Skip to main content

Oczyszczacze

Idealny oczyszczacz powietrza na smog i alergie

Klimatyzacja dla sklepu

W pomieszczeniach stale zamkniętych, nierzadko obecne są wirusy, bakterie, roztocza i mikroskopijne pyły, które mogą doprowadzić do wielu powikłań zdrowotnych, dlatego ważne jest zapewnienie dobrej jakości powietrza w miejscach, w których spędzamy większość dnia. Jest to istotne głównie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na dworze zwiększa się ilość smogu, który może wpadać do domu przez okna i otwory wentylacyjne. Właściwym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób zmagających się z chorobami oddechowymi takimi jak astma czy alergie, będzie zakup urządzenia oczyszczającego powietrze.

Jaki powinien być oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza usuwają zanieczyszczenia, przepuszczając powietrze przez zestawy filtrów, wychwytujących zarówno większe jak i drobne cząstki kurzu. Urządzenie powinno przeprowadzać wielostopniową filtrację, dzięki czemu możliwe będzie usunięcie większości rodzajów zanieczyszczeń. Ważną funkcją jest jonizacja powietrza, która eliminuje wirusy, bakterie i inne alergeny. Oczyszczacz powietrza, ze względu na długotrwały czas pracy, powinien być energooszczędny i cichy, by nie przeszkadzał podczas odpoczynku.

Oczyszczacz powietrza DAIKIN – właściwy wybór dla alergików

Wymagania stawiane urządzaniom do oczyszczania powietrza spełnia oczyszczacz DAIKIN, który posiada unikalną podwójną technologię eliminacji zanieczyszczeń. Streamer poprzez utlenienie rozkłada szkodliwe substancje, które są zatrzymywane na filtrze HEPA (usuwającym do 99% cząstek o rozmiarach od 0,1μm do 2,5μm) lub ulegają adsorpcji na filtrze zapachowym. W ten sposób cząsteczki smogu i alergenów mogą zostać wyizolowane, a użytkownicy mogą cieszyć się czystym powietrzem, bez nieprzyjemnych zapachów, które zostają wyłapane przez filtr przeciwzapachowy.

Rozkład szkodliwych substancji ma miejsce w trzech etapach. Najpierw z 3 kierunków pobierane jest powietrze, które następnie przechodzi przez elektrostatyczny filtr HEPA, zatrzymujący kurz i zanieczyszczania. Ostatecznie osadzone na filtrze cząsteczki podlegaja rozkładowi poprzez utlenienie. Cały proces został opracowany dla większej pewności, że jakość wdychanego przez powietrza będzie bezpieczna dla organizmu.

Unikalna technologia oczyszczaczy DAIKIN pozwala na dokładne oczyszczanie powietrza dla alergików i osób zmagających się z chorobami płucnymi. Marka DAIKIN oferuje dwa rodzaje oczyszczaczy MC55W i MCK55W z dodatkową funkcją nawilżania powietrza, która chroni skórę, nos i gardło przed wysuszaniem. Właściwa wilgotność powietrza wzmacnia naturalne bariery ochronne organizmu, które chronią przed wnikaniem drobnoustrojów. Urządzenie nie gromadzi bakterii na filtrach zbierających kurz i nawilżających, dlatego jest ono w pełni bezpieczne.

Urządzenia DAIKIN są przyjazne środowisku, zużywają mniej energii niż standardowe oczyszczacze powietrza, i mogą posłużyć przez wiele lat, nie generując dodatkowych kosztów (filtr HEPA może spełniać swoje zadanie przez 10 lat). Dodatkowo kompaktowy rozmiar i cicha praca umożliwia ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu w przestrzeni domowej.

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?