Skip to main content

Stylowa jednostka naścienna zaprojektowana dla komfortu

24/09/2018

Funkcjonalność urządzeń w XXI wieku zeszła na drugi plan. Pragniemy otaczać się przedmiotami, które poza niezawodną pracą, są także reprezentatywne, pasują do naszego stylu i charakteru, a obcowanie z nimi to przyjemność. Codziennością stały się płaskie telefony, czy telewizory, ale co z urządzeniami takimi jak klimatyzatory? Daikin wyszedł naprzeciw wymaganiom nowoczesnego człowieka i w marcu 2018 roku zaprezentował najmniejszą na rynku jednostkę klimatyzacyjną typu split – Stylish.


Stylish – zaprojektowany dla wielowymiarowego komfortu

Mierzący zaledwie 189 mm szerokości, Stylish mieści w sobie szereg najnowszych technologii, jednak zachwyca przede wszystkim swoim minimalistycznym wyglądem. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby z łatwością wpisało się w każde wnętrze. Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych (biały, srebrny i w ciemnym kolorze egzotycznego drewna) oraz dzięki opływowemu kształtowi, zapewnia dyskretny wygląd i oszczędność przestrzeni. Innowacyjna forma jednostki została doceniona przez rodzimy rynek firmy Daikin i nagrodzona tytułem Good Design Award 2017 w Japonii. Nagroda przyznana została również za osiągnięcie najwyższych standardów w komforcie i efektywności energetycznej w sektorze HVAC-R. Czy tak małe wymiary urządzenia mogą zagwarantować maksimum osiągów?

Równowaga estetyki z funkcjonalnością

W przypadku jednostki Stylish, Daikin udowadnia, że sprostał oczekiwaniom rynku. Zawarte w urządzeniu inteligentne technologie zadbają o zapewnienie najwyższego komfortu pod każdym względem. Specjalnie zaprojektowane klapy oraz Efekt Coandy, czyli system optymalizujący przepływ powietrza, pozwalają na lepszy rozkład temperatury w całym pomieszczeniu. Dzięki dokładnemu czujnikowi matrycowemu Stylish rozprowadza powietrze równomiernie na całym obszarze, eliminując przeciągi, a przy tym wykrywając także obecność człowieka. To przydatna funkcja, jeśli nie lubimy bezpośrednich nawiewów i efektów ubocznych z tym związanych, takich jak przeziębienie czy ból głowy. Daikin zadbał także o jakość powietrza i zastosował w urządzeniu technologię Daikin Flash Streamer – system usuwający cząstki, alergeny i zapachy. Jednostka łączy więc w sobie funkcję klimatyzatora i oczyszczacza powietrza w jednym. Stylish posiada także funkcję grzania, która będzie oszczędnym sposobem dogrzania pomieszczenia, szczególnie w okresach przejściowych. Nowo zaprojektowany wentylator zapewnia najwyższą wydajność energetyczną klasy A+++ i pracę cichą jak szept (19-21 dBA).


Gama stylowych zalet

Stylish zachwyca nie tylko wizualnie, a ilość nowoczesnych rozwiązań zawartych w tak małym urządzeniu robi wrażenie.  Aby jeszcze bardziej ułatwić życie codzienne, urządzenie można sterować na dwa sposoby – tradycyjnie, łatwym w obsłudze pilotem na podczerwień, a także zdalnie – za pomocą aplikacji Daikin Online Controller. Intuicyjny interfejs i szereg funkcji pozwalają nie tylko na ustawienie odpowiedniego klimatu, ale także na tworzenie harmonogramów, czy monitorowanie zużycia energii. W tym przypadku również nie musimy się martwić – dzięki zastosowaniu czynnika R-32 urządzenie jest zarówno energooszczędne jak i ekologiczne. Czynnik chłodniczy R-32 pozwala obniżyć negatywny wpływ na środowisko o prawie 80%, przy uzyskaniu najwyższych klas energetycznych.

Japońska dbałość o każdy szczegół

Nowoczesność i cicha praca to także domena agregatu zewnętrznego Stylisha. Cicha praca jednostki (46 dBA) jest szczególnie ważna w przypadku montażu urządzenia w bloku bądź w bliskim otoczeniu zabudowy. Daikin oferuje więc urządzenie nowoczesne pod każdym względem.

Zakup klimatyzatora to inwestycja nie na kilka, a na kilkanaście lat. Daikin, jako globalny lider rozwiązań HVACR z ponad 90 letnim doświadczeniem w branży, oferuje w pełni nowoczesne i komfortowe rozwiązanie. Klimatyzator łączący tak wiele zalet w swoich niewielkich wymiarach jest prawdziwą innowacją na miarę XXI wieku. 

Related articles

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?