Skip to main content

Centrum Szkoleniowe Daikin

Daikin zobowiązał się do minimalizacji wpływu swoich rozwiązań klimatyzacyjnych i jednocześnie osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2 do roku 2050. Dlatego do swojego nowego Centrum Szkoleniowego zlokalizowanego w Gandawie potrzebowała przyszłościowego, nisko-energetycznego rozwiązania HVAC.

 

 

Zajmujący powierzchnię 175 m2 obiekt potrzebował zaawansowanego technologicznie rozwiązania, które będzie efektywnie pracować w pomieszczeniach o mniejszych wymiarach. Wymogiem było stworzenie zintegrowanego rozwiązania oferującego pełną kontrolę klimatu dla maksymalnej wygody gości przez cały rok, przy równoczesnym poszanowaniu ograniczeń ruchliwej lokalizacji miejskiej w zakresie dostępu do instalacji, poziomów hałasu i wyglądu zewnętrznego.

System VRV z serii 5 S, najnowszy dodatek Daikin do rodziny systemów mini-VRV, wybrano ze względu na wyjątkową efektywność energetyczną i niższy współczynnik GWP czynnika chłodniczego wraz z mocą technologii VRV w kompaktowym i uniwersalnym pakiecie.

„Najnowsza jednostka VRV z serii 5 S oferuje wygodę w zakresie łączności i instalacji z serią R-410A, ale jej nowe cechy konstrukcyjne sprawiły, że jest to jeszcze szybszą i łatwiejszą opcją dla instalatorów”.

Dyskretne rozwiązanie

Coraz częściej istnieje zapotrzebowanie na ukrycie jednostek zewnętrznych ze względu na planowanie przestrzeni i estetykę. Niski profil VRV 5 S i kompaktowy rozmiar jednostki umożliwiają „niewidoczne” umieszczenie za gzymsem lub, jak w przypadku Centrum Szkoleniowego Daikin, na balkonie.

Niemal bezgłośna praca, dzięki asymetrycznej konstrukcji wentylatora i trybom o niskim poziomie głośności, oznacza minimalne zakłócenia dla gości Centrum Szkoleniowego i sąsiednich biur.

 

logo Shirudo

Technologia Shîrudo

Jednym z kluczowych wymagań dla Centrum Szkoleniowego była elastyczność w podejściu do potrzeb pomieszczeń wykorzystywanych do różnych celów i ich wielkości. Unikalna dla Daikin zaawansowana technologia Shîrudo opracowana dla systemu VRV z serii 5 S umożliwiła włączenie małej sali konferencyjnej do instalacji bez potrzeby instalowania dodatkowego wyposażenia lub dostosowywania na miejscu, przy równoczesnym spełnieniu specyficznych wymagań w zakresie bezpieczeństwa pompy ciepła IEC60335-2-40: wyd. 6.

Aby zapewnić zgodność, w systemie zintegrowano fabrycznie wszystkie elementy dotyczące reakcji czynnika chłodniczego, system nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 10 m² bez uwarunkowań projektowych na żadnym etapie doboru.

Inne systemy, które nie zawierają tej technologii, można bezpiecznie umieścić tylko w pomieszczeniach o minimalnej powierzchni 28,6 m2 lub więcej. Dowiedz się więcej na stronie: https://www.daikin.eu/shirudo-technology.

 

Zrzut ekranu wideo z YouTube

Łatwa instalacja i obsługa serwisowa

System VRV z serii 5 S zaprojektowano z myślą o instalatorach, jest lekki i kompaktowy, a tym samym łatwy w transporcie na miejsce i ustawieniu bez konieczności podnoszenia za pomocą dźwigu wieżowego lub samojezdnego, co skutkowało oszczędnościami na kosztach projektu. Dwa ergonomiczne uchwyty ułatwiające podnoszenie i precyzyjne umieszczanie urządzenia. Dzięki niewielkiej wysokości i konstrukcji z pojedynczym wentylatorem, system VRV z serii 5 S oferuje maksymalną elastyczność.

Zmniejszona średnica rur w porównaniu z modelami na R-410A jeszcze bardziej uprościła instalację, zapewniła większą elastyczność i łatwość manipulacji. Konfiguracja była szybka i łatwa, dzięki czytelnemu, siedmio-segmentowemu wyświetlaczowi. Elementem atrakcyjności jednostki zewnętrznej VRV 5 S dla instalatorów był również obrotowy panel dostępu, który zapewnia pełny dostęp do wszystkich komponentów i portów serwisowych do celów przyszłego serwisowania i konserwacji.

Technologia przyszłości

System VRV z serii 5 S Daikin oferuje doskonałą wydajność przy niskim wpływie na środowisko. System, będący częścią gamy Bluevolution Daikin, pracuje na czynniku chłodniczym R32, którego współczynnik GWP jest mniejszy i stanowi tylko jedną trzecią jego poprzedników oraz wymaga mniejszej ilości czynnika chłodniczego. System VRV z serii 5 S nie tylko spełnia, ale znacznie przewyższa zaktualizowane europejskie wymagania normy Ecodesign, które weszły w życie w tym roku.

W połączeniu z szeroką gamą kaset międzystropowych, podstropowych i jednostek naściennych, rozwiązanie to spełnia wszystkie kryteria wymagane przez nowe Centrum Szkoleniowe w zakresie oszczędności miejsca, nierzucania się w oczy, oferując energooszczędność i niezawodny komfort.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?