Skip to main content

Ogrzewnie

Współpraca pomp ciepła z innymi systemami grzewczymi

Ogrzewanie podłogowe dobrze współpracuje z pompami ciepła i jest idealną kombinacją, jeśli chodzi o źródło ciepła w nowych domach lub tych zbudowanych zgodnie z wyższymi standardami izolacji. Przyzwyczailiśmy się do tego, że nasze systemy centralnego ogrzewania wytwarzają wysokie temperatury i dostarczają je do szybko reagujących grzejników.

Ciepło wytwarzane przez pompę ciepła nie jest jednak tak duże, jak to wytwarzane przez kocioł, dlatego do uzyskania pożądanych temperatur potrzebne są emitery o większej powierzchni. W związku z tym istniejące grzejniki mogą wymagać wymiany na grzejniki o większej powierzchni. Alternatywnie dobrze sprawdza się ogrzewanie podłogowe. Rury instalowane są w podłodze, dzięki czemu cała podłoga staje się w efekcie emiterem. Oznacza to, że może wydajnie działać w niższych temperaturach, jednocześnie odpowiednio ogrzewając pomieszczenie. Projektując system ogrzewania podłogowego z pompą ciepła, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby działał z maksymalną wydajnością.

Pompa ciepła a ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest dyskretne, odciąża ściany i jest łatwe w utrzymaniu, ale może reagować wolno i nie wytwarza takiego samego promieniującego ciepła o wysokiej temperaturze, do którego możesz być przyzwyczajony z grzejnika. Pompy ciepła działają również z niską temperaturą zasilania, co sprawia, że współpraca pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym to idealne rozwiązanie. Niesie ze sobą korzyści takie jak:

  • Niska temperatura zasilania -maksymalizacja wydajność pompy ciepła
  • Większa wydajność energetyczna -w porównaniu do kotła i systemu grzejników
  • Dbałość o środowisko -zmniejszenie śladu węglowego
  • Estetyka- na ścianach wewnętrznych nie ma grzejników, co zapewnia więcej miejsca i elastyczność w projektowaniu wnętrz i aranżacji mebli.

Instalacja ogrzewania podłogowego z pompą ciepła to rozsądny wybór. Jest to często najlepsza opcja, jeśli chodzi o przygotowanie wydajnego i zrównoważonego systemu grzewczego.

Jaka pompa ciepła do podłogówki?

Rozważając zainstalowanie systemu ogrzewania podłogowego w całym domu, pompa ciepła jest idealnym źródłem cieplnym do wykorzystania. Powietrzne pompy ciepła doskonale nadają się do projektów renowacji domów, ponieważ oferują stosunkowo prostą instalację i zajmują niewiele miejsca. Są montowane na zewnętrznej ścianie nieruchomości i mają mniej więcej takie same rozmiary jak typowy kocioł lub jednostka klimatyzacyjna.  

Gruntowe pompy ciepła są najczęściej stosowane w nowych projektach, ponieważ wymagają bardziej skomplikowanego procesu instalacji. Rury podpowierzchniowe można instalować w ziemi na zewnątrz domu jako pozioma pętla kilka metrów pod ogrodem lub w układzie pionowym, w którym są montowane pionowo w głębokim otworze.  

Pompa ciepła przy podłogówce zapewnia maksymalne korzyści zarówno ekonomiczne,ekologiczne jak i energetyczne. Niezależnie od rodzaju wybranej pompy, jest to jeden z najlepszych systemów grzewczych, jakie są dostępne na rynku.

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?