Skip to main content

Aktualności

Nowe funkcje dla serii Small Inverter na czynnik R-32 firmy Daikin umożliwiają zmniejszenie emisji CO2 podczas ogrzewania budynków mieszkalnych

Notka prasowa, wrzesień 2023

PZN - Adam Małysz

Pierwotnie wprowadzona na rynek w 2021 roku, seria urządzeń Small Inverter na czynnik R32 przeszła modernizację. Wprowadzono nowe funkcje zwiększające przydatność urządzeń z tej gamy do zastosowań grzewczych. Nowo dodane funkcje poprawiają możliwości sterowania urządzeniem. Powietrzne pompy ciepła na czynnik R32 można podłączyć do pracy w niestandardowych rozwiązaniach grzewczych, dzięki czemu mogą pracować w połączeniu z produktami takimi jak jednostki wewnętrzne pomp ciepła Daikin Altherma lub tradycyjne kotły i grzejniki elektryczne.

Różne opcje konfiguracji serii R-32 Small Inverter pozwalają zaprojektować systemy, które zapewniają komfortowe ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową o większej efektywności energetycznej i niższej emisji CO2 – dokładnie tak, jak lubisz: Nowa seria pomp ciepła EWYT-CZ jest dostępna w szybkiej dostawie z magazynu. Jest częścią rodziny produktów Bluevolution firmy Daikin i wyróżnia się zakresem mocy od 16 do 90 kW, kompaktowością i szerokim zakresem działania. Zapewnienie najlepszego poziomu efektywności energetycznej na rynku, zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania, sprawia, że każde urządzenie z tej serii jest doskonałym wyborem na przyszłość.

 

Więcej przyszłościowych funkcji

Inteligentne rozwiązania sterowania dla serii R-32 Small Inverter zostały zaprojektowane w celu osiągnięcia optymalnej wydajności i elastyczności systemu od samego początku. Jednak najnowsza aktualizacja przenosi serię na zupełnie nowy poziom. Pompy ciepła Daikin Small Inverter są teraz w stanie zaoferować nowe funkcje, umożliwiając instalację urządzeń w różnych konfiguracjach:

Działanie biwalentne

Taka konfiguracja ma szczególne znaczenie dla zwiększenia wydajności systemu grzewczego. Pompa ciepła R-32 Small Inverter może teraz nawiązywać połączenia i komunikować się z jednym lub wieloma kotłami, ułożonymi szeregowo z pompą ciepła, łączonymi za pomocą wymiennika ciepła lub separatora hydraulicznego. Optymalizuje pracę pompy ciepła, jednocześnie minimalizując zużycie gazu z kotłów, co prowadzi do zwiększenia wydajności systemu i zmniejszenia wpływu na środowisko.

Konfiguracja kaskadowa pętli wodnej

Jest to bardzo istotna konfiguracja dla wspólnot mieszkaniowych, ponieważ umożliwia połączenie pomp ciepła Small Inverter z wysokotemperaturowymi wewnętrznymi pompami ciepła Daikin Altherma. Woda dostarczana w stałej temperaturze z pomp ciepła Small Inverter może być rozprowadzana do jednostek wewnętrznych znajdujących się w różnych jednostkach mieszkalnych, które mogą pełnić funkcję wzmacniaczy ogrzewania. Taka konfiguracja pozwala mieszkańcom korzystać z najbardziej wydajnej technologii grzewczej Daikin zintegrowanej w jednym systemie, aby spełnić wszystkie wymagania dotyczące chłodzenia, ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Zaawansowana kontrola ciepłej wody użytkowej

W trybie "ciepłej wody użytkowej" (CWU) pompa ciepła R-32 Small Inverter jest w stanie sterować zewnętrznym grzejnikiem. Taka konfiguracja pozwala ustawić pompę ciepła jako podstawowy podgrzewacz ciepłej wody, pozostawiając zewnętrznej nagrzewnicy możliwość ewentualnej regulacji. W tej konfiguracji możliwe jest również zainstalowanie zbiornika na wodę w maksymalnej odległości 50 metrów od pompy ciepła Small Inverter.

 

Dzięki tym nowym funkcjom pompa ciepła Daikin R-32 Small Inverter oferuje idealne rozwiązanie, niezależnie od tego, czy klienci chcą wyposażyć nowy budynek w nowoczesny, energooszczędny system grzewczy, czy chcą odnowić istniejący system grzewczy, zwiększając jego wydajność i zrównoważony rozwój środowiska.

Daikin jest liderem technologii R-32

Wprowadzenie nowego agregatu chłodniczego Small Inverter jeszcze bardziej umacnia pozycję Daikin jako lidera w projektowaniu i rozwoju produktów wykorzystujących czynnik chłodniczy R-32. W 2018 roku Daikin poczynił pionierskie postępy w tej dziedzinie, tworząc historię dzięki wprowadzeniu na rynek pierwszych agregatów chłodniczych R-32. Po tej innowacji w tym samym roku wprowadzono jednostki wyposażone w sprężarki spiralne oraz free-cooling, a w 2020 r. pompę ciepła R-32. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę produktu Daikin R-32 Small Inverter Chiller oraz kanał YouTube firmy Daikin https://www.youtube.com/watch?v=KkYiy7zM0ak 

 

Prawa autorskie do zdjęcia: Daikin Central Europe

 

O firmie


Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Powiązane treści:

 • just-how-you-like-it-daikin

  Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym i coraz częściej preferowanym wyborem do ogrzewania domów

  Niedawne badanie GfK zlecone przez Daikin Central Europe ujawnia podejmowanie decyzji i zachowania zakupowe właścicieli domów i inwestorów w kategorii pomp ciepła w dziewięciu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Nowe funkcje dla serii Small Inverter na czynnik R-32

  Pierwotnie wprowadzona na rynek w 2021 roku, seria urządzeń Small Inverter na czynnik R32 przeszła modernizację. Wprowadzono nowe funkcje zwiększające przydatność urządzeń z tej gamy do zastosowań grzewczych.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Współpraca ze Stowarzyszeniem Młodych "Tęcza"

  Wspieranie społeczności lokalnych oraz organizacji non-profit stanowi tak zwany element działania CSR wielu firm. Jednym z przykładów takiego pozabiznesowego zaangażowania i hojności jest inicjatywa Daikin Airconditioning Poland.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Daikin oferuje bezogniowe złącze Tightfit do instalacji HVAC w Europie

  Firma Daikin wprowadziła nowe, nielutowane połączenia dla rur miedzianych czynnika chłodniczego, które upraszczają i przyspieszają instalację, przy jednoczesnym braku uciążliwości dla użytkowników budynku i działalności biznesowej.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Daikin partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

  Szczyrk, 5 sierpnia 2023 - przy okazji letniego FIS Grand Prix, nastąpiło symboliczne podpisanie umowę o współpracy między Daikin Airconditioning Polska, a Polskim Związkiem Narciarskim.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Zestaw do oczyszczania powietrza Daikin

  Firma Daikin ogłosiła wprowadzenie nowego zestawu UV Streamer do swojej flagowej kasety sufitowej Roundflow. Wychwytuje 99,9% zanieczyszczeń i alergenów dzięki zaawansowanej filtracji.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?