Skip to main content

Oczyszczacze powietrza Daikin

Dzięki oczyszczaczom powietrza Daikin oferujemy czystsze, zdrowsze i świeższe powietrze.

W naszym oraz u naszych dystrybutorów kupisz wszystkie oczyszczacze w promocyjnej cenie

 • Oczyszczacz powietrza MC30YV w technologii Streamer

  Oczyszczacz powietrza odfiltrowuje cząstki unoszące się w powietrzu, które często mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Kompaktowa budowa i sprawność działania, aż do 46 m².

 • Oczyszczacz powietrza MC55W w technologii Streamer

  Filtry z naszą technologią Streamer przefiltrowują cząstki unoszące się w powietrzu, które często mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

 • Oczyszczacz powietrza Ururu MCK55W z technologią Streamer

  Oczyszczacz powietrza Ururu MCK55W firmy Daikin oczyszcza i nawilża powietrze w Twoim domu. Wystarczy od czasu do czasu napełnić zbiornik o pojemności 2,7 l, a Twoje pomieszczenie będzie nawilżane z maksymalną intensywnością 500ml/h.

 • Oczyszczacz powietrza Ururu MCK70YV z technologią Streamer

  Oczyszczacz powietrza Ururu MCK70YV firmy Daikin oczyszcza i nawilża powietrze w Twoim domu. Nawilża on pomieszczenie z maksymalną intensywnością 650 ml/h, dzięki czemu doskonale nadaje się do większych powierzchni.

Skuteczne oczyszczanie powietrza i usuwanie:

wirusów,

alergenów,

cząstek kurzu,

zapachów.

Testy przeprowadzone przez

IPL

99,98% koronawirusów usuniętych w ciągu 2,5 minuty*
według testu przeprowadzonego przez Institut Pasteur de Lille

Zgodnie z testami przeprowadzonymi w laboratoriach Institut Pasteur de Lille, oczyszczacze powietrza Daikin eliminują więcej niż 99,98% ludzkiego koronawirusa HCoV-229E w ciągu 2,5 minuty*. Wirus ten należy do tej samej rodziny co SARS-CoV-2, koronawirus, który wywołał pandemię COVID-19.

Urządzenia te zostały także ocenione jako w 99,93% skuteczne w zwalczaniu wirusa H1N1 w ciągu 2,5 minuty*.
Wirus H1N1 wywołuje pospolitą grypę.
Oznacza to, że oczyszczacze powietrza firmy Daikin stanowią dodatkowy środek walki z chorobami układu oddechowego. Nasze niewielkie oczyszczacze powietrza typu plug-and-play, których skuteczność osiągnięto dzięki połączeniu filtra elektrostatycznego HEPA o wysokiej sprawności działania, wychwytującego wirusy, z następującą po nim intensywną ekspozycję na działanie opatentowanej przez firmę Daikin technologii Flash Streamer, która usuwa wirus, mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do redukcji ryzyka transmisji wirusów układu oddechowego.

Skuteczność w zwalczaniu alergenów uznana przez BAF (British Allergy Foundation)

Certyfikat zatwierdzenia Allergy UK gwarantuje, że produkt skutecznie redukuje małe cząsteczki, które mogą zawierać alergeny, bakterie i wirusy.

Zatwierdzona jakość tego produktu/usługi przyjazna dla osób z alergią jest poświadczona przez European Centre for Allergy Research Foundation​

Niezależny panel doradczy składający się z 15 czołowych międzynarodowych naukowców i techników opracował kryteria, które ECARF stosuje do oceny różnych grup produktów. Obejmują one wartości progowe i kryteria wykluczenia, które sprawiają, że wystąpienie reakcji alergicznej jest bardzo mało prawdopodobne. Kryteria są regularnie aktualizowane w celu uwzględnienia wyników najnowszych badań naukowych. Produkt otrzymuje Certyfikat, gdy można udowodnić, poprzez audyty lub badania, że kryteria zostały spełnione. Oczyszczacze powietrza firmy Daikin przeszły pomyślnie te testy i można je uznać za przyjazne dla alergików. ​

*Urządzenie Daikin MCK55WVM (o nazwie handlowej MCK55W), testowane przez Institut Pasteur de Lille, usuwa 99,996% ludzkiego koronawirusa HCoV-229E w ciągu 2,5 minuty pracy z szybkością „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora powietrzna o objętości wewnętrznej 0,47 m3, bez wymiany powietrza). Ludzki koronawirus HCoV-229E różni się od wirusa odpowiedzialnego za pandemię COVID-19, SARS-CoV-2, lecz należy do tej samej rodziny koronawirusów. | Urządzenie Daikin MC55WVM (o nazwie handlowej MC55W/VB), testowane przez Institut Pasteur de Lille, usuwa 99,98 % ludzkiego koronawirusa HCoV-229E w ciągu 2,5 minuty pracy z szybkością „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora powietrzna o objętości wewnętrznej 1,4 m3, bez wymiany powietrza). Ludzki koronawirus HCoV-229E różni się od wirusa odpowiedzialnego za pandemię COVID-19, SARS-CoV-2, lecz należy do tej samej rodziny koronawirusów. | Urządzenie Daikin MCK55WVM (o nazwie handlowej MCK55W), testowane przez Institut Pasteur de Lille, usuwa 99,986 % wirusa grypy A podtypu H1N1 w ciągu 2,5 minuty pracy z szybkością „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora powietrzna o objętości wewnętrznej 0,47 m3, bez wymiany powietrza). | Urządzenie Daikin MC55WVM (o nazwie handlowej MC55W/VB), testowane przez Institut Pasteur de Lille, usuwa 99,93 % wirusa grypy A podtypu H1N1 w ciągu 2,5 minuty pracy z szybkością „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora powietrzna o objętości wewnętrznej 0,47 m3, bez wymiany powietrza).

Brak kosztów konserwacji przez co najmniej 10 lat

Potrzeba wymiany filtrów nie występuje w ciągu pierwszych 10 lat od zakupu urządzenia, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów związanych z regularną wymianą filtrów.

Jedna z serii najcichszych oczyszczaczy powietrza na rynku europejskim

Nasze oczyszczacze powietrza są ciche jak szept w trybie cichej pracy (poziom ciśnienia akustycznego: 19 dBA), zapewniając czystość powietrza w sposób niezauważalny dla użytkownika.

Kompaktowa budowa i sprawność działania

Są niewielkich rozmiarów, ale doskonałe do bardzo dużych powierzchni.

Para z dzieckiem

Oddychaj czystym i zdrowym powietrzem

Oczyszczacze powietrza Daikin minimalizują objawy astmy i alergii poprzez usuwanie z powietrza cząstek kurzu i pyłków. Zapewniają zdrowie otoczenie dzięki filtrowaniu bakterii i wirusów znajdujących się w powietrzu.

Matka i córka w drzwiach

Poziom wilgotności jest ważny dla zdrowia skóry

Niewielki zbiornik wody nawilżającego oczyszczacza powietrza przekazuje wilgoć do powietrza, gdy jest ono zbyt suche i chroni przed suchością dłoni i drapaniem w gardle.

Ojciec z dzieckiem na kanapie

Utrzymywanie świeżości powietrza w pomieszczeniach ma kluczowe znaczenie dla zdrowia

Według Allergy Uk, ludzie spędzają w dzisiejszych czasach średnio 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego dobra jakość powietrza w pomieszczeniach ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia.

Czyste powietrze w pomieszczeniach jest szczególnie ważne dla grup osób wrażliwych, takich jak osoby bardzo młode i w podeszłym wieku, a także osoby cierpiące na choroby układu oddechowego i alergie.

bg-image

Dbaj o świeży zapach powietrza

Nasze oczyszczacze powietrza kontrolują zapachy dzięki czemu Twój dom jest zawsze czysty i pachnie świeżością. Oczyszczacz powietrza firmy Daikin jest przeznaczony do usuwania szkodliwych cząstek stałych, a także kurzu, zapachów, bakterii, sierści zwierząt domowych, pleśni, pyłków, roztoczy i innych alergenów, pozostawiając czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniach.

FAQ (Często zadawane pytania)

Powietrze, którym oddychamy w domu lub w pomieszczeniach zamkniętych, jest do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Dzięki unikalnej metodzie "wychwytywania i oczyszczania", oczyszczacz powietrza firmy Daikin wychwytuje i usuwa zanieczyszczenia, zmniejszając zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i poprawiając jakość powietrza w domu, biurze, sklepie itp.

Oczyszczacz powietrza firmy Daikin pomaga nam oddychać czystym powietrzem poprzez zasadniczą eliminację wirusów, drobnego pyłu i alergenów. Zgodnie z testami przeprowadzonymi w laboratoriach Institut Pasteur de Lille oczyszczacze powietrza Daikin eliminują przynajmniej 99,98% ludzkiego koronawirusa HCoV-229E w ciągu 2,5 minuty. Wirus ten należy do tej samej rodziny co SARS-CoV-2, koronawirus, który wywołał pandemię COVID-19. Oczyszczacze powietrza firmy Daikin pomagają również w zapobieganiu alergiom, co zostało potwierdzone na przykład przez renomowaną organizację charytatywną British Allergy Foundation. Filtr dezodoryzujący w oczyszczaczach powietrza firmy Daikin skutecznie wychwytuje i pochłania zapachy wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne.

Oczyszczacz powietrza firmy Daikin jest wyposażony w zaawansowany system filtrów, który wychwytuje wirusy, bakterie i alergeny, natomiast opatentowana technologia Streamer zajmuje się ich usuwaniem i utrzymywaniem w czystości zarówno powietrza w pomieszczeniu, jak i filtrów oczyszczacza powietrza. Filtr wstępny wychwytuje większe cząstki, zatrzymując je wewnątrz. Dzięki właściwościom elektrostatycznej, filtr HEPA firmy Daikin wyłapuje zanieczyszczenia bez zatykania siatki, co oznacza, że nie trzeba go wymieniać przez 10 lat. Filtr dezodoryzujący wychwytuje i pochłania zapachy, nie ulegając nasyceniu, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych filtrów z węglem aktywnym. Wreszcie, filtr nawilżacza (dostępny wyłącznie w modelach oczyszczaczy powietrza Daikin wyposażonych w nawilżacz) eliminuje bakterie w zbiorniku wody dzięki dwóm warstwom filtracyjnym z wkładem z jonami srebra. ​

Tak, oczyszczacz powietrza Daikin został przetestowany i uzyskał certyfikat prestiżowego instytutu ECARF jako idealny produkt dla osób z alergiami. Ponadto oczyszczacz powietrza Daikin jest również uznawany za skuteczny przez BAF (British Allergy Foundation). Ten certyfikat gwarantuje, że produkt skutecznie ogranicza małe cząsteczki, które mogą zawierać alergeny, bakterie i wirusy.

Nie, seria oczyszczaczy powietrza firmy Daikin jest uznawana za jedną z najcichszych na rynku. W trybie cichej pracy są ciche jak szept, zapewniając czyste powietrze nawet niezauważalnie dla użytkownika. ​

W przeciwieństwie do innych marek, w ciągu pierwszych 10 lat od zakupu nie występuje potrzeba wymiany filtra w oczyszczaczu powietrza Daikin. Oferuje to lata czystego powietrza i spokoju ducha.

Dzięki kompaktowej budowie można łatwo podnieść i przenieść oczyszczacz powietrza w inne miejsce. Nieprzyjemny zapach w kuchni? Przenieś tam swój oczyszczacz powietrza i pozwól mu działać. Zostawiłeś otwarte okno w sezonie pylenia roślin? Przenieś swój oczyszczacz powietrza i pozbądź się tych zanieczyszczeń w ciągu kilku minut.

Oczywiście, że tak. Zapoznaj się z naszymi różnymi typoszeregami oczyszczaczy powietrza, z których każdy jest przeznaczony do pomieszczenia o innej powierzchni.

W jaki sposób nasze oczyszczacze powietrza zapewniają te korzyści?

Unikalna metoda Catch & Clean firmy Daikin - 3 kroki rozkładu szkodliwych substancji

1 Silne ssanie

Pobieranie powietrza na szerokiej przestrzeni z 3 kierunków.

Ilustracja silnego ssania

2 Skuteczne wychwytywanie zanieczyszczeń

Skuteczne zatrzymywanie kurzu i zanieczyszczeń na filtrze elektrostatycznym HEPA.

Filtr elektrostatyczny HEPA

3 Rozkład

Zastosowanie technologii Streamer firmy Daikin do rozkładu, poprzez utlenienie, szkodliwych substancji zatrzymanych na filtrze.*

Streamer

* Substancje te obejmują wirusy1, bakterie2, pyłki3, zarodniki pleśni4

Ilustracja funkcji nawilżania

Silne nawilżanie dla ochrony przed suchością powietrza i wirusami

 • Chroni skórę, gardło i nozdrza przed wysychaniem.
 • Zabezpiecza przed wirusami, utrzymując odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu.
 • Utrzymuje poziom wilgotności w komfortowym zakresie (40 do 60% wilgotności względnej)
 • Technologia Streamer eliminuje bakterie na filtrze nawilżającym.

Wysoka sprawność filtra HEPA w wychwytywaniu drobnych cząstek kurzu

Usuwa 99% cząstek o rozmiarach od 0,1μm d 2,5μm

Filtr skutecznie zatrzymuje kurz dzięki działaniu sił elektrostatycznych. Nie występuje skłonność do zatykania, inaczej niż w przypadku nieelektrostatycznych filtrów HEPA, które zatrzymują cząstki dzięki zastosowaniu drobnej siateczki.

Naładowany elektrostatycznie

Filtr elektrostatyczny HEPA

Usuwa 99,97% drobnych cząstek o rozmiarze 0,3 μm. Same włókna filtra są naładowane elektrycznością statyczną i skutecznie zatrzymują cząstki. Nie ulega łatwo zatykaniu, dzięki czemu spadek ciśnienia jest mniejszy.

Dzięki temu większa ilość powietrza może przepływać przez filtr.

W PORÓWNANIU Z

Taki filtr może oczyścić większą ilość powietrza!

Neutralny elektrostatycznie

Filtr nieelektrostatyczny

Ponieważ wychwytuje on cząstki zanieczyszczeń polegając jedynie na rozmiarze oczka siatki, konieczne jest zmniejszanie rozmiaru oczka siatki, co czyni ją bardziej podatną na zatykanie i powoduje wysoki spadek ciśnienia.

Uwaga:
1 Jednostka wykonująca testy: Kitasato Research Center for Environmental Science; świadectwo wyników testu 21_0026 (wydane przez tę samą jednostkę); wynik eksperymentu: Usunięcie 99.9% wirusa A-H1N1 po 1 godzinie.
2 Jednostka wykonująca testy: Japan Food Research Laboratories. Numer testu: 15044988001-0201. Metoda testowania: Próbkę do testów zaszczepioną płynem zawierającym bakterie założono po stronie wlotowej filtra zatrzymującego kurz, zainstalowanego w oczyszczaczu powietrza w przestrzeni testowej o kubaturze 25 m³. Po pięciu godzinach zliczono liczbę żywych bakterii. Wynik testu: W ciągu pięciu godzin liczba bakterii została zredukowana o więcej niż 99%. Testowana jednostka: Test przeprowadzono używając jednostki MCK55S (model japoński), odpowiadającej modelom serii MCK55W (praca turbo).
3 Przeprowadzono napromieniowanie alergenów wyładowaniem wstęgowym Streamer i zbadano rozpad białek w alergenach stosując metodę ELISA , kataforezę lub mikroskop elektronowy (wspólna praca badawcza razem z Wakayama Medical University). Przykład testu: „Pyłki cedru japońskiego Cryj-1”; Wynik testu: W ciągu 2 godzin nastąpił rozkład i usunięcie 99,6% lub więcej pyłku.
4 Jednostka wykonująca testy: Japan Food Research Laboratories. Numer testu: 204041635-001. Wynik testu: W ciągu 24 godzin nastąpił rozkład i usunięcie 99,9% lub więcej zarodników pleśni (Cladosporium).

Niewielkie rozmiary, skuteczność i cicha praca dzięki nowej, innowacyjnej konstrukcji

Ilustracja konstrukcji oczyszczacza powietrza

Oczyszczacze powietrza firmy Daikin są wyposażone w technologię Streamer

bg-image

Jakość Powietrza w Pomieszczeniach, Doświadczenie Daikin

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?