Skip to main content

45. urodziny Daikin Europe

24/09/2018

Daikin w zeszłym tygodniu świętował 45. urodziny istnienia firmy w Europie, organizując uroczystość dla pracowników w Belgii w Ostend Casino. Daikin Europe N.V. jest częścią Daikin Industries Ltd., głównej siły produkcyjnej działającej globalnie w 150 krajach i osiągającej obroty w wysokości 17 620 milionów euro.

 

Odpowiedzialny za Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA), Daikin Europe N.V. to zdecydowany lider

w dziedzinie rozwiązań do monitorowania klimatu, ze znaczącą obecnością geograficzną, zdolnościami produkcyjnymi i siłą roboczą, która będzie się rozwijać, zapewniając trend wzrostowy zysku i sprzedaży.

 

W jednym z powitalnych przemówień pan Masatsugu Minaka, prezes Daikin Europe N.V. powiedział:

 

"Kluczem do naszej strategii była szybka ekspansja naszych działań badawczo-rozwojowych, wspierana przez siłę roboczą, która wzrosła z 170 pracowników pięć lat temu do ponad 350 dzisiaj. Otwarcie w 2011 roku Centrum Development EMEA doprowadziło do rozwoju wielu nowych produktów, co pozwoliło nam realizować nowe możliwości na rynku, na przykład do ogrzewania, wraz z wprowadzeniem nowej serii Altherma. Nasze obroty przekroczyły wartość dwóch miliardów euro w 2015 roku. W latach 2013-2017 osiągnęliśmy 133% wzrostu, a rok 2018 również był rekordowy.

 

Po stronie środowiska, mamy również znaczny postęp: byliśmy pierwsi w Europie do wprowadzenia nowego czynnika R32, który w porównaniu do poprzednich czynników chłodniczych, w znacznie mniejszym stopniu wpływa na globalne ocieplenie.

 

Jeśli chodzi o ekspansję nowych firm, w 2016 roku skonsolidowaliśmy naszą strategię, aby stać się liderem we wszystkich segmentach rynku HVAC-R. Jednocześnie Daikin Europe przywitał w grupie firmę Zanotti, która ma ponad 50-letnie doświadczenie w chłodnictwie".

 

Pierwszego dnia dwudniowego wydarzenia Daikin powitał 553 gości VIP, w tym oficjalnych przedstawicieli, klientów i partnerów. W wydarzeniu wzięli udział kluczowi przedstawiciele, w tym: Pan Tommelein, zastępca premier rządu flamandzkiego, pan Vande Lanotte - Prezydent miasta Ostenda, pan Decaluwe - gubernator Zachodniej Flandrii, Pan Hayashi - japoński ambasador w Belgii - i pan Kodama - japoński ambasador Unii Europejskiej.

 

Zaprezentowano również wideo belgijskiego premiera Charlesa Michela, gratulujące firmie Daikin sukcesu, który wniósł znaczący wkład w krajową gospodarkę.

 

Tematem wydarzenia był The Wonderful World of Daikin, wybrany tak, aby odzwierciedlał kierunek firmy jako wizjonerskiego innowatora, zaangażowanego w ochronę środowiska i pozytywnie rozwijającego się

w przyszłości.

 

Program dnia podkreślał podstawowe wartości firmy, oparte na zaufaniu i wspólnej dumie oraz pasji do firmy i środowiska. Uroczystość zakończyła się zgromadzeniem 2,300 pracowników Daikin i gości z całego regionu EMEA.

 

Related articles

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?