Skip to main content

Chłodnictwo

Chłodnictwo transportowe: rozwiązania dla Europy Środkowowschodniej

Transport chłodniczy to istotna część łańcucha dostaw dla głównych branż, spośród których największymi są przemysł spożywczy i farmaceutyczny. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w technologii chłodniczej, wprowadziliśmy naszą wiedzę do chłodnictwa transportowego, czyniąc z Daikin wszechstronnego dostawcę rozwiązań HVAC-R dla przemysłu w Europie Środkowej.

Zmiany w branży spożywczej w ostatnich latach przyniosły wzrost dostaw zarówno dla domostw jak i sklepów w całej Europie. Rosnące zapotrzebowanie na chłodnie powoduje rozwój technologiczny zmierzający do utrzymania nieprzerwanego łańcucha dostaw chłodniczych. Daikin stoi na czele tego sektora, ciągle opracowując nowe produkty. Naszym najnowszym, innowacyjnym rozwiązaniem jest Exigo E1500 - agregat przeznaczony dla naczep chłodniczych.

Rozwój Daikin w zakresie transportu chłodniczego

Daikin ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji chłodnictwa komercyjnego i przemysłowego, a wraz z przejęciem firmy Zanotti w 2016 roku, postawił kolejny krok w dziedzinie chłodnictwa transportowego. Łącząc swoje doświadczenia z firmą Zanotti, staliśmy się głównym graczem w europejskim przemyśle chłodniczym.

Od tamtej pory kontynuujemy badania i rozwój, aby projektować i produkować coraz bardziej innowacyjne produkty chłodnicze, spełniające potrzeby zmieniającego się łańcucha dostaw. Dążąc do osiągnięcia naszych celów zrównoważonego rozwoju do 2050 roku pamiętamy o zachowaniu niskiej emisji i projektowaniu przyjaznych środowisku urządzeń również w tym nowym dla nas sektorze.

Rozwiązania dla transportu chłodniczego

Nasza gama produktów została zaprojektowana tak, aby zaspokoić potrzeby rynku środkowoeuropejskiego w zakresie transportu świeżych i mrożonych produktów, jednocześnie koncentrując się na zmniejszeniu wpływu na środowisko. Różnorodność dostępnych rozwiązań chłodniczych dla samochodów dostawczych i ciężarowych zapewnia różne opcje niezawodnego transportu żywności i leków na kolejnych etapach łańcucha dostaw. Każdy z naszych modeli został zaprojektowany tak, aby można go było skonfigurować do specyficznych potrzeby Twojej Firmy, dzięki czemu nasze jednostki są praktyczne i wydajne w szerokim zakresie zastosowań.

Wszystkie oferowane przez nas furgony chłodnie są ciche, kompatybilne z telematyką i mają przyjazny dla użytkownika interfejs kierowcy, dzięki czemu są łatwe w obsłudze i sterowaniu bezpośrednio z fotela kierowcy. Niektóre jednostki są również zgodne z GDP, spełniając minimalne standardy wytycznych Komisji Europejskiej dotyczących temperatury przechowywania i transportu produktów farmaceutycznych.

Chłodnictwo dla lekkich pojazdów użytkowych i dostawczych

Gamę Invisible i Zero dla samochodów dostawczych chłodni można montować zarówno w pojazdach z napędem bezpośrednim, jak i w tych elektrycznych. Jak sama nazwa wskazuje, gama jednostek Invisible jest niewidoczna dla oka, ponieważ jednostka skraplacza jest umieszczona pod podwoziem. Nie ma to wpływu na wymiary pojazdu, co czyni Invisible idealnym rozwiązaniem, dla tych, którym zależy na oszczędności przestrzeni.

Z kolei seria Zero to elastyczne agregaty chłodnicze, które można zamontować na dachu lub przedniej ścianie nadwozia chłodniczego. Dzięki takiemu położeniu jednostka pozwala na łatwy dostęp do instalacji i serwisowania oraz może być skonfigurowana do szerokiej gamy zastosowań chłodniczych. Zarówno Invisible, jak i Zero występują w wersji Multi w zakresie, który pozwala na ustawienie wielu stref temperaturowych w tym samym pojeździe.

Chłodnictwo dla lekkich ciężarówek

Modele SFZ są przeznaczone do ciężarówek chłodni o długości do 6,5 metra. Są instalowane na przedniej ścianie skrzyni i mogą być skonfigurowane z różnymi parownikami. Opcja SFZ Multi-Temp ma dodatkową funkcję podłączenia parowników, umożliwiających transport produktów przechowywanych w różnych temperaturach w oddzielnych strefach w nadwoziu chłodniczym.

Chłodnictwo ciężarowe

W przypadku dużych ciężarówek idealnie sprawdza się wysoka wydajność chłodzenia i efektywność energetyczna serii Uno. Jednostki Uno są montowane na przedniej ścianie skrzyni i są dostępne w różnych wydajnościach, dzięki czemu nadają się do wielu pojazdów chłodni. W ofercie mamy również model Uno Undermount, który można zamontować pod nadwoziem. Agregaty chłodnicze Uno zaprojektowane dla wysokiej niezawodności i wydajności, napędzane są własnym silnikiem Diesla. Podobnie jak w przypadku innych naszych rozwiązań do transportu chłodniczego, seria Uno oferuje również opcję Multi, dzięki czemu towary mogą być transportowane w różnych strefach temperaturowych w tym samym nadwoziu.

Agregaty Naczepowe

Daikin Exigo E1500 – najnowszy agregat naczepowy został zaprezentowany po raz pierwszy w 2021 roku, czyniąc naszą dla chłodnictwa transportowego kompletną. Innowacyjna, lekka konstrukcja Exigo ułatwia instalację, a zastosowanie technologii inwerterowej Daikin pozwala osiągnąć do 20% niższe zużycie paliwa w porównaniu z jednostkami o stałej prędkości.

Jako najnowszy dodatek do gamy produktów chłodniczych Daikin do transportu, Exigo jest zbudowana z zaawansowaną telematyką idealną do zarządzania całą flotą i graficznym interfejsem o wysokiej rozdzielczości, który ułatwia kierowcom obsługę urządzenia podczas całej podróży.

Dark Store'y i ich wpływ na transport chłodniczy w Europie

Rozwój tzw. dark store’ów, czyli sklepów funkcjonujących jako mały magazyn (np. Bolt Market) zmienia oblicze zaopatrzenia w żywność i zakupów spożywczych. Na początku 2021 r. start-upy z całej Europy zainwestowały prawie dwa miliardy euro sieć dark’storów spożywczych. Ponieważ coraz więcej osób decyduje się na zamawianie online i dostawę jedzenia do domu, eksperci do spraw ekonomii spodziewają się, że rozwój tego sektora pozostanie niezakłócony, szczególnie w obszarach o wysokim popycie.

Wzrost liczby dark store’ów i zakupów żywności online przynosi korzyści transportowi chłodniczemu na obu końcach łańcucha dostaw. Ze względu na warunek jak najszybszych dostaw, ważne jest, aby jednocześnie dark store’y zapewniały swoim klientom bezpieczne dostawy wysokiej jakości świeżej żywności. Oznacza to że potrzebna jest coraz większa liczba niezawodnych samochodów dostawczych z chłodniami, zdolnymi dostarczać produkty żywnościowe ze sklepu do domu, 

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?