Skip to main content

Renowacja biura

Dom w zabudowie bliźniaczej został przekształcony w pomieszczenia biurowe. Przeprowadzono gruntowny remont, w którym rozwiązaniem został system VRV 5.

 

W ramach projektu renowacji realizowanego przez właściciela willi w zabudowie bliźniaczej w Madrycie, nieruchomość mieszkalna została przekształcona na biura.
Projekt stawiał przed zespołem remontowym pewne wyzwania, które wpłynęły na ostateczny wybór systemu klimatyzacji, nie tylko ograniczenie przestrzeni. Podobnie, w przypadku biur o różnej wielkości, elastyczność w projektowaniu i konfiguracji systemu była kluczem do dostosowania powierzchni do indywidualnych potrzeb najemców.
Z powodu ograniczonej przestrzeni, dążono do maksymalnego ukrycia systemu, aby stworzyć wrażenie czystości i otwartości we wnętrzu budynku.

 

System VRV z serii 5 S Daikin stanowił idealne rozwiązanie, upraszczając i przyspieszając proces adaptacji oraz doskonale dostosował się do nowej roli nieruchomości, zapewniając maksymalną liczbę punktów w zakresie zrównoważonego rozwoju, które wzmacniają jej ekologiczny profil.

„Przy takim projekcie renowacji, elastyczność jest kluczem do zmiany sposobu użytkowania z mieszkalnego na komercyjny. Zaawansowana technologia oferowana przez system VRV z serii 5 S Daikin oferowała wymaganą uniwersalność, aby zaspokoić wszystkie potrzeby funkcjonalne, a równocześnie zagwarantować wysoką efektywność energetyczną w bardzo zrównoważonym rozwiązaniu”.

Maksymalna elastyczność bez dodatkowych działań

Najnowszy dodatek do portfolio mini VRV Daikin, całkowicie nowa konstrukcja systemu VRV z serii S Daikin, oferuje szereg innowacyjnych funkcji, które zapewniły właścicielowi elastyczność wymaganą w nowych biurach.

Kluczem do projektu renowacji w Madrycie był kompaktowy rozmiar jednostki zewnętrznej oraz jej niewielka wysokość, z możliwością podłączenia do gamy starannie ukrytych jednostek wewnętrznych w celu stworzenia „niewidzialnego” rozwiązania w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Jednostka VRV z serii 5 S na dachu w Madrycie

Jednofazową, kompaktową jednostkę zewnętrzną zainstalowano na dachu, aby zminimalizować jej widoczność. Przy niewielkiej powierzchni zabudowy,
system VRV z serii 5 S pozwala na łatwe pozycjonowanie poniżej linii wzroku sąsiednich budynków w celu obejścia problemów z sąsiednimi nieruchomościami i spełnienia lokalnych ograniczeń planistycznych.

Nowe tryby cichej pracy i innowacyjna, asymetryczna konstrukcja wentylatora obniżyły emisję głośności do poziomu ciśnienia akustycznego 39 dB(A), zapewniając cichą pracę w biurach, równocześnie pozwalając uniknąć zakłóceń dla sąsiadów.

Wąskie jednostki wewnętrzne ukryte za dyskretnymi kratkami i w sufitach podwieszanych zapewniają gładkie wykończenie, które zapewnia ogrzewanie i chłodzenie zgodnie z wymaganiami w całym budynku. Rezultatem jest komfortowe środowisko pracy, w którym system płynnie wtapia się w estetykę budynku.

Unikalna dla Daikin, wbudowana technologia Shîrudo umożliwiła instalatorom dostosowanie do różnych rozmiarów pomieszczeń i działa dobrze w mniejszych przestrzeniach o powierzchni zaledwie 10 m2. Jest to możliwe dzięki zintegrowanym fabrycznie elementom, które zapewniają zgodność z najnowszą normą dotyczącą pomp ciepła IEC60335-2-40: wyd. 6. Inne systemy VRF na R-32 bez tej technologii mogą być stosowane tylko w pomieszczeniach o powierzchni 28,6 m2 lub większej.

Intelligent touch manager Daikin

Wygoda i komfort

System VRV z serii 5 Daikin wykorzystuje innowacyjną technologię VRV, wspólną dla rodziny Daikin VRV, taką jak technologia zmiany temperatury czynnika chłodniczego, która zapobiega przeciągom, zapewniając optymalny komfort przez cały rok.

Nowe biura skorzystają z inteligentnych sterowników ze sterowaniem centralnym za pośrednictwem Intelligent Touch Manager Daikin, który można obsługiwać szybko i łatwo za pomocą komputera lub ekranu dotykowego.

Elegancki przewodowy sterownik Madoka umożliwia dostosowanie ustawień komfortowych pokój po pokoju do indywidualnych preferencji.

Rozwiązanie zaprojektowane z myślą o instalatorach

Nowy system VRV 5 został specjalnie zaprojektowany z myślą o szybkiej instalacji i konfiguracji. Ergonomiczne uchwyty wraz z kompaktowymi rozmiarami i lekką obudową ułatwiają transport i pozycjonowanie na miejscu, a siedmio-segmentowy wyświetlacz cyfrowy i płytka PCB chłodzona czynnikiem chłodniczym ze zintegrowanym selektorem ogrzewanie/chłodzenie upraszczają konfigurację.

Nowy system zawiera czynnik chłodniczy R-32 o niższym GWP, współczynnik GWP to jedna trzecia jego poprzedników. System wymaga także mniejszej ilości czynnika chłodniczego, dzięki czemu jest łatwiejszy w obsłudze. Ponadto szereg nowych technologii opracowanych dla VRV z serii 5 S - w tym unikalny 3-rzędowy wymiennik ciepła - przyczyniają się do wysokiej efektywności sezonowej w całym cyklu eksploatacji systemu i zmniejszają potrzebę corocznych kontroli szczelności.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?