Skip to main content

Pompa ciepła

Czy pompa ciepła bez fotowoltaiki jest opłacalna?

Ogrzewanie naszego domu powinno być wydajne, a także oszczędne. Znane nam do tej pory sposoby dostarczania ciepła do budynku takie jak piec w kotłowni na drewno, węgiel, koks lub gaz nie tylko zwiększają nasze koszty eksploatacji budynku, ale również zanieczyszczają powietrze. Nowoczesne rozwiązania w postaci pomp ciepła, a także fotowoltaiki bazują na odnawialnych źródłach energii, nie emitując przy tym spalin. Czy warto zainwestować w energooszczędne urządzenia? A także pompa ciepła bez fotowoltaiki czy się opłaca z punktu widzenia naszego portfela?

Zalety płynące z posiadania pompy ciepła i fotowoltaiki

Pompy ciepła to urządzenia, które przetwarzają ciepło odebrane z gruntu lub powietrza i dostarczają je do pomieszczeń budynku, tak aby można było się w nich czuć komfortowo. Co więcej, pompy mogą być instalowane w każdej lokalizacji, w każdym typie zabudowy oraz w domach, w których istnieje już instalacja grzewcza. Dużym atutem tego rozwiązania jest możliwość chłodzenia budynku podczas gorących dni.

Panele fotowoltaiczne mogą być zamontowane na dachu, podwórku lub miejscu specjalnie do tego stworzonym. Fotowoltaika przetwarza promienie słoneczne na energię, która może zasilić nasz dom. Zalety płynące z posiadania tego systemu to między innymi niezależność od rosnących cen prądu, ekologiczny sposób pozyskiwania energii, ulga od podatku, a także nadwyżki prądu, które zawsze możesz wykorzystać. Pompa ciepła połączona z fotowoltaiką przyniesie wiele korzyści naszej planecie, jak i pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Nie można zapomnieć również o tym, że te dwa systemy mogą także działać osobno.

Fotowoltaika i pompa ciepła

Jeżeli zastanawiamy się, czy pompa ciepła bez fotowoltaiki się opłaca to śmiało, można stwierdzić, że tak. Warto zaznaczyć, że można korzystać z jak największej gamy produktów, które pozwolą nam ograniczyć koszta ogrzewania domu, ale sama pompa ciepła również przyniesie nam korzyści. Jak dobrze wiemy, na rynku bardzo mocno rośnie cena paliw kopalnianych. Sam zakup węgla na sezon grzewczy to są koszta liczone w tysiącach złotych.

Dlatego na pytanie, czy pompa ciepła bez fotowoltaiki ma sens, można odpowiedzieć po raz kolejny - tak. Urządzenia te wykorzystując różnice temperatur z powietrza lub gruntu, nie pobierają dużej ilości energii elektrycznej, ponieważ nie ogrzewają nią domu. Warto nadmienić, że zakup ekologicznego rozwiązania w postaci pompy ciepła może być połączony z otrzymaniem dofinansowania. Wstępny koszt poczynionej inwestycji dzięki temu nie jest tak wysoki.

Inwestycja w ekologiczne źródło energii w postaci fotowoltaiki, a także pompy ciepła przyczyni się do zaoszczędzenia pieniędzy oraz będzie ekologicznym rozwiązaniem. Sama pompa ciepła może działać bez fotowoltaiki i także będzie korzystnym rozwiązaniem, aby zmniejszyć koszty. Zamawiając pompę ciepła, możemy liczyć na kompleksową obsługę ze strony profesjonalnych fachowców. Zamontują urządzenie, a także pod prowadzą 

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?