oczyszczanie powietrza

Oczyszczacze powietrza

Wyjątkowa technologia Daikin Flash Streamer, która usuwa wirusy, alergeny i nieprzyjemne zapachy oraz filtr HEPA wyłapujący cząsteczki od 0,1μm.

Dwa oczyszczacze powietrza firmy Daikin

Institut Pasteur de Lille dokonał oceny skuteczności oczyszczaczy powietrza firmy Daikin w odniesieniu do wirusów oddechowych.

Według testów przeprowadzonych w laboratoriach Institut Pasteur de Lille, oczyszczacze powietrza Daikin eliminują więcej niż 99,98% ludzkiego koronawirusa HCoV-229E w ciągu 2,5 minuty*. Wirus ten należy do tej samej rodziny co SARS-CoV-2, koronawirus, który wywołał pandemię COVID-19.

Urządzenia te zostały także ocenione jako w 99,93% skuteczne w zwalczaniu wirusa H1N1 w ciągu 2,5 minuty*. Wirus H1N1 wywołuje pospolitą grypę.

Oznacza to, że oczyszczacze powietrza firmy Daikin stanowią dodatkowy środek walki z chorobami układu oddechowego. Nasze niewielkie oczyszczacze powietrza typu plug-and-play, których skuteczność osiągnięto dzięki połączeniu filtra elektrostatycznego HEPA o wysokiej sprawności działania, wychwytującego wirusy, z następującą po nim intensywną ekspozycję na działanie opatentowanej przez firmę Daikin technologii Flash Streamer, która eliminuje wirus, mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do redukcji ryzyka transmisji wirusów układu oddechowego.

clean-air-ururu-sarara-v2.png

Jakość Powietrza w Pomieszczeniach, Doświadczenie Daikin

OSTRZEŻENIE !!!!

Zakupy poza wskazanymi partnerami to możliwość braku gwarancji i serwisu.

Uważaj zwłaszcza na strony upodabniające sie do Daikin i używające bezprawnie logo.
Pamiętaj zawsze możesz potwierdzić źródło zakupu kontaktując sie z nami. 
Lista autoryzowanych Partnerów

MC55wB2.png

Dlaczego warto wybierać rozwiązania Daikin?

Będąc globalnym liderem branży HVAC-R działamy w oparciu o ponad 90-letnie doświadczenie i wiedzę, aby dostarczać najwyższej jakości produkty i rozwiązania. Oczyszczacze powietrza Daikin podtrzymują naszą zapowiedź zagwarantowania komfortowego klimatu wewnątrz domów, biur i przestrzeni komercyjnych na całym świecie. Bazując na tradycji doskonałości technologicznej i konstrukcyjnej, nasze oczyszczacze powietrza redukują zanieczyszczenia, smog, alergeny, wirusy i pleśń, zapewniając czyste powietrze i zdrowe środowisko w pomieszczeniach.

Będąc firmą zaangażowaną na rzecz ochrony środowiska, nasze oczyszczacze powietrza wykorzystują najnowsze technologie, aby zużywać mniej energii oraz redukować oddziaływanie na środowisko, zachowując przez wiele lat doskonałą sprawność działania. 

Wybierz oczyszczacz dla siebie

MC55W
Oczyszczaczanie powietrza

MC55W.png
 • Czyste powietrze dzięki aktywnemu wyładowaniu jonów plazmy i technologii Flash Streamer, który deazktywuje bakterie i wirusy, w tym 99,9% wirusa SARS-CoV-2
 • Wysokowydajny filtr HEPA do wychwytywania drobnych cząstek kurzu, który usuwa 99% drobnych cząstek o rozmiarze od 0,1μm do 2.5μm, bez konieczności wymiany do 10 lat
 • Cisza, dzięki trybowi cichej pracy od 19 db(A)
 • Wymiary 50 x 27 x 27 [cm]
 • Jonizuje powietrze
 • Zabezpieczenie przed dziećmi
 • Filtr przeciwzapachowy regenerowany przez Streamer
 • Czujnik zapachów, kontroluje zapachy w pomieszczeniu
 • Kontrola jakości powietrza z czujnikiem cząstek 2.5μm
 • Natężenie przepływu powietrza 5,5 m3/min = 330m3/h
 • Gwarancja 3 lata
 • Posiada certyfikaty ECARF, PZH, British Allergy Foundation
 • Obsługiwana powierzchnia ~82m² (wg normy NRCC-54013-2011)

 

 

 

 

MCK55W
Oczyszczaczanie z nawilżaniem

MCK55W.png
 • Czyste powietrze dzięki aktywnemu wyładowaniu jonów plazmy i technologii Flash Streamer, który deazktywuje bakterie i wirusy, w tym 99,9% wirusa SARS-CoV-2
 • Wysokowydajny filtr HEPA do wychwytywania drobnych cząstek kurzu, który usuwa 99% drobnych cząstek o rozmiarze od 0,1μm do 2.5μm, bez konieczności wymiany do 10 lat
 • Cisza, dzięki trybowi cichej pracy od 19 db(A)
 • Wymiary 70 x 27 x 27 [cm]
 • Jonizuje powietrze
 • Zabezpieczenie przed dziećmi
 • Filtr przeciwzapachowy regenerowany przez Streamer
 • Czujnik zapachów, kontroluje zapachy w pomieszczeniu
 • Kontrola jakości powietrza z czujnikiem cząstek 2.5μm
 • Natężenie przepływu powietrza 5,5 m3/min = 330m3/h
 • Gwarancja 3 lata
 • Posiada certyfikaty PZH i British Allergy Foundation
 • Obsługiwana powierzchnia ~82m² (wg normy NRCC-54013-2011)
 • Nawilżanie i oczyszczanie powietrza w jednym urządzeniu. 
 • Bezpieczne nawilżanie technologia Streamer eliminuje bakterie z filtra nawilżającego, a wkład z jonami srebra zapewni czystość wody
 • Wydajność nawilżania 500 ml/h

Uwaga!

Zgodnie ze stosowaną na świecie normą NRCC-54013-2011 dotyczącą obliczeń

efektywnej powierzchni obsługiwanej przez oczyszczacze powietrze, oczyszczacze powietrza firmy DAIKIN obsługują

następujące powierzchnie pomieszczeń wewnętrznych:

MC55W/VB: 82 m2

MCK55W: 82 m2

Deklarowana powierzchnia obsługiwana przez urządzenia określona jest na podstawie obliczeń opartych o wartości

przepływu powietrza zgodnie z CADR ( JEM 1467) :

• MC55W/VB: 320 m3/h

• MCK55W: 320 m3/h

Unikalna technologia oczyszczania

Poznaj wnętrze jednostki MCK55W z funkcją nawilżania.

 

unikalna technologia oczyszczania.png

Poznaj technologie Daikin stosowane w oczyszczaczach powietrza

Daikin Flash Streamer

Oczyszczanie powietrza poprzez Flash Streamer wykorzystuje innowacyjną technologię wyładowań plazmowych przez stabilne generowanie szybkich elektronów.

Dowiedz się więcej

Filtr HEPA

Filtr elektrostatyczny HEPA Usuwa 99% drobnych cząstek o rozmiarze 0,1 μm. Same włókna filtra są naładowane elektrycznością statyczną i skutecznie zatrzymują cząstki.

Dowiedz się więcej

Cicha praca

Niewielkie rozmiary, skuteczność i cicha praca na poziomie 19 db(A), dzięki nowej, innowacyjnej konstrukcji.

Dowiedz się więcej

Technologia aktywnych jonów plazmy

Technologia polega na uwalnianiu jonów do powietrza podczas wyładowania i łączeniu ich ze składnikami powietrza w celu powstania związków aktywnych, jak rodniki OH o silnym działaniu utleniającym.

Dowiedz się więcej

Czujnik Triple Detection

Wyposażony w czujnik kurzu o wysokiej czułości, który odróżnia małe cząstki, takie jak PM2,5 od większych i odpowiednio reaguje. Potrójne wykrywanie: kurzu, PM2,5 i zapachu.

Dowiedz się więcej

Nawilżanie

Mocne nawilżanie w celu ochrony przed wysuszeniem powietrza i wirusami dzięki utrzymywaniu odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu. Wskazanie poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Dowiedz się więcej

Daikin Flash Streamer

Opatentowana przez Daikin technologia Flash Streamer wykorzystuje innowacyjną technologię wyładowań plazmowych przez stabilne generowanie szybkich elektronów. Jego zdolność do rozkładu oksydacyjnego jest znacznie wyższa niż w przypadku konwencjonalnego wyładowania plazmowego. Dodatkowo w połączeniu ze składnikami powietrza, szybkie elektrony mają zdolność do silnego rozkładu utleniającego który w sposób ciągły usuwa zapachy, bakterie i inne zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu takie jak formaldehyd.

Zastosowanie technologii Streamer firmy Daikin do rozkładu, poprzez utlenienie, szkodliwych substancji zatrzymanych na filtrze.*

* Substancje te obejmują wirusy1, bakterie2, pyłki3, zarodniki pleśni4
Uwaga:
1 Jednostka wykonująca testy: Kitasato Research Center for Environmental Science; świadectwo wyników testu 21_0026 (wydane przez tę samą jednostkę); wynik eksperymentu: Usunięcie 99.9% wirusa A-H1N1 po 1 godzinie.
2 Jednostka wykonująca testy: Japan Food Research Laboratories. Numer testu: 15044988001-0201. Metoda testowania: Próbkę do testów zaszczepioną płynem zawierającym bakterie założono po stronie wlotowej filtra zatrzymującego kurz, zainstalowanego w oczyszczaczu powietrza w przestrzeni testowej o kubaturze 25 m³. Po pięciu godzinach zliczono liczbę żywych bakterii. Wynik testu: W ciągu pięciu godzin liczba bakterii została zredukowana o więcej niż 99%. Testowana jednostka: Test przeprowadzono używając jednostki MCK55S (model japoński), odpowiadającej modelom serii MCK55W (praca turbo).
3 Przeprowadzono napromieniowanie alergenów wyładowaniem wstęgowym Streamer i zbadano rozpad białek w alergenach stosując metodę ELISA , kataforezę lub mikroskop elektronowy (wspólna praca badawcza razem z Wakayama Medical University). Przykład testu: „Pyłki cedru japońskiego Cryj-1”; Wynik testu: W ciągu 2 godzin nastąpił rozkład i usunięcie 99,6% lub więcej pyłku.
4 Jednostka wykonująca testy: Japan Food Research Laboratories. Numer testu: 204041635-001. Wynik testu: W ciągu 24 godzin nastąpił rozkład i usunięcie 99,9% lub więcej zarodników pleśni (Cladosporium).

Filtr HEPA - wysoka sprawność w wychwytywaniu drobnych cząstek kurzu

Usuwa 99% cząstek o rozmiarach od 0,1μm do 2,5μm

Naładowany elektrostatycznie

Filtr elektrostatyczny HEPA

Stosowany w oczyszczaczach Daikin

Usuwa 99,97% drobnych cząstek o rozmiarze 0,3 μm. Same włókna filtra są naładowane elektrycznością statyczną i skutecznie zatrzymują cząstki. Nie ulega łatwo zatykaniu, dzięki czemu spadek ciśnienia jest mniejszy.

Dzięki temu większa ilość powietrza może przepływać przez filtr.

Taki filtr może oczyścić większą ilość powietrza!

Neutralny elektrostatycznie

Filtr nieelektrostatyczny

Ponieważ wychwytuje on cząstki zanieczyszczeń polegając jedynie na rozmiarze oczka siatki, konieczne jest zmniejszanie rozmiaru oczka siatki, co czyni ją bardziej podatną na zatykanie i powoduje wysoki spadek ciśnienia.

Cicha praca, skuteczność i niewielkie rozmiary dzięki nowej, innowacyjnej konstrukcji

Cicha praca

Oczyszczacze powietrza Daikin to nie tylko czyste powietrze, ale i niezakłócona cisza w domu.

Praca w trybie cichym to tylko 19 dB(A).

Możesz sam wybać tryb pracy wentylatora lub skorzystać z trybów automatycznych:

 • Tryb cichy
 • Tryb ekonomiczny
 • Tryb turbo

Technologia aktywnych jonów plazmy

 

Technologia jonów plazmy uwalnia jony do powietrza przez wyładowanie plazmowe i łączy je ze składnikami powietrza, aby wygenerować aktywne składniki, takie jak rodniki OH o silnej mocy utleniającej. Przylegają one do powierzchni grzybów i alergenów i rozkładają białka w powietrzu poprzez utlenianie. Jednostka aktywnych wyładowań jonów plazmy jest umieszczona na ostatnim etapie oczyszczania powietrza przez oczyszczacz - na nawiewie powietrza do pomieszczenia - dzięki temu efekt oczyszczania jest wzmocniony, a technologia działa również poza urządzeniem.

wyładowanie.png

Uwaga!

Zgodnie ze stosowaną na świecie normą NRCC-54013-2011 dotyczącą obliczeń

efektywnej powierzchni obsługiwanej przez oczyszczacze powietrze, oczyszczacze powietrza firmy DAIKIN obsługują

następujące powierzchnie pomieszczeń wewnętrznych:

MC55W/VB: 82 m2

MCK55W: 82 m2

Deklarowana powierzchnia obsługiwana przez urządzenia określona jest na podstawie obliczeń opartych o wartości

przepływu powietrza zgodnie z CADR ( JEM 1467) :

• MC55W/VB: 320 m3/h

• MCK55W: 320 m3/h

Czujnik Triple Detection

Air-Purifier-MCK55W_tab_EN.jpg

Zamontowane w oczyszczaczach powietrza Daikin czujniki wykrywają zarówno cząsteczki jak i zapachy występujące w pomieszczeniu.

Czujnik pyłu/cząstek PM2.5 znajduje się wewnątrz wlotu powietrza, wykrywa małe (ok. 1,0–2,5 μm) cząstki i duże
(ok. 2,5 μm i większe) cząstki pyłu. Wskaźniki czujników zaświecą się na kolor odpowiadający jakości powietrza - gdzie kolor zielony oznacza, że powietrze jest czyste. Wykrywa m.in. dym tytoniowy, pyłek kwiatowy, wydzieliny roztoczy i ich pozostałości. Czułość czujnika możesz zmieniać zgodnie ze swoimi preferencjami.

Kontrolka czujnika zapachu

Wskazuje natężenie zapachów, wynik widoczny jest w jednym z trzech kolorów; zielonym, pomarańczowym i czerwonym. Wykrywa zapachy m.in tytoniowe, gotowania, zwierząt domowych, odpadków, pleśni, alkoholu.

Nawilżanie powietrza

Ilustracja funkcji nawilżania

 

Silne nawilżanie dla ochrony przed suchością powietrza i wirusami 

 • Chroni skórę, gardło i nozdrza przed wysychaniem.
 • Zabezpiecza przed wirusami, utrzymując odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu.
 • Utrzymuje poziom wilgotności w komfortowym zakresie (40 do 60% wilgotności względnej)
 • Technologia Streamer eliminuje bakterie na filtrze nawilżającym.
 • Dostępna w oczyszczaczu MCK55W

Nagrody i certyfikaty

NIZP.jpg

Atest higieniczny PZH

Oczyszczacze powietrza MC55W i MCK55W odpowiadają wymaganiom higienicznym Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny

ECARF_logo.jpg

ECARF - Fundacja Europejskiego Centrum Badania Alergii

to organizacja non-profit z główną siedzibą w Berlinie, zajmująca się badaniami i poszerzaniem wiedzy społeczeństwa na temat alergii.

Seal of Approval Logo PNG 150ppi.png

Certyfikat British Allergy Foundation

Zapewnia, że produkt został naukowo zbadany pod względem skuteczności redukcji/usuwania alergenów ze środowiska życia alergików i astmatyków bądź, że produkt znacznie redukuje zawartość alergenów/substancji chemicznych.

PASTEUR_COLOUR Logo.JPG

Institut Pasteur de Lille

 • Poddany badaniu w Institut Pasteur De Lille oczyszczacz powietrza Daikin MCK55WVM (nazwa handlowa MCK55W) usuwa 99,996% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty w trybie pracy „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora o pojemności 0,43 m3, bez wymiany powietrza). Koronawirus HCoV-229E różni się od wirusa odpowiedzialnego za pandemię COVID-19, SARS-CoV-2, ale należy do tej samej rodziny koronawirusów.
 • Poddany badaniu w Institut Pasteur De Lille oczyszczacz powietrza Daikin MC55WVM (nazwy handlowe MC55W/VB) usuwa 99,98% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty w trybie pracy „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora o pojemności 1,4 m3, bez wymiany powietrza). Koronawirus HCoV-229E różni się od wirusa odpowiedzialnego za pandemię COVID-19, SARS-CoV-2, ale należy do tej samej rodziny koronawirusów.
 •     Poddany badaniu w Institut Pasteur De Lille oczyszczacz powietrza Daikin MC55WVM (nazwy handlowe    MC55W/VB) usuwa 99,93% wirusa grypy A podtyp H1N1 w 2,5 minuty w trybie pracy „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora o pojemności 0,47 m3, bez wymiany powietrza).
 • Poddany badaniu w Institut Pasteur De Lille oczyszczacz powietrza Daikin MC55WVM (nazwy handlowe MC55W/VB) usuwa 99,93% wirusa grypy A podtyp H1N1 w 2,5 minuty w trybie pracy „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora o pojemności 0,47 m3, bez wymiany powietrza).

Gdzie kupić oczyszczacze powietrza Daikin ?

Czy oddychasz czystym powietrzem?

Sprawdź jakość powietrza i poziom zanieczyszczenia w Twojej lokalizacji na poniższej mapie.
AirCare pokazuje europejski wskaźnik jakości powietrza (EU AQI) w dowolnym miejscu. Jest mierzony w skali od 0 do 100 i uwzględnia wszystkie mierzone zanieczyszczenia (pyły, pyłki, CO2 itp.) ze wskazanej stacji pomiarowej.
Wskaźnik AQI, z którego korzysta AirCare, jest oficjalnym wskaźnikiem AQI UE i jest zgodny z nowymi normami UE dotyczącymi czystego powietrza.