Certifying your green building

Certyfikowanie budynków ekologicznych

Daikin, jako wiodąca firma w dziedzinie systemów HVAC-R, jest najlepszym partnerem projektów Twoich budynków ekologicznych.

Znaczenie budynków ekologicznych

Wybór opcji ekologicznej przy projektowaniu budynku, zapewnia oszczędność pieniędzy w długiej perspektywie czasowej. Inwestując w rozwiązanie ekologiczne, obniżasz swoje koszty operacyjne i wykorzystujesz odnawialne źródła energii. Wyprzedzaj ustawodawstwo i zwiększaj wartość rynkową swoich budynków.

Czym są BREEAM, LEED oraz WELL?

BREEAM, LEED oraz WELL to trzy najczęściej stosowane systemy oceny ekologicznych budynków na świecie. Stanowią one platformę pomagającą właścicielom budynków, architektom i projektantom w dokonywaniu wyboru rozwiązań ekologicznych, które są trwałe i opłacalne.

Jak one działają?

Przy udziale niezależnych, licencjonowanych rzeczoznawców dokonują oceny efektywności energetycznej i zużycia wody, zdrowego środowiska i dobrego samopoczucia, skażenia, transportu, materiałów, odpadów, ekologii i procesów zarządzania oraz wystawiają budynkom oceny w oparciu o szacunki naukowe w poszczególnych kategoriach na podstawie liczby uzyskanych punktów.

Tworzenie celów wyprzedzających wymagania ustawowe zachęca do większej odpowiedzialności za środowisko oraz do innowacyjności w branży budowlanej.

Rozwiązanie kompleksowe VRV

Obecnie w wielu budynkach korzysta się z oddzielnych systemów do ogrzewania, chłodzenia, chłodnictwa, wentylacji i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. To strata ogromnych ilości energii. Oferta rozwiązania kompleksowego Daikin Total Solution stanowi bardziej efektywną alternatywę. Daikin Total Solution zarządza zużyciem energii w aż 70% budynków, zapewniając maksymalną efektywność energetyczną przy minimalnych kosztach eksploatacji i emisji CO2.

Rozwiązanie kompleksowe Daikin
Twój partner sfery ekologicznej

Twój partner sfery ekologicznej

Nasz zespół akredytowanych profesjonalistów (AP) jest gotowy wspomagać Cię podczas wybierania sprzętu właściwego do osiągnięcia Twoich celów budownictwa ekologicznego. Niezależnie od tego, czy mają to być certyfikaty BREEAM, czy LEED, projekt ekologiczny, czy przekazanie do eksploatacji - Daikin pozostaje z Tobą na każdym etapie, aby pomagać w optymalizowaniu programu budownictwa ekologicznego.

Arkusz oceny Daikin BREEAM/LEED

Opracowany przez nasz zespół ekspertów arkusz oceny BREEAM i LEED zapewnia porady i wsparcie w zakresie poprawy oceny budynku dzięki technologii pomp ciepła Daikin.

Wykorzystując ten arkusz jako podstawę dowodową dla rzeczoznawców, oszczędzasz czas ubiegając się o certyfikat BREEAM lub LEED.

Download the sheet now

Dowiedz się, w jakich kategoriach pompy ciepła Daikin zdobywają punkty BREEAM/LEED, aby osiągnąć najwyższe poziomy certyfikacji budynków ekologicznych

Nasze projekty budynków ekologicznych

Specjalizujemy się w udzielaniu pomocy przedsiębiorcom budowlanym w uzyskiwaniu certyfikatów BREEAM Excellent, LEED Gold, NZEB oraz innych podobnych. Zapoznaj się z niektórymi projektami budynków ekologicznych przy których pracowaliśmy.

Quattro park c

Kraków, Polska

Certyfikacja BREEAM Very Good

VRV wykorzystuje się jako jedno źródło dla ogrzewania i chłodzenia. Inteligentnego menedżera dotykowego używa się do centralnego sterowania i zarządzania zużyciem energii.

Crystal Tower

Bukareszt, Rumunia

Certyfikacja BREEAM faza projektu: Excellent

Wspaniały i dobrze znany przykład rozwiązania kompleksowego Daikin, prowadzący do dużej wysokiej efektywności energetycznej systemu HVAC

Weybridge

Weybridge, Wielka Brytania

Certyfikacja BREEAM Excellent

System VRV z odzyskiem ciepła Daikin w dużym stopniu przyczynił się do wysokiej wydajności energetycznej stylowego biurowca siedziby głównej

Budynek Billancourt

Boulogne_Billancourt, Francja

BREEAM In-Use

Dzięki programowi LOOP by Daikin systemy VRV, ponownie wykorzystujące czynnik chłodniczy, zapewniają większą odpowiedzialność za środowisko.

Dowiedz się więcej

Podnieś swoją ocenę BREEAM korzystając z pomocy firmy Daikin

System BREEAM, utworzony w roku 1990, pomaga właścicielom budynków, architektom i projektantom w dokonywaniu wyboru rozwiązań ekologicznych, które są długoterminowe i opłacalne. Przy udziale niezależnych, licencjonowanych rzeczoznawców BREEAM ocenia kryteria: efektywność energetyczną i wykorzystanie czynników: wody, zdrowego środowiska i dobrego samopoczucia, skażenia, transportu, materiałów, odpadów, ekologii i procesów zarządzania. Budynkom, w oparciu o szacunki naukowe, wystawia się oceny w skali od "Dostateczna", "Dobra", "Bardzo dobra" do "Celująca" i "Znakomita". Tworząc takie cele wyprzedzające wymagania ustawowe, BREEAM zachęca do większej odpowiedzialności za środowisko oraz do innowacyjności.

Fabryki firmy Daikin w Belgii i w Republice Czeskiej oraz jej systemy VRV, Sky Air, Daikin Altherma, Split oraz Agregat chłodniczy posiadają certyfikat BES 6001. Gwarantuje on  odpowiedzialność socjnalną, ekonomiczną i środowiskową w łancuchu dostaw. BREEAM oficjalnie uznaje BES 6001 i instalowanie w budynku produktów z certyfikatem BES 6001 znacznie podwyższa ocenę BREEAM.

BES6001_logo_breed.png

Dowiedz się więcej