Skip to main content

Pompy ciepła

Poznaj oszczędne i niezawodne pompy ciepła Daikin i ciesz się komfortem przez cały rok!

Jak kupić nasz produkt?

Wypełnij formularz

Kliknij w przycisk "Zapytaj instalatora" na górze strony. W następnym kroku zostaniesz poproszony o wypełnienie formualrza. To niezbędne, abyśmy mogli przypisać do ciebie firmę instalacyjną. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my zrobimy resztę!

Otrzymaj ofertę

Firma instalacyjna skontaktuje się z Tobą w ciągu kilku dni, wyceni i zrealizuje cały projekt. Oczekuj potwierdzenia na twój adres e-mail. To nie koniec... nie porzucamy Cię... za kilka dni skontaktujemy się z mailowo, aby sprawdzić czy instalator nawiązał kontakt!

Oceń zakup

Pamiętaj, że po zakupie zostaniesz poproszony o ocenę usługi wykonanej przez instalatora. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna, gdyż pozwala udoskonalić cały proces i odsiewać firmy, które nie wywiązują się z powierzonych zadań.

Poznaj rodzaje pomp ciepła

Dlaczego warto wybrać pompy ciepła Daikin?

Autoryzowane uruchomienie


Każda pompa ciepła Daikin Altherma(1) może zostać objęta programem Fabrycznej Opieki Serwisowej. Jedyne co należy zrobić, aby przystąpić do programu to przygotować i zgłosić pompę do Autoryzowanego Uruchomienia (powinien to zrobić instalator). Ta usługa jest bezpłatna zarówno dla instalatora, jak i dla użytkownika.

Autoryzowane uruchomienie oznacza przejęcie opieki gwarancyjnej nad urządzeniem przez Daikin oraz daje następujące korzyści dla użytkownika:

 

 • 5 lat gwarancji przy skorzystaniu z Autoryzowanego Uruchomienia Daikin obowiązuje od lipca 2020
 • opieka serwisowa z czasem reakcji serwisowej w ciągu 24h
 • możliwość korzystania ze specjalnej infolinii tel. 22 417 80 80 (czynna pn-nd godz. 08:00-20:00) do zgłaszania ewentualnych awarii przez konsumenta (Usługa dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Stand By Me)
 • rejestracja urządzenia na portalu Stand By Me
 • w trakcie 5-letniej gwarancji, brak kosztów za wymianę części przez Serwis w razie awarii
 • opieka przez cały okres gwarancji 5-letniej świadczona przez producenta
 • możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji nawet do 10 lat (5+5) przez portal Stand by Me

(1)Program nie obejmuje:

- PC do cwu typu monoblok EKHHE-CV3;

- PC typu monoblok (ED(B)LQ, ED(B)LA )

- Multi hybrydy CHYHBH-AV32

- Kotłów gazowych Daikin

Na powyższe urządzenia obowiązuje standardowa 3-letnia gwarancja Daikin.

Optymalny komfort dzięki jednemu urządzeniu

 • Ogrzewanie
 • Ciepła woda użytkowa z opcjonalnym wspomaganiem energią słoneczną
 • Chłodzenie 

Niskie koszty eksploatacji

Najniższe koszty eksploatacji spośród wszelkich dostępnyćh źródeł ciepła - z 1kW energii możesz usykać nawet 5kW energii cieplnej. Dodatkowo wszystkie nasze rozwiązania układów ciepłej wody użytkowej i ogrzewania posiadają najwyższą klasę efektywności energetycznej na rynku. Pompy ciepła Daikin to gwarancja szybkiego zwrotu poniesionych nakładów. 

Poproś o wykonanie symulacji kosztów ogrzewania u jednego z naszych autoryzowanych partnerów grzewczych.

24h czas reakcji serwisowej

Dla każdej pompy ciepła Daikin Altherma(1) objętej programem Fabrycznej Opieki Serwisowej czas reakcji serwisowej w ramach usług gwarancyjnych to 24 h

Pomoc serwisowa: tel. 22 417 80 80*

Przyjmowanie zgłoszeń awarii: pn-nd godz. 08:00 – 20:00

*Pomoc serwisowa tylko dla zarejestrowanych użytkowników portalu Stand By Me

 

Jak działa pompa ciepła?

80 % ciepła z powietrza + 20 % energii elektrycznej = 100 % ciepła do ogrzewania budynku

bg-image

Pobrane z powietrza ciepło (80%) przy użyciu energii elektrycznej sprężarki (20%) zapewnia ogrzewanie i gorącą wodę wewnątrz budynku (do 65°C) Technologia ta sprawdza się nawet przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz ( do -25°C).

Pompy ciepła to rozwiązanie całoroczne - ogrzewanie zimą i chłodzenie latem.

Zdalne sterowanie

bg-image

Sterowanie 24h/dobę, gdziekolwiek jesteś

Aplikacja Daikin Residential Controller pozwala użytkownikom kontrolować i monitorować status ich systemu grzewczego z dowolnego miejsca, a także planować harmonogramy pracy.

Akcesoria

 • Daikin Altherma HPC

  konwektor pompy ciepła, połączenie funkcji ogrzewania i chłodzenia w jednym urządzeniu.

 • Sterownik Madoka

  Zaprojektowany od nowa sterownik pozwala stworzyć idealny klimat.

 • Zbiorniki ciepłej wody

  Dobierz rodzaj i pojemność zbiornika według
  potrzeb

bg-image

Nowość w gamie Daikin Altherma

Ostatnie uzupełnienie gamy urządzeń grzewczych Daikin oferuje najwyższy poziom komfortu, efektywności energetycznej, niezawodności oraz kontroli.

Dowiedz się więcej o pompie ciepła Daikin Altherma 3

bg-image

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, jeśli masz pytania dotyczące naszych urządzeń. Chętnie opowiemy więcej. 

Pompy ciepła - czym są? Jak działają?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które pobiera energię z naturalnych źródeł takich jak grunt, woda lub powietrze i przekazuje je do centralnego ogrzewania lub do systemu ciepłej wody użytkowej. W całym procesie niezbędna jest energia elektryczna dlatego pompy ciepła idealnie współpracują z innymi systemami do wytwarzania odnawialnej energii jak np. panele fotowoltaiczne. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne i ekonomiczne. Koszty inwestycji w pompę ciepła zwracają się praktycznie w ciągu kilkunastu lat, a jej żywotność jest o wiele dłuższa. Warto także pamiętać, że stosując pompę ciepła przyczyniamy się do zmniejszenia emisji niezdrowych spalin do atmosfery, co ma miejsce w przypadku wykorzystania innych rozwiązań grzewczych. Dużym plusem pomp ciepła jest także niski koszt eksploatacji – pompa pracuje niemal całkowicie samodzielnie, a główną koniecznością są serwisy. Pompy ciepła Daikin są również kompatkowe, co pozwala zaoszczędzić miejsce niezbędne do przechowywania opału lub węgla.

 

Sposób działania pompy ciepła można porównać do lodówki, przy czym wykorzystuje ona energię przeważnie do grzania. Przy wykorzystaniu niewielkiej ilości energii elektrycznej, energia cieplna pozyskiwana jest z otoczenia i przekazywana do układu, który łączy się z grzejnikami domowymi lub ogrzewaniem podłogowym. Kluczowymi elementami całego układu są:

 

Parownik – odpowiedzialny za odbiór energii pozyskanej z dowolnego źródła i przetwożenie jej do postaci gazowej

Sprężarka – która podnosi ciśnienie i transportuje energię cieplną w postaci gazowej

Skraplacz – jak sama nazwa wskazuje, skrapla parę ze sprężarki do postaci ciekłej

Cały proces nazywamy przekazaniem energii z dolnego źródła do górnego.

 

Pompy ciepła są w ostatnim czasie rozwiązaniem niezwykle popularnym, m.in. ze względu na fakt że wpisują się w zielony trend, ale także ze względu na ich opłacalność. Daikin oferuje kilka typów pomp ciepła w tym powietrzne, wodne, i gruntowe.

Dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 5.0

Dofinanoswania sięgają nawet do 28 500 zł, w zależności od dochodów oraz typu pompy ciepła, która ma być zaintalowana. Niemniej wnioski trzeba wysyłać bardzo szybko, gdyż ich pula bardzo szybko się wyczerpuje, a Rząd już uruchomił dodatkowe środki przewidziane na dofinansowania.

Dofinansowania na urządzenia grzewcze w ramach programu Czyste Powietrze

Ruszył program Czyste Powietrze, według którego można starać się o dofinansowanie do termomodernizacji nowego domu jak i wymiany źródła ciepła w istniejącym budynku. Kto może uzyskać środki i na co udzielana będzie pożyczka? Jakie są zasady programu? Gdzie złożyć wniosek oraz, przede wszystkim, jakie źródło ciepła Daikin wybrać?

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?