyższą efektywność energetyczną i niższe oddziaływanie na środowisko.

 

Inteligentna i efektywna konstrukcja

Stylish dyskretnie zachowuje swój urok: wymiary zaledwie 798 (dług.) x 189 (głęb.) x 295 (wys.) mm powodują, że jest ona najcieńszą i najbardziej kompaktową jednostką w tym segmencie rynku. Użytkownik może wybrać jeden z trzech kolorów: biały, srebrny oraz drewno egzotyczne (blackwood). Po przełączeniu jednostki do trybu pracy, panel pokrywy przemieszcza się równolegle do korpusu oraz idealnie stapia się z wystrojem każdego pomieszczenia. Funkcja ta poprawia efektywność, zachowując równocześnie dyskretny i stylowy wygląd. Opływowy kształt  jeszcze bardziej poprawia ogólną estetykę urządzenia.

 

Bliższe zapoznanie się z wnętrzem jednostki Stylish oraz wykorzystywaną technologią

Stylish wykorzystuje nowo zaprojektowany wentylator, aby zoptymalizować przepływ powietrza, zapewniając wyższą wydajność energetyczną przy niskim poziomie hałasu.

Jednostka Stylish łączy atrakcyjne wzornictwo z wyjątkową funkcjonalnością: doskonała kontrola nawiewu plus sterowanie chłodzeniem i wilgotnością gwarantują komfortowy ruch powietrza w pomieszczeniu.

 

Zoptymalizowany przepływ powietrza dla zapewnienia doskonałego komfortu

Jednostka Stylish wykorzystuje specjalnie zaprojektowane klapy do tworzenia efektu Coandy, optymalizując przepływ powietrza dla zapewnienia komfortowego klimatu. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanych klap, bardziej ukierunkowany przepływ powietrza umożliwia uzyskanie lepszego rozkładu temperatury w całym pomieszczeniu. Działa to w następujący sposób: Stylish określa schemat nawiewu powietrza w oparciu o potrzebę ogrzewania bądź chłodzenia pomieszczenia. Kiedy jednostka jest w trybie ogrzewania, dwie klapy kierują powietrze w dół (pionowy strumień powietrza). Podczas pracy w trybie chłodzenia, klapy kierują powietrze w górę (strumień powietrza pod sufitem). Dzięki możliwości tworzenia różnych schematów nawiewu powietrza, Stylish zapobiega powstawaniu przeciągów i zapewnia bardziej stabilną i komfortową dla użytkowników temperaturę w pomieszczeniu.

 

Czujnik matrycowy utrzymuje stabilne temperatury w pomieszczeniu

W jednostce Stylish zastosowano czujnik matrycowy do detekcji temperatury powierzchni w pomieszczeniu w celu tworzenia bardziej komfortowego klimatu.

Po określeniu bieżącej temperatury w pomieszczeniu, czujnik matrycowy rozprowadza powietrze równomiernie, po czym przekierowuje przepływ do stref, które potrzebują chłodzenia lub grzania.

 

Ogólny komfort dzięki regulacjom temperatury i poziomu wilgotności

Komfort wynikający z funkcji jednostki Stylish nie jest związany wyłącznie z jakością powietrza lub temperaturą

w pomieszczeniach – ma również związek z wilgotnością. Stylish stosuje kilka różnych ustawień, aby automatycznie regulować właściwą temperaturę i wilgotność dla danego pomieszczenia. Technologię sterowania inwerterowego wykorzystuje się do zarządzania  intensywnością chłodzenia i regulowania temperatury z dokładnością do 0,5 stopnia. W ten sposób w pomieszczeniu utrzymuje się zawsze przyjemna temperatura i odpowiednia wilgotność.

 

Świeże i czyste powietrze

W jednostce Stylish zastosowano technologię Flash Streamer do usuwania cząstek, alergenów i nieprzyjemnych zapachów oraz zapewnienia w pomieszczeniu powietrza o najwyższej jakości. Urządzenie zaprojektowane

w sposób, aby zapewniać najwyższy komfort, sprawność działania i efektywność, to eleganckie, dyskretne rozwiązanie klimatyzacyjne, dostępne w wielu zdecydowanych kolorach i fakturach, które idealnie wkomponuje się w każde pomieszczenie.

 

Inteligentne i łatwe sterowanie

Używając aplikacji Daikin Online Controller, standardowej obecnie funkcji, można w pełni sterować jednostkami serii Stylish z dowolnego miejsca poprzez smartfon . Wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia doskonałego klimatu w domu, to połączenie z siecią rozległą (Wlan) oraz bezpłatna aplikacja. Mając swój udział we wskaźnikach efektywności, aplikacja ta oferuje podgląd zużycia energii Twojego urządzenia.

 

Informacje o Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest głównym europejskim producentem klimatyzatorów, pomp ciepła i urządzeń chłodniczych; zatrudnia około 5500 pracowników w całej Europie i posiada 10 głównych obiektów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Republice Czeskiej, Niemczech, Włoszech, Turcji i Wielkiej Brytanii.

 

Firma Daikin jest znana z jej pionierskiego podejścia do problematyki opracowywania produktów oraz z niezrównanej jakości i wszechstronności jej zintegrowanych rozwiązań. Mając ponad 90 lat doświadczenia w zakresie projektowania i produkcji urządzeń technologii ogrzewania i chłodzenia, Daikin jest liderem rynku w dziedzinie technologii pomp ciepła.

www.daikin.pl

 

Press release

Related articles