Skip to main content

Klimatyzacja

Co brać pod uwagę inwestując w klimatyzator - zainwestuj w swój komfort

 

 

 

 

 

 

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

 

 

 

 

 

Wybór systemu pod kątem wszechstronności i długowieczności

 

Wybór dostępnego dla Państwa rodzaju systemu będzie w dużej mierze oparty na możliwościach instalacyjnych pod względem rodzaju lokum (mieszkanie lub dom), układu mieszkania i dostępnej przestrzeni. Zanim przystąpisz do wyboru konkretnej jednostki, pierwszą decyzją powinno być, czy zainwestować w system split czy multi-split. 

Najbardziej wydajnym i opłacalnym sposobem ogrzewania i chłodzenia całej nieruchomości jest system multi-split. System tent różni się od pojedynczego systemu split tym, że łączy wiele jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną. Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć do pięciu jednostek wewnętrznych, w tym jednostki naścienne lub stojące, jednostki podsufitowe lub hybrydowe pompy ciepła, oszczędzając miejsce na zewnątrz i oferując kontrolę temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Pomimo tego, że możesz uważać, że potzrebujesz tylko jedną jednostkę split w tej chwili, może się to zmienić w przyszłości i chociaż podłączenie jednostki multi-split do istniejącej jednostki jest możliwe, nie zawsze jest to prosty proces.

Jeśli możesz to najlepiej zaplanować i zainwestować już teraz w bardziej wszechstronną opcję multi-split.

Ponadto, dzięki systemowi multi-split, jednostki zewnętrzne można umieścić niemal w dowolnym miejscu, w tym pod oknami lub na balkonach, aby uzyskać dyskretny wygląd (oczywiście w zależności od przepisów budowlanych i krajowych). Jednak dzięki swojej prawie niesłyszalnej pracy jednostka zewnętrzna minimalizuje uciążliwość dla mieszkańców gospodarstwa domowego i sąsiadów.

 

 

 

 

 Wybór potrzebnej wydajności

 

Wybór odpowiedniej wielkości i wydajności systemu do Twoich potrzeb ma kluczowe znaczenie. Będzie to zależeć od takich czynników, jak miejsce zamieszkania, wielkość pokoju, orientacja pokoju względem stron świata, liczba okien/drzwi w pokoju. Zaleca się konsultacja z dostawcą lub instalatorem, aby upewnić się, że wybierasz klimatyzator o odpowiedniej wielkości, aby obniżyć koszty eksploatacji i upewnić się, że wybrana jednostka spełnia Twoje wymagania dotyczące temperatury.

Jednostki o większej wydajności szybciej osiągają temperaturę, ale będą kosztować więcej w eksploatacji niż mniejsze jednostki. Poza zużyciem większej ilości energii (co skutkuje wyższymi rachunkami), zainstalowanie zbyt mocnego klimatyzatora może również powodować nadmierną wilgotność w pomieszczeniu.

Częste przełączanie między cyklami w celu uzyskania odpowiedniej temperatury może powodować szybsze zużycie  jednostki, skracając żywotność sprzętu.

Podobnie, jeśli wydajność jednostki jest zbyt mała, pomieszczenia nie będą odpowiednio ogrzewane lub chłodzone, co powoduje dyskomfort. 

 

 

 

 

Wybór systemu, który jest bardziej przyjazny dla środowiska

 

Niektóre klimatyzatory mogą zużywać duże ilości energii elektrycznej, a fluorowęglowodory stosowane jako czynniki chłodnicze, jeśli zostaną nieprawidłowo zutylizowane, mogą uszkodzić warstwę ozonową i przyczynić się do globalnego ocieplenia. Wybierając nowy klimatyzator, możesz przyczynić się do ochrony środowiska i wybrać producenta, który przyjmuje proaktywne podejście do wpływu swoich produktów na środowisko poprzez opracowywanie i wykorzystywanie czynników chłodniczych o niskim wpływie na globalne ocieplenie i bardziej energooszczędnych technologii. 

Daikin jest dumny z tego, że jest rozpoznawany jako producent, który stawia na ochronę środowiska wykorzystując R-32, jednoskładnikowy czynnik chłodniczy nowej generacji, który ma mniejszy wpływ na środowisko, oraz może zmniejszyć zużycie energii elektrycznej nawet o 10% i wpływ na środowisko o 75%, w porównaniu do jednostek wykorzystujących czynnik R410A.

 

 

 

 

Wybór jednostki, która nie tylko dobrze działa, ale dobrze wygląda

 

Klimatyzatory przeszły długą drogę pod względem wyglądu i nie musisz już zadowalać się urządzeniem, które spełnia wszystkie Twoje wymagania, ale jest nijakie w wyglądzie. Teraz możesz mieć zarówno zaawansowaną technologię, różnordne funkcje, jak i wyjątkowy design. Wielokrotnie nagradzane jednostki Daikin, dostępne w różnych typach, rozmiarach i kolorach, oferują elegancję, oraz wykończenie pasujące do różnych stylów i wystrojów wnętrz. Chociaż wszystkie klimatyzatory Daikin wyglądają świetnie, nie wszystkie robią to samo. Niektóre funkcje, takie jak ogrzewanie i chłodzenie, są wspólne dla różnych jednostek, ale mogą się znacznie różnić pod względem cech lub funkcji. Wybór odpowiedniego klimatyzatora oznacza znalezienie takiego, który zapewni Ci wszystkie funkcje, które spełnią Twoje wymagania teraz i te, które możesz przewidzieć w niedalekiej przyszłości.

Aby znaleźć klimatyzator odpowiedni dla siebie, przejrzyj naszą ofertę.

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?