Skip to main content

M’ wybiera Daikin VRV, aby zapewnić komfort i efektywność w pięciogwiazdkowym hotelu

09/10/2018

M’ wybiera Daikin VRV, aby zapewnić komfort i efektywność w pięciogwiazdkowym hotelu

Ofertę luksusowych hoteli Montcalm Hotels w centrum Londynu cechują wyjątkowe produkty sieciowe oraz spersonalizowana obsługa. Na dostawcę HVAC zapewniającego najlepszą kontrolę warunków M’ wybrał firmę Daikin i jej systemy klimatyzacji VRV z odzyskiem ciepła, które umożliwiają klientom kontrolę klimatu oraz zapewniają komfort w przestrzeniach publicznych oraz 269 pokojach hotelowych.

Przyciągający wzrok wielomilionowy i 23 kondygnacyjny budynek zaprojektowany do standardów pięciogwiazdkowych z oceną BREEAM ‘Very Good’ zajmuje trójkątny plac w Shoreditch, w północnym Londynie. Wiktoriańska pierzeja szpitala Moorfields Eye Hospital po drugiej stronie drogi kontrastuje z futurystyczną białą wieżą hotelu butikowego, którego cechą charakterystyczną są ukośne okna, odważne kąty i piramidalna linia dachu. Budynek zaprojektowali wiodący architekci Squire and Partners praz 5Plus Architects, a zbudowała go firma SGP Contracts Ltd.

W hotelu na parterze i antresolach znajduje się restauracja i bar koktajlowy oraz restauracja z kuchnią haute cuisine na 17. piętrze – prowadzone przez Searcy’s. Na 17. piętrze znajduje się także sky bar ze spektakularnym widokiem. Do innych obiektów można zaliczyć spa, centrum fitness, basen, sale konferencyjne oraz apartamenty bankietowe.

Komfort gości i niezawodność systemu - to kluczowe wymagania Montcalm Hotels, którymi kierują się przy doborze klimatyzacji. Obecnie urządzenia Daikin VRV stanowią podstawowe systemy kontroli klimatu w trzech innych hotelach – a kolejny jest w przygotowaniu. W trakcie trwania instalacji firma Daikin wspierała konsultantów i wykonawców w opracowaniu i zainstalowaniu możliwie najlepszego rozwiązania dla hotelu. Firma Daikin pomagała także asesorom BREEAM udzielając im informacji technicznych.

Oprócz trzech kanałowych jednostek przypodłogowych, klimatyzację w pokojach hotelowych i obszarach publicznych Montcalm zapewniają 433 jednostki kanałowe o niskim i średnim sprężu dyspozycyjnym.

Pomimo nieregularnej fasady hotelu, piętra od 5 do 15 charakteryzuje identyczny rozkład. Inżynier budowlany SGP, Stanley Anie tak wypowiada się o łatwej instalacji klimatyzacji i innych usługach: Właściwie musieliśmy zakończyć jedno piętro, a potem tylko powtarzać instalację do samego końca.

Za wentylację obszarów publicznych budynku odpowiada 15 urządzeń wentylacyjnych Daikin z odzyskiem ciepła. Dzięki łącznej wydajności na poziomie 13 350 m3 świeżego powietrza na godzinę, te urządzenia optymalizują równowagę między temperaturą w pomieszczeniu i na zewnątrz oraz między poziomami wilgotności.

Wentylacja z odzyskiem ciepła pomaga zmniejszyć obciążenie w trybie ogrzewania lub chłodzenia oraz zwiększa efektywność systemów klimatyzacji. Te zalety ujawniły się wyraźnie wraz z nadejściem chłodniejszych temperatur na zewnątrz podczas pierwszej jesieni M’ i minimalnym obciążeniem urządzeń w obszarach publicznych.

Wentylacja jest kluczową kwestią w nowoczesnych budynkach z powodu przepisów dotyczących efektywności energetycznej oraz ochrony środowiska. Podwójne szyby, lepsza izolacja oraz szczelność pomagają zmniejszyć zapotrzebowanie na ogrzewanie i chłodzenie – i obciążenie środowiska – ale budynki stają się szczelnymi puszkami bez naturalnego ruchu powietrza. Pokoje hotelowe obsługuje centrala wentylacyjna zapewniająca dopływ powierza z jednostek kanałowych. Przepływ powrotny odbywa się za pośrednictwem odpowietrzników w łazience.

System sterowania klimatyzacją Montcalm jest zintegrowany z dotykowym sterownikiem innej firmy obsługującym wszystkie dostępne usługi ‘w pomieszczeniu’. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy eksploatacji nie zgłoszono żadnych problemów z urządzeniami ani nie zarejestrowano skarg gości.

Related articles

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?