Skip to main content

Daikin Emura z prestiżowym wyróżnieniem Good Design Award

Nawiązując do wcześniejszych osiągnięć z lat ubiegłych, Daikin Emura otrzymała kolejne międzynarodowe wyróżnienie, zwyciężając w konursie Good Design Award jako 1 ze 100 najlepszych produktów w tegorocznej edycji.

Bruksela, grudzień 2022 r. — Świętując 65 lat kultowego wzornictwa, Japan Institute of Design Promotion organizuje kolejną edycję Good Design Award.. W konkursie tym birą udział projektanci i producenci urządzeń z całego świata, którzy są oceniani przez jury na podstawie szeregu kryteriów, w tym innowacyjności, estetyki i jej roli w kształtowaniu społeczeństwa i środowiska dla dobra przyszłości.

Daikin Emura została wyróżniona w kategorii Best 100 Award Winner dla klimatyzacji mieszkaniowej jako wielofunkcyjne rozwiązanie łączące naścienną jednostkę wewnętrzną, jednostkę zewnętrzną i pilota zdalnego sterowania. Jako zwycięzca w kategorii Best 100, Daikin Emura będzie częścią rocznika Good Design Award i będzie prezentowana w internetowej galerii nagród.

Nowy punkt odniesienia

 

Od wprowadzenia na rynek Daikin Emura jest uznawana za lidera w dziedzinie klimatyzacji domowej, łącząc doskonałą funkcjonalność i wydajność energetyczną, tak aby zmaksymalizować komfort i użyteczność w pomieszczeniach. Jednocześnie dzięki przyjemnym dla oka kształtom pasuje do niemal kazdego pomieszczenia. Ta najnowsza nagroda jest wyrazem uznania dla dalszych ulepszeń wprowadzonych przez generację Daikin Emura 3.

 

— Nasze innowacyjne produkty i rozwiązania mają na celu poprawę zdrowia i samopoczucia ludzi oraz zmniejszenie wpływu ogrzewania i chłodzenia na środowisko. Nagroda Good Design Award potwierdza nasze możliwości techniczne i projektowe produktów w zapewnianiu stałego komfortu i satysfakcji klienta podczas pracy na rzecz neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla — mówi Hiroyasu Kosuge, projektant marki w Centrum Technologii i Innowacji Daikin w Osace w Japonii.

Klasa sama w sobie

Druga generacja Daikin Emura wyróżniała się z portfolio Daikin dzięki wyraźnie opływowym kształtom przedniego panelu. Trzecia generacja Daikin Emura jeszcze bardziej przesuwa granice, dostępna w trzech kolorach, matowej bieli, srebra i matowej czerni. Jego konstrukcja obejmuje krzywe zarówno z przodu i tylne panele i tworzy cienie, które zarówno podkreślają kształt, jak i ukrywają wentylator urządzenia. Ponadto nowy Daikin Emura posiada również unikalne ruchome panele, po raz pierwszy zastosowane w modelu Daikin Stylish. Panele przednie poruszają się podczas pracy i jeszcze bardziej poprawiają grę cieni urządzenia. Opływowy kształt została również przeniesiona na nowy pilot zdalnego sterowania, który  zaprojektowano tak, aby był bardziej prosty i przyjazny dla użytkownika.

Ineligentne piękno

 

Podczas gdy design jest podstawą nowego Daikin Emura, klimatyzator wyprodukowany w Europie oferuje również szereg cech i funkcji, które pozwolą sprostać współczesnym potrzebom konsumentów.

 

Czynnik chłodniczy R-32: znany w przemyśle ze względu na niższy współczynnik ocieplenia globalnego (GWP), będący synonimem wysokiej wydajności i uproszczenia możliwości ponownego użycia, przy jednoczesnej poprawie standardów określonych przez poprzednie generacje czynników chłodniczych.

Oczyszczanie powietrza: dobra jakość powietrza w pomieszczeniach stała się w ostatnich latach sprawą nadrzędną. Z tego powodu projektanci nowego Daikin Emura zastosowali również charakterystyczną dla Daikin technologię Streamer Technology, która wyłapuje szkodliwe substancje z powietrza, takie jak wirusy, alergeny i zapachy, a następnie rozkłada je na bezpieczne atomy i cząsteczki wody. Ponadto jednostki mają wbudowany tytanowy filtr dezodoryzujący, filtr alergenów srebra i standardowy filtr powietrza, które pomagają utrzymać powietrze w pomieszczeniu wolne od zanieczyszczeń.

 

Energooszczędność: Daikin Emura został zaprojektowany tak, aby działał bez względu na porę roku i zapewniał komfort przez cały rok z sezonową sprawnością do A+++ dla ogrzewania i chłodzenia, co skutkuje mniejszym wpływem na środowisko i większymi oszczędnościami na rachunkach za energię.

Powiązane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?