Skip to main content

Aktualności

4 CERTYFIKATY BREEAM W DAIKIN

Notka prasowa, lipiec  2023

Oficjalnie ogłaszamy, że Daikin rozwija młode talenty w całej Europie. Tym razem 20 pracowników z DAIKIN EUROPE i 4 pracowników z DAIKIN Polska wzięło udział w międzynarodowym szkoleniu organizowanym przez BREEAM ACADEMY. Dlatego chcieliśmy serdecznie pogratulować Izabeli Lewandowskiej, Sylwii Kuśmierczyk, Wojtkowi Rytel-Tyburczemu oraz Tomaszowi Kramerowi zdobycia certyfikatu BREEAM ASSOCIATE. 

 

Co to jest BREEAM?

BREEAM to system certyfikacji wielokryterialnej budynków. Celem BREEAM jest wyznaczenie standardów w budownictwie, które wpłyną na rozwój projektowania i wykonawstwa zrównoważonego i ekologicznego budownictwa. Obiekty certyfikowane BREEAM charakteryzują się tym, że mogą mieć niższe koszty eksploatacyjne, mają ograniczony wpływ na środowisko naturalne, ale również obiekty te stanowią środowisko przyjazne dla zdrowia i komfortu pracowników. Jednostka certyfikacyjna British Research Establishment ocenia budynki w sześciostopniowej skali określając w jakim stopniu budynki spełniają wyznaczone kryteria. Im wyższa ocena tym wyższy standard budynku.
just-how-you-like-it-daikin-magazine
just-how-you-like-it-daikin-magazine
just-how-you-like-it-daikin-magazine
just-how-you-like-it-daikin-magazine
 

Dlaczego DAIKIN szkoli pracowników z certyfikacji BREEAM?

 
Daikin chce być kojarzony z ekologicznym rozwiązaniami jak i rozważnym wprowadzeniem nowych urządzeń na rynek. Zastosowanie urządzeń Daikin w nowych obiektach może mieć wpływ na otrzymanie nawet 30 punktów do certyfikacji BREEAM. Oczywiście te punkty nie odnoszą się jedynie do naszych produktów, ale możemy dorzucić małe wsparcie w wielu punktach styku.

Pracownicy z certyfikatem BREEAM ASSOCIATE lepiej rozumieją już proces certyfikowania obiektów i gwarantują większe merytoryczne wsparcie zarówno wewnątrz Daikin’a jak i w współpracy z Inwestorami, Asesorami BREEAM, Biurami projektowymi i Wykonawcami. 

 

O firmie


Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Powiązane treści:

 • Nowa seria pomp ciepła do zastosowań mieszkalnych Nepura, zoptymalizowana do ogrzewania w chłodniejszych klimatach

  Z serią Nepura, nową ofertą pomp ciepła do zastosowań mieszkalnych, Daikin Europe stara się zapewnić niezawodne rozwiązanie grzewcze, które działa w temperaturach sięgających nawet -30°C, oferując jednocześnie wartości efektywności sięgające nawet A+++ w ogrzewaniu.
 • Today's Daikin Day – nowy cykl spotkań dla studentów

  24 listopada, Warszawa – Daikin Airconditioning Poland po raz pierwszy zorganizował wydarzenie dedykowane osobom studiującym na Politechnice Warszawskiej.
 • Łukasz Kot zajmuje 6 miesjce na Daikin Service Games 2023

  Daikin prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie chłodzenia w samochodach dostawczych, ciężarówkach i przyczepach na targach SOLUTRANS, globalnym centrum ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych. #pr2320
 • Daikin przedstawia nową ofertę w pełni elektrycznych i hybrydowych urządzeń chłodniczych do transportu w SOLUTRANS w Lyonie

  Daikin prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie chłodzenia w samochodach dostawczych, ciężarówkach i przyczepach na targach SOLUTRANS, globalnym centrum ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych. #pr2319
 • Nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie chłodnicze dla chłodni komercyjnych: monoblok inwerterowy Daikin

  Wiedeń, październik 2023 r. – najnowszą innowacją firmy Daikin w dziedzinie chłodnictwa komercyjnego jest jednostka monoblok na propan (R-290), specjalnie zaprojektowana do małych i średnich komór chłodniczych o powierzchni od 9 do 24 m2, zapewniająca temperatury od -25oC do 10oC. Jeśli firmy poszukują wydajności i opłacalności, monoblok inwerterowy Daikin jest odpowiedzialnym wyborem: zapewnia szybką i stałą wydajność chłodzenia, zużywając przy tym mniej energii niż inne systemy chłodnicze.
 • Daikin świętuje 50 rocznicę działalności w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce

  Przy tej okazji zorganizowano konferencję na temat zrównoważonego rozwoju, która odbyła się w Gandawie (Belgia). Głownymi tematemi było przejście na czystą energię oraz znaczenie współpracy między sektorem publicznym i prywatnym w celu stworzenia równych warunków działania dla niskoemisyjnych innowacji w zakresie ogrzewania i chłodzenia. #pr2317

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?