Skip to main content

Kwintesencja pompy ciepła

Daikin Altherma 3 H MT to inwestycja w komfort i oszczędność energii. Ta pompa ciepła powietrze-woda zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i natychmiastowe podgrzewanie wody użytkowej, przy niższym zużyciu energii. Ten system jest idealny dla właścicieli domów, którzy chcą zmodernizować swoją tradycyjną instalację grzewczą, tak aby była bardziej przyjazna środowisku i bardziej efektywna kosztowo.

Wzornictwo

Pasuje do wszystkich typów domów zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Czytaj więcej

Głośność

Zachowaj ciche i relaksujące otoczenie bez zakłóceń.

Czytaj więcej

Wydajność

Wykorzystaj najnowsze technologie do oszczędności energii i pieniędzy.

Czytaj więcej

Możliwości zastosowania

Dostosuj ten system do potrzeb swojego stylu życia i komfortu.

Czytaj więcej
bg-image
Zdobywca nagród „iF” Design Award 2019 oraz Reddot Design Award 2019.

 

 

Nagradzane wzornictwo

 

Właściciele domów chcą jednostki, która nie tylko dobrze pracuje ale również dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu. Dlatego celem firmy Daikin było stworzenie jednostki o najlepszych właściwościach technicznych i wszechstronnym wzornictwie. Dzięki tym staraniom pompa ciepła Daikin Altherma 3 H MT zdobyła nie jedną ale dwie prestiżowe nagrody za wzornictwo.

bg-image

 

Jeżeli coś jest eleganckie wewnątrz, powinno wyglądać równie elegancko na zewnątrz …

 

Czysta, minimalistyczna i nieskomplikowana to najlepszy sposób na opisanie jednostki zewnętrznej Daikin Altherma 3 H MT. Czarna osłona z poziomym użebrowaniem zakrywa całą płytę przednią w celu ukrycia pojedynczego wentylatora i zredukowania poziomu głośności pracy sprężarki, a matowe szare wykończenie odbija kolor ściany zewnętrznej w celu dopasowania do zróżnicowanego otoczenia.

 

bg-image

Cisza to komfort

Podczas pracy w trybie standardowym, poziom ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej wynosi 38 dBA (w odległości 3 metrów) — to coś pomiędzy ćwierkaniem ptaków, a ciszą w bibliotece. W trybie cichej pracy odczuwalne ciśnienie akustyczne jest o połowę mniejsze (35 dBA w odległości 3 metrów).

Posłuchaj pompy ciepła Daikin Altherma 3 H MT podczas pracy

W jaki sposób mierzona jest głośność

Moc akustyczna źródła jest generowana przez samą jednostkę, niezależnie od odległości i otoczenia. Ciśnienie akustyczne to dźwięk odczuwany w określonej odległości. Ciśnienie akustyczne jest zazwyczaj obliczane w odległości od 1 do 5 metrów od jednostki.

 

Moc akustyczna
bg-image

Wyjątkowa wydajność pochodzi z wewnątrz

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 H MT wykorzystuje najnowocześniejsze technologie HVAC, które zostały opracowane w Europie dla klimatu występującego w Europie. Poznaj właściwości, które wyróżniają ten produkt na tle konkurencji.

bg-image

Staranne wykonanie

1. Nowoczesna obudowa

Inżynierowie firmy Daikin współpracowali z projektantami, aby wprowadzić nowoczeny design do tradycyjnej jednostki zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna, która była inspirowana doskonałym wzornictwem jednostek wewnętrznych Daikin, posiada atrakcyjną płytę przednią i łagodne linie, dzięki czemu dobrze komponuje się z otoczeniem.


2. Wentylatory o dużej wydajności

Jednostki o dużej wydajności zazwyczaj posiadają dwa wentylatory, ale ta jednostka zewnętrzna potrzebuje tylko jeden. Większy wentylator poprawia cyrkulację powietrza, co pomaga uzyskać niski poziom głośności podczas pracy.

części wewnętrzne pompy ciepła 3 H HT

3. Zupełnie nowa sprężarka

Oddział Daikin Europe współpracował z Daikin Technology and Innovation Centre w Japonii w celu opracowania specjalnej sprężarki, która dostarcza wodę o temp. 65°C. Ta średniotemperaturowa pompa ciepła jest również pierwszą wykorzystującą czynnik R-32: jest on bardziej efektywny energetycznie i zapewnia niższą emisję CO2 .

 


4. Trwała izolacja

Nowa 3-warstwowa izolacja i podkładki gumowe doskonale absorbują i izolują dźwięki generowane przez sprężarkę podczas pracy.

bg-image

Pokonaj zimno

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 H MT to rozwiązanie korzystające z energii odnawialnej, które sprawdza się równie dobrze w zimniejszych jak i cieplejszych klimatach. W porównaniu z innymi systemami grzewczymi, ta gama wykorzystuje powietrze otoczenia do zapewnienia prawidłowej wydajności dla ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej nawet do temperatury - 28°C.

bg-image

Jedno rozwiązanie - Wiele kombinacji

Ta gama obejmuje jedną jednostkę zewnętrzną, która jest kompatybilna z trzema różnymi nagradzanymi jednostkami wewnętrznymi, z których każda może być indywidualnie dostosowana w celu zapewnienia ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej.

bg-image
Widok wnętrza domu z zainstalowanymi trzema jednostkami wewnętrznymi i jedną jednostką zewnętrzną Daikin. Ilustracja.

Wybierz swoją jednostkę wewnętrzną

Poznaj trzy jednostki wewnętrzne stanowiące część tej gamy oraz trzy różne ustawienia (trzy funkcje), które możesz wybrać w celu dopasowania tego rozwiązania do potrzeb twojego klimatu.

1. Model naścienny

Kompaktowa jednostka, która łączy się z osobnym zasobnikiem dla ciepłej wody użytkowej. Ten model oferuje opcjonalną funkcję chłodzenia.


2. Model ze zintegrowanym zasobnikiem CWU ze stali nierdzewnej

Kompaktowa jednostka o wymiarach podstawy 595x625mm. Ta jednostka posiada wbudowany zasobnik o pojemności 180 lub 230l na potrzeby ciepłej wody użytkowej i może pracować zarówno w ustawieniach chłodzenia lub dwustrefowych.

Jednostka zewnętrzna i 3 jednostki wewnętrzne Daikin.

3. Model z wbudowanym zbiornikiem ECH2O ciepłej wody użytkowej

Jednostka ECH2O jest wyposażona w zasobnik CWU o pojemności 300 lub 500 litrów, który może być połączony z panelami solarnymi. Ten model oferuje opcjonalne ustawienie chłodzenia.

Cztery funkcje

Tylko ogrzewanie

Funkcja "Tylko ogrzewanie" jest dostępna standardowo w tej gamie produktów Daikin dla wszystkich trzech rodzajów jednostek wewnętrznych. To ustawienie zapewnia ogrzewanie pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej.

Ogrzewanie i chłodzenie

Jeżeli potrzebujesz komfortowego chłodzenia, oprócz ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej, w takim przypadku najlepsze jest rozwiązanie posiadające obie funkcje. Funkcja ta jest dostępna dla wszystkich trzech rodzajów jednostek wewnętrznych i pozwala na odwrócenie działania systemu, dzięki czemu zapewnia on chłodzenie zamiast ogrzewania. To ustawienie wymaga instalacji ogrzewania podłogowego lub klimakonwektorów.

Jednostka dwustrefowa

Zintegrowana jednostka wolnostojąca jest jedyną jednostką wewnętrzną, która jest wyposażona w obsługę dwóch stref temperaturowych. Dzięki tej funkcji możesz zarządzać i kontrolować temperaturę dwóch osobnych stref w twoim domu, które korzystają z różnych emiterów, takich jak grzejniki i ogrzewanie podłogowe.

Logo sterownika Daikin Residential Controller.

Aplikacja Daikin Residential Controller ze sterowaniem głosowym

  • Sterowanie systemem ogrzewania z domu lub zdalnie przez smartfon
  • Sterowanie systemem ogrzewania wykorzystując polecenia głosowe
  • Integracja z aplikacjami Google Assistant oraz Amazon Alexa
  • Pozostałe funkcje obejmują:
    • Tworzenie harmonogramów do codziennego użytkowania oraz dla trybu pracy wakacyjnej
    • Sterowanie wieloma jednostkami/wspomaganie sprawności działania
    • Monitorowanie zużycia energii

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?