Skip to main content

Technologia sterowania inwerterowego firmy Daikin

Zaprojektowano, aby oszczędzać energię.

Technologia sterowania inwerterowego

Eliminacja strat energii

Klimatyzatory i pompy ciepła utrzymują ustawioną temperaturę dzięki chłodzeniu, gdy temperatura w pomieszczeniu wzrośnie powyżej ustawionej temperatury oraz ogrzewając, gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej ustawionej temperatury.

Zamiast zużywać dodatkową energię poprzez uruchamianie i zatrzymywanie silnika, układ inwertera tak dostosowuje jego prędkość, że pracuje on w sposób ciągły i bardziej efektywniej w długiej perspektywie czasowej. Utrzymując ustalone tempo, nasza technologia sterowania inwerterowego redukuje zużycie o 30%, w porównaniu z tradycyjnymi systemami typu włącz/wyłącz.

Nasza technologia sterowania inwerterowego jest podobna do biegu. Szybkie bieganie i zatrzymywanie się wymaga więcej energii, niż bieg stałym tempem.

Klimatyzator bez sterowania inwerterowego

Klimatyzator bez sterowania inwerterowego

Kiedy jednostka pracuje zgodnie ze schematem: uruchomienie i zatrzymanie, odpoczynek, a następnie ponowne uruchomienie i zatrzymanie, zużywa więcej energii.

Klimatyzator ze sterowaniem inwerterowym

Klimatyzator ze sterowaniem inwerterowym

Kiedy utrzymywane jest odpowiednie tempo, jednostka kontynuuje pracę bez marnotrawstwa energii.

Ciągły komfort dzięki stabilizacji klimatu

Inwerter w sposób ciągły dostosowuje wydajność chłodzenia i ogrzewania, aby uzyskać dopasowanie do temperatury pomieszczenia. W połączeniu ze skróconym czasem rozruchu, w sposób ciągły jest utrzymywana idealna temperatura.

Zredukuj swoje zużycie energii aż o 30%

Inwerter monitoruje i dostosowuje temperaturę otoczenia, kiedy tylko jest to potrzebne. Zamiast wydatkować energię poprzez uruchamianie i zatrzymywanie silnika, układ inwertera tak dostosowuje prędkość silnika, że pracuje on bardziej efektywnie w długiej perspektywie czasowej.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?