Skip to main content

Centrum Zome z biurami wielofunkcyjnymi

Wybór VRV 5 był łatwym: system najlepszy pod względem technologicznym, wyższa efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój środowiska. Dowiedz się, dlaczego system VRV 5 był preferowanym wyborem dla klienta i instalatora!

Międzynarodowa sieć agencji nieruchomości o ugruntowanej pozycji w Portugalii i Hiszpanii, Zome oferuje wyjątkową koncepcję poprzez swoje centra nieruchomości. Te centra to nowoczesne i sprawne przestrzenie, w których profesjonalni konsultanci i ich doświadczone zespoły wsparcia pracują, aby zaoferować klientom spersonalizowane usługi.

Zome od wielu lat jest klientem specjalistów od wentylacji i klimatyzacji Frivenco. Zaawansowana technologia Daikin, rozpoznawalność marki i jakość produktów sprawiły, że Daikin stał się zaufanym partnerem zarówno dla firm Zome, jak i Frivenco, który stara się dostarczać klientom wiodące na rynku rozwiązania klimatyzacyjne.

 

 

W przypadku centrum w Paço de Arcosin w aglomeracji Lizbony, elastyczność była kluczem przy wyborze systemu klimatyzacji. Koncepcja centrum wymaga nowoczesnych i elastycznych przestrzeni z wielofunkcyjnymi pomieszczeniami o różnych rozmiarach. Znalezienie rozwiązania, które zapewniałoby maksymalny zrównoważony rozwój, było również niezbędne w dostosowaniu się do wartości marki firmy, które obejmują myślenie przyszłościowe i stosowanie zaawansowanych technologii.

 

W centrum ZOME w Lizbonie

Biura w centrum w Lizbonie obejmują dużą przestrzeń wspólną, w której mogą pracować odwiedzający konsultanci sieci Zome, salę szkoleniową i biura zespołu. Oprócz recepcji istnieje również kilka innych pomieszczeń ogólnodostępnych, w tym pokój wypoczynkowy, w którym ludzie mogą odpocząć i zjeść, oraz przestrzeń rekreacyjna dla dzieci.

Część portfolio produktów Daikin Bluevolution wykorzystujących R-32, najnowszy system VRV z serii 5 S Daikin zostały zarekomendowane przez Frivenco i bez zastrzeżeń poparte przez Zome jako technicznie lepsza opcja, która spełniła wymagania dotyczące uniwersalności, wykorzystania przestrzeni i zrównoważonego rozwoju

„System VRV 5 był naturalnym wyborem dla Zome: zaawansowany technologicznie system zapewnia wyższą efektywność energetyczną, oferując równocześnie stabilność środowiskową, przyczyniając się do lepszego klimatu dla naszej planety”.

Centrum w Lizbonie z powietrza

Elastyczna konfiguracja i instalacja

Jednym z ograniczeń instalacji dla Zome była lokalizacja w centrum miasta, co oznaczało, że jednostki zewnętrzne nie mogły przekroczyć pewnej wysokości. Z pojedynczym wentylatorem i kompaktową obudową o wysokości zaledwie 95 cm, jednostki były niewidoczne po zainstalowaniu za metrowym występem bezpośrednio nad pomieszczeniem, które miało być klimatyzowane.

W porównaniu do poprzednich jednostek na R410A, Frivenco stwierdziło, że jednostki systemu VRV z serii 5 S były szybsze i łatwiejsze w instalacji. Wbudowane uchwyty do podnoszenia ułatwiają transport i pozycjonowanie przez zaledwie dwie osoby bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu do podnoszenia.

Jedną z kluczowych zalet VRV 5 S dla Frivenco było unikalne narzędzie do projektowania internetowego VRV, które oferuje konsultantom i instalatorom wygodne i szybkie podejście do projektowania i instalacji systemu na każdym etapie projektu i obejmujące wszystkie zastosowania.

Oprogramowanie do projektowania VRV gwarantuje, że wybrany sprzęt jest zgodny ze specyficznymi dla produktu standardami bezpieczeństwa w zakresie pomp ciepła zgodnie z normą IEC60335-2-40: wyd. 6. Zaawansowana technologia Shîrudo, unikalna dla Daikin, otwiera możliwości VRV stosowania w pomieszczeniach o powierzchni zaledwie 10 m2, co jest ważnym czynnikiem dla Zome z jej mniejszymi salami konferencyjnymi. Fabrycznie zainstalowane elementy w systemie VRV z serii 5 S zapewniają dodatkową elastyczność, umożliwiając stosowanie czynnika R-32 w mniejszych przestrzeniach bez konieczności dodatkowych modyfikacji lub instalowania sprzętu na miejscu. Inne systemy VRF na R-32 bez tej technologii mogą być stosowane tylko w pomieszczeniach o powierzchni 28,6 m2 lub większej.

Jednostki VRV Daikin są obliczalne z szeroką gamą opcji jednostek wewnętrznych. Centrum w Lizbonie obsługują trzy jednostki zewnętrzne VRV z serii 5 S o mocy 4,5 i 6 KM. Wewnątrz 4 całkowicie płaskie kasety i cztery ukryte jednostki kanałowe zapewniają dyskretny dodatek, który wtapia się w biura, zachowując atmosferę otwartości i estetykę nowoczesnego wzornictwa.

Redukcja kosztów energii dzięki Intelligent Touch Manager Daikin

Obniżenie kosztów energii

R-32 ma mniejszy wpływ na środowisko pod względem emisji CO2, oferując równocześnie wyższą efektywność energetyczną i oszczędność kosztów w porównaniu z równoważnymi rozwiązaniami wykorzystującymi R410A. Dzięki mniejszej wymaganej ilości R-32, jest on łatwiejszy w obsłudze i recyklingu. Zaawansowany system VRV z serii 5 S zawiera również nowe komponenty zaprojektowane w celu zaoferowania dalszych oszczędności w postaci rzeczywistej efektywności sezonowej, w tym nową sprężarkę typu swing i kompaktowy 3-rzędowy wymiennik ciepła.

Inteligentne sterowniki zapewniają lepsze zarządzanie energią w celu utrzymania niskich kosztów eksploatacji i zużycia energii. Intelligent Touch Manager Daikin oferuje centralne sterowanie wszystkimi jednostkami za pomocą tabletu z ekranem dotykowym, podczas gdy zaawansowane, naścienne sterowniki Madoka oferują eleganckie rozwiązanie z możliwością sterowania palcem, zapewniając regulację pomieszczenie po pomieszczeniu i dostosowanie do różnych użytkowników i zastosowań.

System VRV 5 oferuje niewidoczną całoroczną kontrolę klimatu, to zrównoważone rozwiązanie w zakresie klimatyzacji, które gwarantuje komfortowe środowisko przez cały rok.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?