Skip to main content

Gazowe kotły kondensacyjne NDJ

24/09/2018

Daikin, uznany na świecie producent urządzeń klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła, w swojej ofercie posiada również wiszące gazowe kotły kondensacyjne. Nowa linia kotłów jest oparta na platformie produktowej spójnej dla wszystkich produktów. Skonstruowany od podstaw kocioł wytwarzany jest w jednej z najnowocześniejszych fabryk, w formie kompaktowej w wersjach jednofunkcyjnej i dwufunkcyjnej, o zakresie mocy od 8  do 35 kW.

W dzisiejszej dobie rozwoju energetycznego, stawiającej na rozwój urządzeń grzewczych opartych o wykorzystanie energii odnawialnej firma Daikin wchodząc na rynek kotlarski starała się uplasować w ścisłej czołówce firm promujących najlepsze rozwiązania technologiczne.

Co więc nas wyróżnia i dlaczego warto postawić na kotły Daikin, jaki musi być nowoczesny kocioł gazowy?

Przeprowadzone badania rynku wskazują na kilka kwestii: ekologia, oszczędność, duży zakres modulacji mocy, cicha praca, niebanalny design, kompaktowe wymiary, niska awaryjność i dobra cena zakupu kotła.

Wszystkie założenia spełnia produkt Daikina. Kompaktowe wymiary – 400 x 256 x 590 mm (kocioł 18,24kW), dostosowane do wymiarów szafek kuchennych ułatwiają montaż kotła w kuchni, poziom ciśnienia akustycznego rzędu 39 dB (dla kotła 24 kW) daje poczucie komfortu, a to wszystko w połączniu z dobrą ceną kotła i 3-letnią gwarancją produktową zaspakaja gusta inwestora.

Daikin myśląc o wymaganiach inwestora nie zapomniał też o instalatorach, ułatwiając im procedurę uruchomienia kotła. Kocioł wyposażony został w sondę Lambda Gx, automatycznie dostosowuje się do jakości gazu, dbając o jak najlepsze warunki spalania, emitując mniejsze ilości szkodliwych spalin, a czynności przed uruchomieniem sprowadzają się  w zasadzie do ustawienia temperatury centralnego ogrzewania, gdyż kocioł automatycznie kalibruje się do pracy w danej instalacji. Instalator oszczędza czas, mając pewność optymalnych ustawień pracy urządzenia. Standardowo pracę kotła można zdalnie monitorować  po zastosowaniu modułu lan-adaptera. Aby ułatwić kontrolę stanu pracy kotła, został on wyposażony we wskaźnik tzw. „Daikin Eye”, który zmianą barwy dyskretnie informuje użytkownika o statusie pracy.

Wysoki zakres modulacji mocy palnika 1:8 umożliwia montaż kotła w mieszkaniach i budynkach o niskim zapotrzebowaniu energetycznych na potrzeby centralnego ogrzewania, jednocześnie przekazując dużą moc grzewczą dla potrzeb produkcji c.w.u.

Ciekawą opcją jest możliwość zastosowania  w konfiguracji  kotła czujnika nasłonecznienia, zastosowanie którego sprzyja obniżeniu zużycia energii jeśli zyski cieplne pochodzące z promieniowania słonecznego mogą ograniczyć zużycie energii pierwotnej. Kocioł jest więc szczególnie przyjazny domom budowanych w technologii pasywnej lub niskoenergetycznej.

Zgodnie z przyjętymi zasadami w branży, instalator kotła przejmuje kwestie napraw gwarancyjnych kotła, otrzymując w razie potrzeby niezbędne wsparcie szkoleniowe i techniczne. Nowocześnie wyposażone centrum szkoleniowe w Akademii Daikin w Poznaniu organizuje cyklicznie szkolenia serwisowe i montażowe.

 

Pytanie do instalatora:

Czy znajdziesz inny kocioł, który mieści się w Twojej kuchennej szafce i obniza zużycie energii pierwotnej?

 

Grzegorz Pakosiewicz

Inżynier sprzedaży systemów grzewczych DAIKIN

 

 

 

 

 

 

Related articles

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?