Skip to main content

Pompa ciepła układu ciepłej wody użytkowej Daikin Altherma ECH₂O

Wykorzystuje energię odnawialną do efektywnego zaopatrywania Twojego domu w ciepłą wodę.

Jak kupić nasz produkt?

Wypełnij formularz!

Kliknij w przycisk "Zapytaj instalatora" na górze strony. W następnym kroku zostaniesz poproszony o wypełnienie formualrza. To niezbędne, abyśmy mogli przypisać do ciebie firmę instalacyjną. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my zrobimy resztę!

Otrzymaj ofertę

Firma instalacyjna skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku dni, wyceni i zrealizuje cały projekt. Oczekuj potwierdzenia na twój adres e-mail. To nie koniec... nie porzucamy Cię... za kilka dni skontaktujemy się z mailowo, aby sprawdzić czy instalator nawiązał kontakt!

Oceń zakup

Pamiętaj, że po zakupie zostaniesz poproszony o ocenę usługi wykonanej przez instalatora. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna, gdyż pozwala udoskonalić cały proces i odsiewać firmy, które nie wywiązują się z powierzonych zadań.

Pompa ciepła układu ciepłej wody użytkowej

Pompa ciepła układu ciepłej wody użytkowej wykorzystuje powietrze zewnętrzne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Inaczej niż standardowe pompy ciepła powietrze-woda, ta konkretna pompa ciepła zapewnia tylko dostarczanie ciepłej wody użytkowej do pryszniców i zlewów. System ten stanowi idealny wybór dla domów z układem ogrzewania pomieszczeń (grzejniki/konwektory pompy ciepła) lub bez niego.

Widok domu z instalacją typu split
Widok domu z instalacją typu split

Łatwa instalacja

Nasza pompa ciepła układu ciepłej wody ma kompaktowe rozmiary i wyposażona jest w elementy sterowania. Dzięki temu jest łatwa w instalacji i konserwacji.

Instalacja typu Monobloc w garażu
Instalacja typu Monobloc w garażu

Efektywność energetyczna

Pompa ciepła układu ciepłej wody użytkowej wydobywa energię odnawialną z powietrza zewnętrznego. Możesz zaoszczędzić więcej na energii poprzez przyłączenie jednostki do paneli solarnych i osiągnięcie klasy efektywności energetycznej A+++.

Zwiększ efektywność energetyczną i oszczędności

Nasza pompa ciepła układu ciepłej wody użytkowej ECH2 stanowi idealną kombinację technologii pomp ciepła o wysokiej sprawności oraz zbiornika magazynującego wodę. Zapewnia 3 razy mniejsze zużycie energii elektrycznej niż tradycyjne podgrzewacze wody. Użytkownicy mogą przyłączyć energię słoneczną w celu osiągania najwyższych poziomów efektywności energetycznej i znacznych oszczędności.

Maksymalna efektywność

Zbiornik magazynujący ciepłą wodę został tak zaprojektowany, aby maksymalizować efektywność wytwarzania ciepłej wody:

 • Wielowarstwowa izolacja z pianki poliuretanowej zapewnia pełną izolację podgrzewacza wody.
 • Wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej o pojemności 29 litrów, jest rozmieszczony wzdłuż całej długości zbiornika.
 • Dostarcza ciepłą wodę na wszystkich poziomach.

Energooszczędność

Łącząc pompę ciepła ze zbiornikiem ciepłej wody uzyskuje się optymalne oszczędności:

 • Obniżenie ilości energii elektrycznej niezbędnej do wytwarzania ciepłej wody użytkowej aż o 70% (w porównaniu z tradycyjnym podgrzewaczem ciepłej wody).
 • Prawie natychmiastowe wytwarzanie ciepłej wody bez dodatkowej energii elektrycznej na cykl dezynfekcji wody.

Oszczędności na ciepłej wodzie dzięki energii słonecznej

Zredukuj swoje koszty energii, korzystając z odnawialnej energii słońca. Nasze panele solarne są łatwe do zainstalowania i wytwarzają aż do 70% energii, jakiej potrzebują pompy ciepła układu ciepłej wody. Solarne systemy ciepłej wody Daikin, są dostępne dla wszystkich budynków, można instalować je w małych i wielkich domach. Wybierz między bezciśnieniowym i ciśnieniowym układem ciepłej wody użytkowej.

Ilustracja robocza układu bezciśnieniowego

Bezciśnieniowy magazyn cieplny ECH2O

 • Rozwiązanie idealne do nowych budynków
 • Wyższa efektywność wykorzystania energii niż w przypadku systemów ciśnieniowych
 • Układ ten wymaga bezpośredniego, pionowego połączenia zbiornika z kolektorami słonecznymi
 • Jeżeli nie ma słońca, system automatycznie opróżnia się, aby zapobiec zamarźnięciu rur
Ilustracja robocza układu ciśnieniowego

Ciśnieniowy magazyn cieplny ECH2O

 • Układ jest idealny do projektów renowacji oraz istniejących domów
 • Istnieje możliwość stosowania zakrzywionego układu rurowego do połączenia zbiornika z kolektorami słonecznymi
 • Układ jest napełniany wodą ze środkiem zapobiegającym zamarzaniu, aby uniknąć zamarzania rur
 • W układzie zwiększa się ciśnienie, więc dla zapewnienia bezpieczeństwa następuje jego uszczelnienie

CWU z dodatkowymi korzyściami

Firma DAIKIN oferuje szeroką gamę rozwiązań typu pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej niezależnie od systemu grzewczego. Pompy ciepła wykorzystują powietrze z pomieszczeń pomocniczych, takich jak piwnica, magazyn, pralnia lub z zewnątrz budynku. Dzięki stosunkowo stałym temperaturom w tych obszarach pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej firmy DAIKIN pracują bardzo wydajnie, niezawodnie zapewniając temperaturę wody do 65°C. W zależności od modelu, urządzenia firmy DAIKIN mogą być również wykorzystywane do osuszania i chłodzenia pomieszczeń. Oferuje pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej jako urządzenia kompaktowe z wbudowanym zbiornikiem CWU lub jako urządzenia typu split do zewnętrznych zbiorników CWU.

Połączenie pomp ciepła z rezerwami chłodniczymi ciepłej wody użytkowej

Jedną z rzeczy, która sprawia, że pompa ciepła do grzania wody jest o wiele bardziej wydajna niż inne rodzaje ogrzewania, jest jej obniżona temperatura pracy. Grzejniki domowe zasilane olejem, gazem lub energią elektryczną podgrzewają wodę do temperatury około 70-80°C, natomiast pompy ciepła zasilane energią ziemi lub powietrza mogą być wydajne tylko do temperatury 55°C. Dlatego zwiększenie powierzchni systemu emiterów (większe grzejniki lub ogrzewanie podłogowe) oraz zminimalizowanie strat ciepła wszędzie tam, gdzie jest to możliwe dzięki odpowiedniej izolacji domu, stanowi ogromną różnicę.

Rozwiązaniem tego problemu jest wymiana dotychczasowego zasobnika na taki, który jest przeznaczony do ciepłej wody z pompy ciepła. Podobnie jak w przypadku systemu emiterów, główna różnica w przypadku zasobników przeznaczonych do pomp ciepła polega na tym, że mają one znacznie większą pojemność wężownicy, dzięki czemu powierzchnia wymiany ciepła przez wężownice jest większa, a woda w zasobniku jest cieplejsza.

Priorytet, jaki ma pompa ciepła do wody użytkowej dla ciepłej wody użytkowej

W przypadku jednoczesnego zapotrzebowania na ciepłą wodę i ogrzewanie pomieszczeń, pompa ciepła zakłada, że ciepła woda jest ważniejsza i pozostawia ogrzewanie pomieszczeń do czasu, gdy zasobnik ciepłej wody osiągnie żądaną temperaturę.

 

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?