Skip to main content

Certyfikowanie budynków ekologicznych

Współpracuj z nami, aby osiągnąć swoje cele ekologiczne, nie przekraczając budżetu

Znaczenie budynków ekologicznych

Akredytowani profesjonaliści Daikin (AP) oferują porady pozwalające zwiększyć ekologiczną sprawność Twojego budynku dzięki rozwiązaniom Daikin. Inwestując w certyfikat BREEAM, LEED, WELL lub inny certyfikat ekologicznego budynku, możesz obniżyć koszty eksploatacji i konserwacji, wyprzedzić przepisy, zapewnić lepszą jakość życia użytkownikom budynku i zwiększyć wartość rynkową swojego budynku.

Jako eksperci w dziedzinie budynków ekologicznych, akredytowani profesjonaliści Daikin (AP) oferują porady oraz rozwiązania pozwalające osiągnąć ekologiczną sprawność Twojego budynku.

Czym są BREEAM, LEED oraz WELL?

BREEAM, LEED oraz WELL to trzy najczęściej stosowane systemy oceny ekologicznych budynków na świecie. Stanowią one platformę pomagającą właścicielom budynków, architektom i projektantom w dokonywaniu wyboru rozwiązań ekologicznych, które są trwałe i opłacalne.

Jak one działają?

Przy udziale niezależnych, licencjonowanych rzeczoznawców dokonują oceny efektywności energetycznej i zużycia wody, zdrowego środowiska i dobrego samopoczucia, skażenia, transportu, materiałów, odpadów, ekologii i procesów zarządzania oraz wystawiają budynkom oceny w oparciu o szacunki naukowe w poszczególnych kategoriach na podstawie liczby uzyskanych punktów.

Tworzenie celów wyprzedzających wymagania ustawowe zachęca do większej odpowiedzialności za środowisko oraz do innowacyjności w branży budowlanej.

Przewodniki po rozwiązaniach BREEAM oraz LEED

Opracowane przez nasz zespół ekspertów poradniki po rozwiązaniach BREEAM i LEED oferują porady i wsparcie w zakresie poprawy oceny budynku dzięki technologii pomp ciepła Daikin.

Przewodniki po rozwiązaniach zawierają kompleksowy przegląd kredytów/punktów, które można zdobyć w każdej kategorii oraz wyposażenia jakiego można zastosować, co pozwala zaoszczędzić czas na zaprojektowanie najlepszego rozwiązania dla każdego programu budownictwa ekologicznego.

bg-image

Pobierz nasz kompletny przewodnik

Twój partner sfery ekologicznej

Daikin jest Twoim partnerem ekologicznym

Każdy budynek jest wyjątkowy i dlatego wymaga innego rozwiązania odpowiadającego jego unikalnym właściwościom. Niezbędne jest posiadanie partnera HVAC-R, takiego jak Daikin, dysponującego wiedzą i portfolio, które pozwalają osiągnąć Twoje cele ekologiczne, nie przekraczając budżetu.

Nasze kompleksowe rozwiązania HVAC-R zwiększają wartość środowiskową budynków i poprawiają warunki pracy najemców. Integracja technologii Daikin przyczyni się zatem do ogólnego poziomu ekologiczności budynku i umożliwi osiągnięcie najwyższych poziomów ocen certyfikatu budynku ekologicznego.

Przejrzyj poniżej przewodniki po rozwiązaniach

Lub pobierz teraz cały przewodnik

Nasze projekty budynków ekologicznych

Daikin z powodzeniem uczestniczył w wielu projektach budownictwa zrównoważonego. Pomaganie inwestorom w uzyskiwaniu certyfikatów BREEAM Excellent, LEED Gold, WELL i innych stało się jedną z naszych specjalności, a nasze analizy przypadków stanowią tego potwierdzenie!

Certyfikat BES 6001

Fabryki firmy Daikin w Belgii i w Republice Czeskiej oraz jej systemy VRV, Sky Air, Daikin Altherma, Split oraz Agregat chłodniczy posiadają certyfikat BES 6001. To certyfikowanie zapewnia odpowiedzialne socjalnie, ekonomicznie i środowiskowo zaopatrywanie poprzez łańcuch dostaw. Certyfikacja BES 6001 została oficjalnie uznana przez BREAAM i poprawia ocenę budynku ekologicznego.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?