Skip to main content

Nowa rozszerzona seria Rooftop Daikin na czynnik R32

05/01/2021

Zaprojektowana od nowa seria Rooftop na czynnik chłodniczy
R-32.

Nowa seria, która ma zostać wprowadzona na rynek w styczniu, została przeprojektowana w ramach celu Daikin, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Jej wprowadzenie zbiega się także z nowymi przepisami Lot 21 Tier 2, które weszły już od 01.01.2021r.

Rozbudowa komercyjnej oferty Daikin do użytku z czynnikiem chłodniczym R-32 stanowi integralną część strategii firmy mającej na celu zminimalizowanie oddziaływania na środowisko. Nowa seria Rooftop na R-32 jest zgodna z aktualnymi z przepisami jako rozwiązanie
o niskim współczynniku GWP, oferujące znacznie większą efektywność przy równoczesnym zmniejszeniu potencjalnego wpływu na globalne ocieplenie nawet o dwie trzecie w porównaniu z obecnym standardowym czynnikiem chłodniczym R410A na rynku. Seria Rooftop Daikin zaprojektowana jako rozwiązanie typu „plug and play”, dostarczana jest jako pakiet integrujący zarówno sekcje wewnętrzne, jak i zewnętrzne oraz fabrycznie napełniona czynnikiem chłodniczym z myślą o szybkiej i ekonomicznej instalacji na miejscu. Równocześnie oferuje elastyczność w zaspokajaniu złożonych potrzeb w różnych typach budynków, od sklepów detalicznych i domów towarowych po magazyny i obiekty przemysłowe poprzez kilka możliwości montażu kanałów nawiewnych i wywiewnych.

 

Daikin Altherma 3 H HT

Kompleksowe funkcje

Nową serię Rooftop Daikin na R-32 zaprojektowano z myślą o zapewnieniu wydajności i trwałości, wyposażono ją w kompleksowy pakiet zintegrowanych funkcji, które są standardowo stosowane
w całej gamie. Dzięki wykorzystaniu czynnika chłodniczego R-32 i sprężarki ze sterowaniem inwerterowym Scroll zamontowanej w większości urządzeń, seria Rooftop zapewnia maksymalną efektywność. Projekt systemu obejmuje zintegrowany wysokowydajny wentylator typu plug-in EC
o ciśnieniu statycznym od 350 Pa do 850 Pa, który jest praktycznie bezobsługowy. Solidna konstrukcja urządzenia z dwuwarstwowymi panelami o grubości 25 mm również minimalizuje poziom głośności.

Szeroki zakres wydajności do 190 kW, z czterema różnymi wersjami obejmującymi opcje świeżego powietrza, wydobywania i odzysku ciepła, zapewnia maksymalną elastyczność konfiguracji, optymalizując przestrzeń instalacyjną i zapewniając lepszą jakość i obieg powietrza.

Integracja nowej serii R-32 Rooftop z istniejącymi systemami zarządzania budynkiem jest prosta za pośrednictwem protokołu BACnet lub Modbus lub z systemem BMS firmy Daikin, intelligent Touch Manager.

 

Większy wybór

Nowa seria Rooftop jest dostępna w czterech wariantach. Podstawowa opcja instalacji nie wymaga dodatkowych rur i oferuje natychmiastową łączność typu „plug and play”, zapewniając efektywną recyrkulację powietrza. Wersję z 2 przepustnicami dodatkowo wyposażono w zintegrowane świeże powietrze, a model z 3 przepustnicami umożliwia doprowadzenie świeżego powietrza oraz termodynamiczny odzysk ciepła.
Liderem w gamie jest wersja Premium z 4 przepustnicami, dodatkowo wyposażona w płytowy wymiennik ciepła do odzyskiwania ciepła odpadowego w najbardziej efektywny sposób. Funkcja free cooling ze 100% dopływem świeżego powietrza zapewnia lepszą jakość powietrza oraz oszczędności energii.

 

Szybkość dostawy czy większa elastyczność?

Unikalną cechą nowej serii Rooftop jest swoboda doboru systemów standardowych lub konfiguracja urządzenia pod konkretne wymagania do danego projektu. Urządzenia produkowane na magazyn są dostępne bezpośrednio tam, gdzie liczy się szybka dostawa. Opcja urządzeń produkowanych na zamówienie umożliwia dostosowanie jednostek do konkretnych potrzeb budynków.
Dostępna jest także szeroka gama dodatkowych elementów montowanych fabrycznie, w tym pomocnicze źródła ciepła, takie jak:

  • palniki gazowe,
  • szeroki zakres filtrów do ISO ePM1 85% (F9),
  • nawilżacze parowe,
  • nadwymiarowe wentylatory dla wyższych ESP
  • i wiele więcej.

Aby ułatwić życie instalatorom, nowe oprogramowanie doborowe zapewnia wskazówki dotyczące wyboru właściwej kombinacji i dostosowania systemów do potrzeb użytkowników.

 

bg-image

Daikin Altherma 3

Ostatnie uzupełnienie gamy urządzeń grzewczych Daikin oferuje najwyższy poziom komfortu, efektywności energetycznej, niezawodności oraz kontroli.

Kolejne artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?