Skip to main content

Wejdź na wyższy poziom komfortu

Protfolio produktów Daikin Altherma 3 poszerzyło się o nwoego członka rodziny – wersja split wśród średniotemperaturowych pomp ciepła.​

 

Pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma 3 R MT przekazuje energię z powietrza do wody. Wersja split umożliwia oprócz grzania, także chłodzenie oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Wygląd

Pasuje do każdego typu zabudowy. Zarówno do wnętrz jak i zewnętrznej fasady budynku.

Dowiedz się więcej

Głośność

Zachowaj ciszę i spokój bez dźwięków zakłócających domową atmosferę.

Dowiedz się więcej

Wydajność

Wykorzystanie najnowszej technologii na rzecz oszczędności energii i kosztów.

Dowiedz się więcej

Personalizacja

Dostosuj jednostkę tak by pasowała do twojego stylu życia i potrzeb.

Dowiedz się więcej
bg-image
'iF' Design Award 2019 and Reddot Design Award winner 2019.

 

 

Nagradzany design

 

Właściciele domów pragną urzadzenia, które jest nie tylko wydajne, ale także dobrze wygląda.Dlatego Daikin stworzył jednostkę, która jest nie tylko funkcjonalna, ale i piękna

bg-image

Co jest wspaniałe w środku, powinno byc piękne na zewnątrz....

Prostota, minimalizm i nieskomplikowane rozwiązanie to najlepsze słowa jakimi można określić nową pompę ciepła Daikin Althermę 3 R MT.

 

Czarna obudowa zakrywa całą przednią część jednostki zewnętrznej, ukrywając tym samym wentylator i zmniejszając głośność. Tymczasem matowe elementy zewnętrznej obudowy odbijają światło ze ścian, do których są przymocowane co sprawia, że jednostka pasuje do różnego otoczenia i dyskretnie nie rzuca się w oczy.

 

bg-image

Cisza to spokój

Podczas pracy w standardowym trybie pracy, poziom głośności wynosi 38 dBA. Wytwarzany wtedy dźwięk można porównać do śpiewu ptaków, lub ciszy w bibliotece. W trybie cichym poziom głośności jest obniżany do 35 dBA.

Jak mierzymy poziom głośności?

Poziom mocy akustycznej jest generowany przez samą jednostkę zewnętrzną, niezależnie od odległości i głośności otoczenia. Poziom ciśnienia akustycznego to dźwięk odbierany w określonej odległości. Ciśnienie akustyczne jest zazwyczaj obliczane pomiędzy 1m, a 5m od urządzenia.

 

Sound power
bg-image

Wyjątkowa efektywność pochodząca z wnętrza

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 R MT to najnowsze rozwiązanie technologiczne zaprojektowane w Europie dla naszej strefy klimatycznej.

bg-image

Wykonana z uwagą

1. Nowoczesna obudowa

Inżynierowie Daikin współpracowali z projektantami, aby wprowadzić powiew świeżego powietrza do tradycyjnego wyglądu jednostki zewnętrznej. Zainspirowana doskonałym wzornictwem jednostek wewnętrznych Daikin, ta jednostka zewnętrzna ma atrakcyjną przednią obudowę i sylwetkę, która łatwo wtapia się w otoczenie.


2. Wentylator o wysokiej wydajności

Jednostki o dużej wydajności zwykle posiadają 2 wentylatory, ale ta jednostka zewnętrzna potrzebuje tylko jednego. Większy wentylator poprawia cyrkulację powietrza, co pomaga osiągnąć niski poziom hałasu podczas pracy.

 

 

 

heat pump 3 H HT inside parts

3. Sprężarka z podwójnym wtryskiem

Firma Daikin Europe współpracowała z Centrum Technologii i Innowacji Daikin w Japonii w celu opracowania specjalnej sprężarki, która zapewnia temperaturę wody wyjściowej do 65°C.Ta średniotemperaturowa pompa ciepła wykorzystuje czynnik chłodniczy R-32: bardziej energooszczędny czynnik chłodniczy, który emituje mniej CO2.

 


4. Tłumiąca izolacja

3-warstwowa izolacja i gumowe podkładki pomiędzy dolną obudową, a płytą wibracyjną pochłaniają i izolują dźwięki wydawane przez sprężarkę podczas pracy.

bg-image

Pokonaj chłód

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 R MT to ekologiczne rozwiązanie grzewcze, które poradzi sobie zarówno w warunkach zimowych, jak i w upale. W odróżnieniu do

innych jednostek, ten model wykorzystuje powietrze zewnętrzne, aby pobrać energię i dostarczyć ciepło do zbiornika ciepłej wody użytkowej nawet w warunkach temperatury zewnętrznej - 25°C.

bg-image

Jedno rozwiązanie - Wiele kombinacji

Pompa ciepła Daikin Altherma 3 R MT to najnowsze rozwiązania technologiczne zaprojektowane w Europie do naszej strefy klimatycznej. Odkryj nowe funkcje, które sprawiają ze ten produkt wyróżnia się na tle innych.

bg-image
A look inside a house with three Daikin indoor units and an outside unit installed. Illustration.

Wybierz swoją kombinację

Odkryj trzy unikalne jednostki wewnętrzne, które oferują odmienną funkcjonalność. Dzięki nim możesz dostosować pompę ciepła Daikin Althermę 3 R MT do swoich wymagań.

1. Jednostka naścienna

Kompatkowa jednostka, która zwiera oddzielny zbiornik wody użytkowej. Ten model oferuje opcję chłodzenia.2. Jednostka zintegrowana

Kompaktowa jednostka o powierzchni 595x625mm. Łączy się ze zbiornikiem o pojemności 180 do 230L do podgrzewania lub chłodzenia wody użytkowej.

An outdoor and 3 indoor Daikin units.

3. Jednostka ECH2O

Jednostka ECH2O posiada zbiornik termalny c.w.u o pojemności 300L lub 500L, który możesz połączyć z panelami słonecznymi. Opcjonalnie oferuje chłodzenie.

 

Cztery funkcje

 

Tylko grzanie

Funkcja grzania jest standardowa dla wszystkich produktów Daikin i jest dostępna we wszystkich trzech typach jednostek wewnętrznych. To ustawienie umożliwia grzani i podgrzewanie wody w budynku.

Odwrócone grzanie

Jeśli potrzebujesz komfortowego chłodzenia jako dodatku do grzania, dzięki funkcji odwróconego grzania dostaniesz to. Dostępne we wszystkich trzech jednostkach wewnętrznech, umożliwia odwrócenie procesu grzania w celu zapewnienia chłodu. To ustawnieni wymaga zastosowania podegrzawania podłogowego i fan coila.

Bizone

Tylko jednostka stojąca wyposażona jest w unikalną funkcje Bizone. Dzięki tej funkcji może wybrać i przejąć kontrolę nad temperaturą w dwóch oddzielnych strefach twojego domu, dzięki czemu możesz jednocześnie włączyć grzejniki jak i ogrzewanie podłogowe.

Daikin Residential Controller Logo.

Daikin Onecta App, i sterowanie głosowe

  • Kontorluj temperaturę pomieszczenia zdalnie za pomocą smartfona
  • Steruj ogrzewaniem za pomocą głosu
  • Możliwość integracji z Google Assistant i Amazon Alexa
  • Inne funkcje:
    • Funkcja dziennego planowania lub tryb wakacyjny
    • Kontrola kilku emiterów jednocześnie
    • Monitorowanie zużycia energii

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?