Skip to main content

Aktualności

Daikin wprowadza bezogniowe złącze Tightfit do instalacji HVAC w Europie

Notka prasowa, sierpień 2023

PZN - Adam Małysz

Firma Daikin wprowadziła nowe, nielutowane połączenia dla rur miedzianych czynnika chłodniczego, które upraszczają i przyspieszają instalację, przy jednoczesnym braku uciążliwości dla użytkowników budynku i działalności biznesowej..

Systemy VRV znajdują się obecnie na stromej krzywej wzrostu zapotrzebowania. Dzieje się tak przez falę renowacji mających na celu spełnienie rygorystycznych celów w zakresie efektywności energetycznej określonych w Zielonym Ładzie UE z myślą o dekarbonizacji budynków do 2050 r. Jednym z głównych wyzwań przedstawionych przez ten rozwój jest zapewnienie dostępności niezbędnych specjalistów w celu pokrycia zwiększonego zapotrzebowania na instalacje.

 

Oferowane jako łatwe w montażu, kompaktowe systemy VRV zyskują na popularności dzięki możliwościom rozległych instalacji i małym przekrojom rur, które umożliwiają łatwą integrację z budynkami, oszczędzając czas i pieniądze. Dodatkowo wprowadzenie połączeń Daikin Tightfit jeszcze bardziej przyspiesza proces instalacji, zapewniając niezawodne, nielutowane połączenie rur czynnika chłodniczego, unikając potrzeby posiadania przez instalatora uprawnień do lutownia.

Dedykowane rozwiązania chłodnicze

 

Daikin Tightfit Fireless ma podwójne zazębienie gniazda łączące rury chłodnicze tworząc mechaniczne uszczelnienie wokół nich. Produkt ten jest twoim nowym faworytem, który może wytrzymać nawet 4-krotność maksymalnego ciśnienia roboczego czynnika chłodniczego R-32 i R-410A. Złącze Daikin Tightfit zostało poddane rygorystycznym testom w celu zapewnienia jego trwałości i wydajności oraz spełnia normy ISO4903.

Nowa gama Daikin Tightfit oferuje wybór rozmiarów i opcji obejmujących wszystkie instalacje VRV:

 • Połączenia symetryczne od średnicy ¼” (6,35 mm) do 1 5/8” (41,3 mm)
 • Połączenia asymetryczne od ¼”-3/8” (6,35-9,52 mm) do 1 1/8" - 1 3/8" (28,6-34,9 mm)
 • „Odgałęzienia Y” Refnet, które można bezpośrednio podłączyć do Tightfit

„W Daikin jesteśmy zaangażowani w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby branży HVAC” — powiedział Joao Teixeira, starszy specjalista ds. produktów w Daikin.

 

Połączenie Daikin Tightfit  wprowadza znaczący postęp w technologii instalacji HVAC, usprawniając proces przy zachowaniu najwyższych standardów wydajności i niezawodności.

Szybka, bezpieczna instalacja rurowa – tylko w czterech krokach

 

Złącze Tightfit upraszcza proces instalacji, oszczędzając czas i zmniejszając koszty pracy. Ponadto nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia. Instaluj połączenia w czterech łatwych krokach bez użycia specjalnych narzędzi:

 • Zaznacz linię wstawienia złączki na rurze

 • Włóż rurę do złącza Tightfit

 • Dokręć nakrętkę kluczem 

 • Sprawdź wskaźnik jakości i linię wstawiani

   

  Obejrzyj film : https://youtu.be/_d1CEJnzUzA 
   

 

Daikin Tightfit Fireless ma podwójne zazębienie gniazda łączące rury chłodnicze tworząc mechaniczne uszczelnienie wokół nich. Produkt ten jest twoim nowym faworytem, który może wytrzymać nawet 4-krotność maksymalnego ciśnienia roboczego czynnika chłodniczego R-32 i R-410A. Złącze Daikin Tightfit zostało poddane rygorystycznym testom w celu zapewnienia jego trwałości i wydajności oraz spełnia normy ISO4903.

Szeroka gama produktu

Nowa gama Daikin Tightfit oferuje wybór rozmiarów i opcji obejmujących wszystkie instalacje VRV:

 • Połączenia symetryczne od średnicy ¼” (6,35 mm) do 1 5/8” (41,3 mm)
 • Połączenia asymetryczne od ¼”-3/8” (6,35-9,52 mm) do 1 1/8" - 1 3/8" (28,6-34,9 mm)
 • „Odgałęzienia Y” Refnet, które można bezpośrednio podłączyć do Tightfit

 

O firmie


Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Powiązane treści:

 • Nowa seria pomp ciepła do zastosowań mieszkalnych Nepura, zoptymalizowana do ogrzewania w chłodniejszych klimatach

  Z serią Nepura, nową ofertą pomp ciepła do zastosowań mieszkalnych, Daikin Europe stara się zapewnić niezawodne rozwiązanie grzewcze, które działa w temperaturach sięgających nawet -30°C, oferując jednocześnie wartości efektywności sięgające nawet A+++ w ogrzewaniu.
 • Today's Daikin Day – nowy cykl spotkań dla studentów

  24 listopada, Warszawa – Daikin Airconditioning Poland po raz pierwszy zorganizował wydarzenie dedykowane osobom studiującym na Politechnice Warszawskiej.
 • Łukasz Kot zajmuje 6 miesjce na Daikin Service Games 2023

  Daikin prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie chłodzenia w samochodach dostawczych, ciężarówkach i przyczepach na targach SOLUTRANS, globalnym centrum ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych. #pr2320
 • Daikin przedstawia nową ofertę w pełni elektrycznych i hybrydowych urządzeń chłodniczych do transportu w SOLUTRANS w Lyonie

  Daikin prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie chłodzenia w samochodach dostawczych, ciężarówkach i przyczepach na targach SOLUTRANS, globalnym centrum ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych. #pr2319
 • Nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie chłodnicze dla chłodni komercyjnych: monoblok inwerterowy Daikin

  Wiedeń, październik 2023 r. – najnowszą innowacją firmy Daikin w dziedzinie chłodnictwa komercyjnego jest jednostka monoblok na propan (R-290), specjalnie zaprojektowana do małych i średnich komór chłodniczych o powierzchni od 9 do 24 m2, zapewniająca temperatury od -25oC do 10oC. Jeśli firmy poszukują wydajności i opłacalności, monoblok inwerterowy Daikin jest odpowiedzialnym wyborem: zapewnia szybką i stałą wydajność chłodzenia, zużywając przy tym mniej energii niż inne systemy chłodnicze.
 • Daikin świętuje 50 rocznicę działalności w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce

  Przy tej okazji zorganizowano konferencję na temat zrównoważonego rozwoju, która odbyła się w Gandawie (Belgia). Głownymi tematemi było przejście na czystą energię oraz znaczenie współpracy między sektorem publicznym i prywatnym w celu stworzenia równych warunków działania dla niskoemisyjnych innowacji w zakresie ogrzewania i chłodzenia. #pr2317

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?