Skip to main content

Siedziba policji Emiratów Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Firma Daikin dostarczyła ostatnio cztery agregaty chłodnicze do siedziby policji w Emiratach Arabskich. Agregaty chłodnicze będą wykorzystywane do zapewnienia chłodzenia poprzez centrale wentylacyjne w całym dużym budynku i zapewnienia użytkownikom najwyższego poziomu komfortu.

Zainstalowane produkty

4x EWAD-M

Wydajność chłodnicza: 3,8 MW

Informacje o projekcie

Zjednoczone Emiraty Arabskie znane są z gorącego i wilgotnego klimatu, przez co klimatyzacja jest niezbędnym elementem codziennego życia. Instalacja wysokowydajnych agregatów chłodniczych w budynkach jest ważna dla utrzymania właściwych poziomów temperatury i wilgotności w pomieszczeniach, zapewnienia komfortu i stworzenia zdrowego środowiska dla użytkowników.

Agregaty chłodnicze Daikin dostarczone dla tego konkretnego projektu zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić efektywne chłodzenie, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Wyróżniają się niskim poborem mocy, wysokim poziomem efektywności i kompaktowością w stosunku do zapewnianej wysokiej wydajności chłodniczej.

Oprócz wydajności, kolejnym bardzo ważnym aspektem w projekcie była powierzchnia zabudowy. Firma Daikin wyszła naprzeciw tej szczególnej potrzebie, oferując serię M, czyli agregaty chłodnicze zaprojektowane specjalnie do pracy w warunkach Bliskiego Wschodu.

Te cztery agregaty chłodnicze z serii M firmy Daikin zapewnią budynkowi biurowemu niezawodne, energooszczędne i kompaktowe rozwiązanie, które będzie doskonale pasować do przestrzeni przeznaczonej na instalację HVAC. Instalacja tych agregatów chłodniczych Daikin jest cenną inwestycją dla właścicieli budynku i świadectwem ich zaangażowania w tworzenie komfortowego i zdrowego środowiska.

Więcej informacji o produktach

Klient potrzebował rozwiązania, które mogłoby zagwarantować stałą niezawodność w wysokich temperaturach otoczenia i zapylonym środowisku, a także imponującą ogólną efektywność energetyczną.

Urządzenia serii M zostały zaprojektowane do pracy w warunkach środowiskowych charakterystycznych dla Bliskiego Wschodu, czyli w temperaturach pomiędzy 46° a 55° Celsjusza. W zastosowaniach tego typu zwykle wykorzystuje się sprężarkę Daikin w technologii jednośrubowej, więc prąd rozruchowy w agregatach chłodniczych jest bliski zeru. Jest to niezwykle ważne dla rynku bliskowschodniego, ponieważ dzięki temu maszyny te są zgodne z lokalnymi dyrektywami.

Dowiedz się więcej tutaj sprężarce Daikin w technologii jednośrubowej

Dodatkowo, seria M oferuje obszerną listę opcji, dzięki czemu seria jest uniwersalna, spełniając szeroki zakres potrzeb dla projektów chłodzenia wysokotemperaturowego.

Jedną z tych opcji jest zestaw High Ambient Kit, który zawiera przewymiarowane wyposażenie elektryczne (na przykład wyłącznik główny, bezpieczniki i kable), aby zagwarantować niezawodność i wydłużyć żywotność podzespołów. Daikin oferuje również zestaw opcji chroniących podzespoły przed agresywnymi promieniami słonecznymi lub ekstremalnym ciepłem, takich jak osłony przeciwsłoneczne, wzmocniona wentylacja w panelu elektrycznym oraz sterowanie temperaturą skraplania czynnika chłodniczego dzięki regulacji prędkości obrotowej dedykowanych wentylatorów.

Oprócz elastyczności i możliwości dostosowywania do różnych wyzwań stawianych przez projekty przemysłowe w obszarach o wysokiej temperaturze, klienci szukali absolutnej niezawodności.

To wymaganie zostało łatwo spełnione dzięki technologii firmy Daikin, która była z powodzeniem stosowana w wielu różnych projektach na przestrzeni ostatnich 20 lat i uczyniła firmę Daikin absolutnym liderem w dziedzinie sprężarek śrubowych.

W porównaniu do sprężarki śrubowej, w sprężarce jednośrubowej zaprojektowanej i wyprodukowanej przez firmę Daikin zastosowano jedną śrubę główną, która zazębia się z bliźniaczymi wirnikami gwiazdowymi w celu wytworzenia cyklu sprężania dopasowanego do objętości. Dzięki wyważeniu wirnika głównego zarówno w kierunku promieniowym, jak i osiowym, łożysko sprężarki charakteryzuje się wyjątkowo wysoką niezawodnością. Dlatego, jego trwałość jest dłuższa niż w przypadku innych sprężarek śrubowych. W sprężarce jednośrubowej występują tylko trzy ruchome części co redukuje możliwość awarii i obniża koszty eksploatacji.

Wyjątkowe wsparcie posprzedażne, jakie firma Daikin oferuje na całym świecie, a w szczególności w tym regionie, jeszcze bardziej ułatwiło klientowi wybór.

Czy jesteś zainteresowany rozwiązaniami jednośrubowymi firmy Daikin dla projektów wysokotemperaturowych? Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza.

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

  • Chłodzenie i ogrzewanie dla małych budynków mieszkalnych

    Pompy ciepła Daikin BLUEVOLUTION były instalowane w wielu projektach mieszkaniowych, w tym w ostatnim projekcie w Porto, w Portugalii.
  • Rozwiązanie z agregatami chłodniczymi dla kompleksu budynków biurowych

    Firma Daikin niedawno dostarczyła swoje rozwiązanie z agregatami chłodniczymi dla projektu budynków biurowych w Krakowie, Polska.
  • Cha No Ma

    Oczyszczanie powietrza przy użyciu zaawansowanej technologii Streamer uzupełnia przyjazne dla środowiska systemy R-32 firmy Daikin, tworząc komfortowe i zdrowe warunki w kawiarni.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?