Skip to main content

Klimatyzacja

5 sposobów na przygotowanie klimatyzatora do niskich temperatur

 

 

 

 

 

Oczyść jednostkę zewnętrzną

 

Jesienią i zimą jednostki zewnętrzne mogą być bardziej narażone na gromadzenie zanieczyszczeń, zwłaszcza liści. Jeśli obszar wokół klimatyzatora jest pełen liści, przepływ powietrza, na którym opiera się urządzenie, zostanie ograniczony, co prowadzi do spadku wydajności i zwiększonego ryzyka awarii. Jeśli Twoje urządzenie jest dostępne, usuwaj z jego przestrzeni liście i zanieczyszczenia przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli jest to trudne, skontaktuj się z instalatorem lub innym specjalistą, aby Ci pomógł.

 

 

 

 

 

Wyczyść filtr

 

Brudne filtry mogą obniżyć ogólną wydajność, ograniczając przepływ powietrza do wężownicy. Regularne czyszczenie tych filtrów (raz w miesiącu i przy każdej zmianie pory roku) miękką szczotką lub gąbką i ciepłą wodą z detergentem pomoże utrzymać je w jak najlepszym stanie. Jeśli nie masz pewności, obejrzyj ten film i dowiedz się jak czyścić filtry: https://www.youtube.com/watch?v=l8L5QCgA_QY Ten sposób zmniejsza ilość alergenów i patogenów w domu i może obniżyć rachunki za energię od 5 do 15 procent.

Korzystaj z natury

Wspomagaj swój system grzewczy i wykorzystuj naturalne ciepło, na przykład: otwórz rolety i zasłony w chłodniejsze dni, aby wpuścić słońce. Zakładając, że Twoja rodzina nie cierpi na jesienne alergie, możesz nawet otworzyć okna, aby w ciepłe jesienne popołudnia wnieść do domu świeży powiew. Najskuteczniej będzie, jeśli dobrze przewietrzysz całe mieszkanie.

 

 

 

 

Poznaj swoje nawyki i preferencje

Wszystkie małe nawyki, które przez większość czasu pozostają niezauważone, mogą mieć duży wpływ na optymalne programowanie i wydajność systemu. Wolisz, żeby w ciągu dnia było chłodniej, a wieczorem przytulać się pod ulubionym kocem? Odzwierciedlaj swoje preferencje podczas programowania systemu i upewnij się, że temperatura jest automatycznie obniżana tuż przed położeniem się spać. 

 

 

 

Pochwal się swoją jednostką!

Nie chowaj jednostki wewnętrznej za zasłoną; są piękne, więc pokaż je. Umieszczenie jednostek wewnętrznych za osłoną da systemowi fałszywe informacje, ponieważ czujniki temperatury nie mogą wykryć rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu. Ma to bezpośredni wpływ na energię i czas potrzebny do ogrzania lub schłodzenia pomieszczenia, co utrudnia stworzenie idealnego klimatu w pomieszczeniu.

 

 

 

Teraz już znasz 5 prostych sposobów na przygotowanie urządzeń na chłodniejsze dni, Twój system powinien działać wydajnie i niezawodnie przez cały nadchodzący sezon.

Szukasz idealnego rozwiązania do swojego domu? Odkryj gamę produktów Daikin.

 

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?