Skip to main content

Aktualności

Daikin partnerem Polskiego Związku Narciarstwa

Notka prasowa, sierpień 2023

PZN - Adam Małysz

Szczyrk, 5 sierpnia 2023 - przy okazji letniego FIS Grand Prix, nastąpiło symboliczne podpisanie umowę o współpracy między Daikin Airconditioning Poland, a Polskim Związkiem Narciarskim. Jesteśmy przekonani, że dzięki niemu zapewnimy doskonały komfort zarówno zawodnikom, trenerom sztabu szkoleniowo-trenerskiego jak i całej organizacji, przyczyniając się tym samym do sukcesów naszych drużyn narodowych.

W ramach współpracy Daikin zyskał prawo do używania tytułów sponsorskich:

„DAIKIN Partner Polskiego Związku Narciarstwa”

„DAIKIN oficjalny Sponsor Polskiego Narciarstwa”

„DAIKIN oficjalny Sponsor Polskich skoczków narciarskich”

„DAIKIN oficjalny Partner Polskiej drużyny skoczków narciarskich”

„DAIKIN oficjalny Sponsor Polskich snowboardzistów”

„DAIKIN oficjalny Partner Polskich snowboardzistów”

„DAIKIN oficjalny Sponsor Polskich biegaczy narciarskich”

„DAIKIN oficjalny Partner Polskich biegaczy narciarskich”

„DAIKIN oficjalny Sponsor Polskich narciarzy alpejskich”

„DAIKIN oficjalny Partner Polskich narciarzy alpejskich”

Logo Daikin pojawi się na strojach sportowych wszystkich zawodników związku oraz będzie prezentowane podczas zawodów organizowanych w ramach PZN. Dla Daikin wybór nie był przypadkowy, zimowe dyscypliny sportowe ściśle wiążą się z charakterystyką naszych produktów, które dostarczają między innymi przyjemne i komfortowe ciepło zimą, oraz chłód latem. Pierwsza współpraca z PZN miała miejsce w październiku 2022r. Daikin wówczas objął Patronatem Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji norweskiej. Były to również pierwsze wspólne zawody ze skoczkiem narciarskim którego sponsorem jesteśmy nadal - Aleksandrem Zniszczołem. Dodatkowo od maja 2023r. Daikin pod swoje skrzydła zaprosił również drugiego zawodnika kadry narodowej - Pawła Wąska.

Jesteśmy dumni, mając możliwość wpierania nie tylko Aleksandra i Pawła, ale dzięki umowie z Polskim Związkiem Narciarskim, czujemy że wielu innych utalentowanych zawodników zrzeszonych w związku, otrzymuje profesjonalne zaplecze treningowe. Mam nadzieję, że przeniesie się to na coraz lepsze wyniki sportowe we wszystkich dziedzinach działalności związku Tomasz Dobryniewski, Dyrektor zarządzający Daikin Airconditioning Poland.

Skoki narciarskie według Sport Barometr 2020, są jedną z czterech najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Zatem dla naszej organizacji, która jest doskonale znana wśród branżystów jest to kolejna z dróg do zwiększania świadomości marki na rynku polskim. Kładziemy ogromny nacisk na to aby Daikin, jako producent skoncentrowany tylko na produktach HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning), był rozpoznawalny ze swoimi pompami ciepła, klimatyzatorami i całą gamą pozostałych produktów, także wśród odbiorców indywidualnych. Wierzymy, że współpraca z Polskim Związkiem Narciarskim, pozwoli nam na osiągniecie celu i zwiększenie świadomości marki Daikin w Polsce.

Jako światowy lider wyznaczamy nie tylko kierunki rozwoju technologicznego, ale także odpowiedzialności społecznej. Promujemy w swoich działaniach szacunek dla środowiska,  w którym działamy i wspieramy lokalne społeczności dbając o jakość życia ich mieszkańców. Wartości Fair Play i promocji aktywnego trybu życia reprezentowane przez sport są nam bliskie 
i wpisują się w DNA Daikin. Dlatego zarówno niniejsza umowa jak i inne nasze działania w tym zakresie są tak ważne.

 

O firmie


Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Powiązane treści:

 • just-how-you-like-it-daikin

  Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym i coraz częściej preferowanym wyborem do ogrzewania domów

  Niedawne badanie GfK zlecone przez Daikin Central Europe ujawnia podejmowanie decyzji i zachowania zakupowe właścicieli domów i inwestorów w kategorii pomp ciepła w dziewięciu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Nowe funkcje dla serii Small Inverter na czynnik R-32

  Pierwotnie wprowadzona na rynek w 2021 roku, seria urządzeń Small Inverter na czynnik R32 przeszła modernizację. Wprowadzono nowe funkcje zwiększające przydatność urządzeń z tej gamy do zastosowań grzewczych.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Współpraca ze Stowarzyszeniem Młodych "Tęcza"

  Wspieranie społeczności lokalnych oraz organizacji non-profit stanowi tak zwany element działania CSR wielu firm. Jednym z przykładów takiego pozabiznesowego zaangażowania i hojności jest inicjatywa Daikin Airconditioning Poland.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Daikin oferuje bezogniowe złącze Tightfit do instalacji HVAC w Europie

  Firma Daikin wprowadziła nowe, nielutowane połączenia dla rur miedzianych czynnika chłodniczego, które upraszczają i przyspieszają instalację, przy jednoczesnym braku uciążliwości dla użytkowników budynku i działalności biznesowej.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Daikin partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

  Szczyrk, 5 sierpnia 2023 - przy okazji letniego FIS Grand Prix, nastąpiło symboliczne podpisanie umowę o współpracy między Daikin Airconditioning Polska, a Polskim Związkiem Narciarskim.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Zestaw do oczyszczania powietrza Daikin

  Firma Daikin ogłosiła wprowadzenie nowego zestawu UV Streamer do swojej flagowej kasety sufitowej Roundflow. Wychwytuje 99,9% zanieczyszczeń i alergenów dzięki zaawansowanej filtracji.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?