Skip to main content

Oczyszczanie powietrza

Czy klimatyzacja domowa ma wpływ na wilgotność powietrza?

Klimatyzacja dla sklepu

Większości osób, klimatyzacja kojarzy się przede wszystkim z miesiącami letnimi. Pozwala ona na skuteczną walkę ze skutkami upału, a praca w pomieszczeniu w nią niewyposażonym lub samo w nim przebywanie, potrafi być prawdziwą udręką. Współczesne klimatyzatory, to jednak nie tylko chłodzenie, ale i ogrzewanie powietrza. Mogą też służyć do walki z uporczywą wilgocią oraz dbać o czystość powietrza w naszym domu. Mają one więc zastosowanie przez cały rok.

Odpowiedni mikroklimat

Wpływ na nas, ma nie tylko temperatura otaczającego powietrza, ale też jego wilgotność i czystość. Wszystkie te czynniki, składają się na jakość powietrza w domu lub biurze. Ma ona bezpośredni wpływ na jakość i tempo wykonywania wszelkich czynności, samopoczucie i zdrowie.

Odpowiednia temperatura dla człowieka w miesiącach letnich, to 23-24 stopnie Celsjusza przy wilgotności ok. 50 procent. Zapewnić ją może tylko odpowiednia klimatyzacja do domu. Przy dużych upałach, należy jednak nie przesadzać zbyt z mocą chłodzenia. Nasza klimatyzacja domowa, nie powinna być ustawiona wtedy na zbyt niską temperaturę. Przekroczenie różnicy 6-7 stopni Celsjusza, między temperaturą na zewnątrz, a tą w naszym domu może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Łatwo wtedy o choroby układu oddechowego.

Wilgotność, a odczuwalna temperatura

Nie tylko sama temperatura ma wpływ na odczuwany upał lub mróz. Bardzo istotna jest również wilgotność otaczającego nas powietrza. Im jest ona mniejsza, tym lepiej znosimy skwar i lepiej funkcjonujemy. W miesiącach zimowych, niska wilgotność pozwala lepiej radzić sobie z mrozami - odczuwalna temperatura jest wtedy wyższa, niż przy wysokiej wilgotności

Wpływ klimatyzacji na wilgotność

Klimatyzacja wpływa na wilgotność powietrza w domu, w których jest zainstalowana. Schładzanie powierza jest związane z wykraplaniem pary wodnej z jego składu. Powoduje to spadek jego wilgotności. Zjawisko to, nie musi się wiązać z jego przesuszeniem. Pamiętajmy, że okres wzmożonej pracy klimatyzatorów, to miesiące letnie. W tym okresie roku, w wyniku częstych opadów, a także problemów z wentylacją, wilgoć jest częstym problemem w naszych domach. Klimatyzator to skuteczne narzędzie do walki z nią.

W przypadku, gdy problemy z przesuszeniem powietrza występują, warto zaopatrzyć się w urządzenie, pozwalające na regulację wilgotności. Pobiera ono z powietrza optymalną ilość wilgoci i nie pozwala na niekorzystny spadek jego parametrów, a w konsekwencji przesuszenie.

Wybór odpowiedniego klimatyzatora

Odpowiednia klimatyzacja do domu powinna cechować się pewnymi parametrami. Kluczowe jest dobranie odpowiedniej mocy urządzenia do powierzchni, aby była w stanie efektywnie spełniać swoje zadanie. Najlepszym rozwiązaniem, będą klimatyzacje domowe, o odpowiedniej klasie energetycznej. Urządzenia A+++, pozwolą na wymierną oszczędność na energii elektrycznej. Wybór takiego urządzenia, to również oznaka troski o klimat naszej planety. Firma DAIKIN, ma w swojej ofercie takie właśnie klimatyzatory. Warto rozważyć zaopatrzenie się w model, który skutecznie zwalcza zawarte w powietrzu alergeny - zwłaszcza, jeśli jesteśmy alergikami. Inteligentny system pobierania wilgoci pomoże nam pozbyć się ewentualnych problemów, które mogłyby wystąpić. Wygląd i walory estetyczne na jakie się zdecydujemy, to już sprawa indywidualna.

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?