Skip to main content

Daikin wprowadza nową generację agregatów chłodniczych chłodzonych powietrzem i wodą z napędem inwerterowym wyposażonych w sprężarki śrubowe z czynnikiem chłodniczym R-1234ze(E).

4/01/2018

Daikin wprowadza nową generację agregatów chłodniczych chłodzonych powietrzem i wodą z napędem inwerterowym wyposażonych w sprężarki śrubowe z czynnikiem chłodniczym R-1234ze(E).

 

Daikin wprowadza nową generację agregatów chłodniczych chłodzonych powietrzem i wodą z napędem inwerterowym wyposażonych w sprężarki śrubowe z czynnikiem chłodniczym R-1234ze(E).

Dostępna gama agregatów chłodniczych chłodzonych powietrzem (seria TZ) będzie mieć moc chłodniczą od 130 kW do 830 kW.

Dostępna gama agregatów chłodniczych chłodzonych wodą (seria TZ) będzie mieć moc chłodniczą od 340 kW do 1600 kW.

 

Zastosowanie czynnika chłodniczego R-1234ze(E) pozwala zminimalizować wpływ agregatów chłodniczych wyposażonych w sprężarki śrubowe na globalne ocieplenie, dzięki niższemu Współczynnikowi Globalnego Ocieplenia (WGO) w połączeniu z wysoką wydajnością energetyczną.

R-1234ze(E) jest czynnikiem chłodzącym z grupy HFO (hydrofluoroolefin). Jego wskaźnik Potencjału niszczenia warstwy ozonowej (ODP) wynosi zero (0), a Współczynnik Globalnego Ocieplenia (GWP) wynosi 7 (zgodnie z Regulacją UE w sprawie F-gazów w oparciu o Czwarty Raport Oceniający Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC)). Zgodnie z Czwartym Raportem Oceniającym IPCC, wartość współczynnika WGO wynosi mniej niż 1.

 

Nowa gama agregatów chłodniczych wyposażonych w sprężarki śrubowe zostanie wyposażona w zaprojektowaną przez firmę Daikin sprężarkę śrubową z napędem inwerterowym, w której zastosowano technologię zmiennej objętości czynnika chłodniczego (VVR).

Napęd inwerterowy zapewnia optymalną modulację mocy agregatu chłodniczego przy częściowym obciążeniu, natomiast technologia VVR (zmiennej objętości czynnika chłodniczego) dostosowuje pracę sprężarki do każdych warunków temperaturowych. Zawór suwakowy precyzyjnie dostosowuje ciśnienie tłoczenia czynnika chłodniczego, aby dostosować je do eksploatacyjnego ciśnienia skraplania. W ten sposób, czynnik chłodniczy jest sprężany do odpowiedniego poziomu ciśnienia tłoczenia, dzięki czemu minimalizowane są straty energii, które są charakterystyczne w przypadku standardowych sprężarek zaprojektowanych dla stałej objętości czynnika chłodniczego. Napęd inwerterowy służący kontroli mocy oraz technologia VVR zapewniająca precyzyjne dostosowanie ciśnienia wyjściowego oferują uzyskanie efektu synergii dla optymalizacji wydajności jednostki w każdych warunkach eksploatacyjnych.

 

Dzięki tej wyjątkowej technologii, obecna R-134a i nowa seria R-1234ze(E) firmy Daikin już w chwili obecnej spełniają wymagania wydajności na rok 2021 dotyczące ekoprojektu. Gama produktów wykorzystujących czynnik chłodniczy R-134a zostanie utrzymana w portfelu produktowym firmy Daikin umożliwiając dokonanie bezproblemowej zamiany tych urządzeń na rynku. Wprowadzenie nowej gamy z czynnikiem chłodniczym R-1234ze(E) zapewni długoterminowe rozwiązanie, które wspiera harmonogram wycofywania stosowania wodorofluorowęglowodorów (HFC) zgodnie z Regulacją w sprawie F-gazów.

 

Polityka firmy Daikin dotycząca czynników chłodniczych

 

Firma Daikin ma długą historię nieustannego zmniejszania skutków środowiskowych powodowanych przez produkty do wentylacji i klimatyzacji, ogrzewania i chłodniczych, jak również posiada wyjątkową fachową wiedzę, która związana jest z produkcją zarówno czynników, jak i urządzeń chłodniczych. Takie stanowisko jest wynikiem przyjęcia przez firmę korporacyjnej filozofii „bycia firmą, która jest liderem stosowania przyjaznych dla środowiska naturalnego praktyk”.

 

W przypadku wyboru czynników chłodniczych, firma Daikin posiada fachową wiedzę związaną z wykorzystaniem fluorowanych (HFC, HFO), jak również niefluorowanych gazów (amoniaku, dwutlenku węgla, węglowodorów), ponieważ firma jest przekonana, że różnorodność wyboru czynników chłodzących umożliwia wykorzystanie najlepszego rozwiązania w każdym jego zastosowaniu.

W celu pełnego zapoznania się z tym zagadnieniem, prosimy zobaczyć dokument „Polityka i ogólne działania podejmowane przez firmę Daikin w sprawie skutków środowiskowych powodowanych przez czynniki chłodnicze”.

http://www.daikin.com/csr/information/influence/daikin_policy-en.pdf

 

 

O firmie Daikin Europe NV

Firma Daikin Europe N.V. jest wiodącym europejskim producentem sprzętu do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, w tym również pomp ciepła i układów chłodniczych. Daikin zatrudnia około 5.500 pracowników w całej Europie oraz w 10 głównych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Republice Czeskiej, Niemczech, Włoszech, Turcji i w Zjednoczonym Królestwie.

 

W skali globalnej, firma Daikin cieszy się uznaniem ze względu na swoje pionierskie podejście do rozwoju produktów oraz niezrównaną jakość i wszechstronność swoich zintegrowanych rozwiązań. Dzięki ponad 90-letniemu doświadczeniu w zakresie projektowania i produkcji systemów do ogrzewania oraz wentylacji i klimatyzacji, firma Daikin jest liderem na rynku technologii pomp ciepła. Przy sprzedaży, która do dzisiaj wyniosła ponad 500.000 systemów, Daikin VRV i Daikin Altherma są najczęściej sprzedawanymi pompami ciepła w Europie.

 

www.daikin.eu

 

Niniejszy komunikat prasowy został wydany w imieniu firmy Daikin Europe NV. W celu uzyskania dalszych informacji o Daikin Europe, proszę przesłać e-mail na adres Daikin-News@sheremarketing.co.ukk

 

Press release

Related articles

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?